

Суспільство
Нацгвардія отримала 62 спецавто (ФОТО)
На території Першої Президентської бригади оперативного призначення імені Петра Дорошенка відбулося урочисте вручення військовослужбовцям Національної гвардії України сертифікатів та ключів від нових 62 спеціалізованих автомобілів для виконання завдань за межами пункту постійної дислокації.
Про це повідомили у пресслужбі МВС України.
З них 58 спеціалізованих мікроавтобусів на шасі автомобіля «Ford Tranzit» для виконання завдань з охорони громадського порядку та 4 спеціалізовані автомобілі на базі шасі «МАЗ – 6317», призначені для забезпечення виконання завдань групою оперативних чергових та черговою зміною командних пунктів за межами пункту постійної дислокації. Ці машини виготовлені на замовлення Національної гвардії, з урахуванням сучасного досвіду несення служби.

Перший заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий наголосив, що Законом України про Національну гвардію передбачені потужні завдання для військовослужбовців НГУ.
«Щоденно на службу з охорони громадського порядку виходять 2100 чоловік особового складу НГУ. Це дуже серйозна робота. Також гвардійці виконують завдання в зоні ООС, охороняють важливі державні об’єкти, виконують завдання із забезпечення конвоювання, ліквідують надзвичайні ситуації, забезпечують безпеку та правопорядок на масових заходах та виконання карантинних заходів», – сказав Сергій Яровий.
Читайте також: Купуй українське. Сім крутих виробників нічників та світильників
Він також зазначив, що робота щодо забезпечення особового складу Нацгвардії продовжуватиметься.
«Я з великим задоволенням вручаю вам техніку для покращення умов вашої роботи. Я абсолютно впевнений у вашому професіоналізмі та бажанні прийти на допомогу нашим громадянам», – повідомив він.
Командувач Нацгвардії Микола Балан нагадав, що Національна гвардія України є повноправним членом міжнародної організації FIEP, яка включає в себе більше 20 країн світу, що виконують військові завдання з правоохоронними функціями.

«Ми переймаємо міжнародний досвід і тому виникає гостра необхідність в забезпеченні підрозділів НГУ з охорони громадського порядку більш новими спецзасобами, в тому числі і автомобільним транспортом», – зазначив Микола Балан.
Завдяки новій техніці, покращаться оперативні спроможності підрозділів НГУ з охорони громадського порядку. Вони зможуть більш якісно виконувати поставлені завдання і мобільно реагувати на різні виклики та зміни в оперативній обстановці. Відомо, що 16 мікроавтобусів відправляються в Одеську область, 10 – у Львівську, по 7 – у Харківську та Дніпропетровську, решта 18 машин залишаються у столичних гвардійців.
Читайте також: Своя Швейцарія у дворі — як одесит започаткував школу добросусідства
Нагадаємо, поліція отримала автомобілі для фантомного патрулювання.
Як ми повідомляли раніше, рятувальникам Рівненщини передали потужну спецтехніку.
Усі фото: mvs.gov.ua.
Суспільство

У тіктоці з’явилося відео, на якому банкомат у Запоріжжі не припинив роботу після влучання у відділення. Попри руйнування, люди могли зняти тут готівку.
Відео поширив користувач з ніком 360vsesvit.
Люди в коментарях жартують, що цей ролик може слугувати рекламою банку.
Нагадуємо, що «Азов» та REYTEL’ випустили благодійний браслет «СТАЛЬ» (ВІДЕО).
Також ми писали, що «Укрзалізниця» запускає поїзд-галерею, що подорожуватиме Україною (ФОТО).
Фото обкладинки: cкриншот з відео користувача 360vsesvit
Суспільство

У Львові запускають пілотний проєкт «Влучні», де для ветеранів / ок та цивільних із порушеннями зору організують адаптивну стрільбу з лука . Охочим пропонують пройти пробні тренування, після яких формуватимуть основні команди.
Про це редакції повідомила «Фундація 03:00».
Проєкт благодійна організація втілює спільно зі спортивною школою «Електрон» імені Богдана Кокота. Ініціатива «Влучні» — це мрія ветерана Івана Романа, який втратив на фронті руку, ногу та частково зір. Між операціями він захопився стрільбою з лука і тепер хоче взяти участь у Паралімпійських іграх.
«Уявіть собі: тиша, натягнута тятива, відчуття сили в тілі та стріла, що летить точно в ціль. І це не метафора. Цей проєкт — не просто про спорт. Він про нові можливості, соціальну інтеграцію та силу бути в колі своїх», — описують проєкт організатори.
Для формування основних команд шукають тих, хто хоче професійно займатися адаптивною стрільбою з лука. Це ветерани / ветеранки й цивільні від 18 до 35 років з 1 групою інвалідності по зору. За словами тренерів, супутні порушення опорно-рухового апарату або пересування на кріслі колісному не будуть перешкодами.
Читайте також: Видатний французький ортопед відвідав Львів та провів 15 операцій військовим (ФОТО)
Проєкт «Влучні» пропонує:
- безкоштовні тренування з досвідченими тренерами у Львові;
- менторську підтримку від ветерана, лучника Івана Романа;
- можливість брати участь у змаганнях в майбутньому;
- до трьох тренувань на тиждень.
Усіх учасники й учасниці ораганізатори забезпечать базовим спорядженням. Стартують тренування вже на початку літа 2025 року.
Щоб долучитися — заповнюйте анкету.
Також для проєкту шукають волонтерів і волонтерок — психологів, реабілітологів, тифлопедагогів або просто людей, які хочуть бути поруч і підтримати майбутніх спортсменів: асистувати на тренуваннях, допомагати орієнтуватися, готувати спорядження, приносити стріли тощо.
Щоб стати волонтером — надсилайте заявку.
Нагадуємо, що «Азов» та REYTEL’ випустили благодійний браслет «СТАЛЬ» (ВІДЕО).
Фото обкладинки з фейсбук-сторінки ветерана Івана Романа
Суспільство

В Україну повернули 1200 тіл загиблих українців. Четвертий етап репатріаційних заходів провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Як стверджує російська сторона, повернені тіла належать українським громадянам, у тому числі й військовослужбовцям. Найближчим часом слідчі правоохоронні органи спільно з експертними установами МВС проведуть експертизи та ідентифікацію репатрійованих загиблих.
Читайте також: Україна повернула тіла ще 1200 загиблих військових
За даними координаційного штабу, обмін вдалося провести за результатами роботи співробітників Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБ України, Збройних Сил України, МВС України, Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Секретаріату Уповноваженого з питань осіб зниклих безвісти за особливих обставин, ДСНС України, інших структур Сектору безпеки та оборони України.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що додому повернулися українські захисники, які перебували в полоні з 2022 року.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими