Уроки в соціальних мережах — це реально. Ці вчителі не просто викладають шкільні предмети, а й створюють корисний і прикладний контент, який допомагає дітям засвоювати матеріал у форматі коротких відео.
Вчителі збирають мільйони переглядів, а в коментарях батьки часто зізнаються, що хотіли б повернутися до школи, якби їхні уроки були подібними. Як педагоги поєднують розваги з навчанням, розповідаємо через історії п’яти блогерів, які підкорили тікток та інстаграм і змінюють традиційне уявлення про шкільну освіту.
Вчителька української мови та літератури розкриває «скелети» українських митців
Оксана Миколаївна — вчителька української мови та літератури, яка вже 9 років готує учнів до підсумкових іспитів. Вона веде популярні блоги в тіктоці та інстаграмі, де зібрала вже понад 200 тисяч підписників. Її відео часто присвячені оглядам літературних творів, які є частиною програми. Завдяки контенту вчительки учні легко опановують наголоси та правопис.
Блог Оксани монетизований, тож, крім пізнавальних відео, педагогиня пропонує авторські курси з підготовки до іспитів та навчальні стікери «ЛітЕра», створені для кращого запам’ятовування складних випадків наголошення слів. Також Оксана веде рубрику «Тиждень літературних пліток», де розповідає цікаві факти й таємниці з життя відомих українських митців — ті, про які точно не розкажуть на шкільних уроках.
1. Жодної зайвої писанини. Ми працюємо за готовими конспектами, тому на уроці в нас є більше часу для практики. 2. Ми не зазубрюємо правила. Ми багато практикуємо, тому відбувається автоматичне запам’ятовування. Пам’ятаю, коли я навчалася в школі, вчителька поклала на контрольній роботі перед учнем розгорнуту книгу. Я гадала, що однокласник має написати роботу ідеально. Натомість він не користувався цим підручником, тому що не знав, як правила застосовувати на практиці. 3. Пояснення простими словами. Я намагаюся пояснити одне правило різними способами.
Фізик, який завойовує тікток прикладними дослідами
Акаунт вчителя фізики однієї з київських шкіл Руслана Ігоровича здобув величезну популярність у тіктоці, зібравши 7,4 мільйона вподобань! Наукові відео, де він просто й доступно розповідає про складні теми з фізики, захоплюють тисячі глядачів.
Наприклад, у своєму блозі Руслан пояснює, чому ми не відчуваємо атмосферного тиску, розповідає про роботу електролічильника або ж про те, як похила площина полегшує наше повсякденне життя. Його відео не лише цікаві, але й практичні, та допомагають учням застосовувати знання з фізики в реальному житті.
Вчитель також активно підтримує шкільні ініціативи — на святі останнього дзвоника він станцював разом зі своїми учнями, і це відео стало вірусним, набравши 10 мільйонів переглядів! У коментарях підписники дякують за його працю та зізнаються, що з такими вчителями їхні шкільні роки були б значно цікавішими.
«Чому, коли я була школяркою, не було таких вчителів?» — пише одна з фоловерок.
Вчителька, яка малює англійську мову
В інстаграмі також є унікальна вчителька, яка ілюструє вислови англійською мовою за допомогою малюнків. Вона створила свою власну онлайн-школу bigbang_english та продає авторські курси. Контент вчительки — це короткі відео, в яких вона зображує життєві ситуації та пояснює, як вони звучать англійською. Такий формат робить навчання легким і цікавим, а уроки запам’ятовуються набагато краще через візуалізацію.
Цікавим доповненням до контенту педагогині є рубрика «Вчимося лаятися по-шекспірівськи» — завдяки цьому учні можуть навчитися висловлювати емоції художньою мовою. Її блог стане корисним не лише дітям, а й батькам, які хочуть оновити свої знання англійської.
Вчитель початкових класів — підкорювач лайків і коментарів
Свою кар’єру в тіктоці Антон Атаманчук розпочав випадково. Спочатку акаунт хлопця був особистим, аж поки його вірусне відео «Крокуй до укриття» не зібрало кілька мільйонів переглядів і не зробило його популярним освітнім блогером. За сторінкою молодого вчителя стежать 138 тисяч людей, а публікації вже назбирали понад чотири мільйони лайків.
Тепер у блозі вчитель початкових класів показує свої уроки, а також способи легкого розуміння математики. Крім розважального контенту Антон публікує й педагогічні лайфхаки. Найбільше вподобайок збирають його відео про дроби простими словами, вправи послідовного читання з переходом, розвиток відчуття ритму та цікаве проведення уроків англійської мови.
Антон розробляє власні мотиваційні листівки, аби заохочувати учнів навчатися, а за гарні досягнення нагороджує дітей сертифікатами на звільнення від домашнього завдання.
«Скажений хімік» з тіктоку
Гліб Репіч, відомий як «скажений хімік», вирішив змінити свою кар’єру, коли кількість підписників у його соціальних мережах перевищила мільйон. Раніше він працював учителем у приватній дистанційній школі, але після такого успіху вирішив повністю присвятити себе блогерству.
Свою квартиру Гліб перетворив на лабораторію, а блог — на портал про доступну та цікаву хімію для дорослих та дітей. Його експерименти виходять за межі шкільної програми — він демонструє їх прямо на кухні, де навіть збирає патогени у свою чашку Петрі.
У блозі вчитель разом з підписниками вивчає склад продуктів харчування та побутової хімії й показує, що речовини, які ми вивчаємо на уроках, тісно пов’язані з нашим повсякденним життям. Завдяки його відео ви можете приготувати молекулярну ікру зі смаком кока-коли, перевірити якість желейних ведмедиків, відтворити вулканічне виверження просто вдома чи перевірити ефективність сонцезахисного крему. Усе це Гліб робить з єдиною метою — популяризувати хімію та зробити її цікавою для всіх.
«Укрпошта» випустила нову поштову марку із серії «Міста Героїв», присвячену місту Миколаєву, яке в 2022 році стало символом незламності та оборони південних рубежів України від російських загарбників.
Церемонія спецпогашення марки відбулася біля Миколаївської міської ради, неподалік від знищеної в березні 2022 року будівлі Миколаївської обласної військової адміністрації (ОВА). Саме цю зруйновану споруду відтворив на марці дизайнер Володимир Таран.
На полях маркового аркуша зображено пам’ятник Святому Миколаю, покровителю міста, який символізує стійкість та дух миколаївців. Дизайн конверта прикрашають зображення оборонних укріплень з шин, розташованих поблизу будівлі колишньої першої трамвайної підстанції, що відтворюють атмосферу міста в умовах війни.
Тираж нової марки становить 1 080 000 примірників. На одному марковому аркуші розміщено шість марок. Також було випущено спеціальний конверт «Перший день» тиражем 35 000 примірників і картку з аналогічним тиражем. Марковий аркуш вже доступні для придбання у Поштовому маркеті Укрпошти, а їх вартість становить 110 грн.
Нагадаємо, що «Укрпошта» презентувала марку, присвячену пам’яті захисників.
Із нею вже ознайомили потенційних постачальників, виробників та дистриб’юторів, а у 2025 році вона розпочне роботу як пілотний проєкт у кількох областях.
З лютого 2025 року паралельно функціонуватимуть дві моделі постачання, щоб забезпечити стійкість системи та безперервність процесу. Новий підхід орієнтований на покращення якості продукції та підвищення ефективності процесу забезпечення українського війська.
Нагадаємо, що в Україні відновили майже 900 медзакладів, пошкоджених росіянами від початку війни.
Проєкт реалізується за підтримки литовського Фонду розвитку співробітництва та гуманітарної допомоги, громадської організації #Ukraine Resilience (благодійний фонд Neo-Eco Ukraine) та Тайваню.
Школу відновлять методом модульного будівництва, що дозволить мінімізувати відходи, прискорити збирання та забезпечити адаптованість будівлі в майбутньому. Разом із школою буде відбудовано й укриття.
Очікується, що учні зможуть сісти за парти вже у 2026 році. Окрім навчання, нова школа також слугуватиме громадським центром для жителів громади.
Нагадаємо, як отримати 5000 євро на відновлення бізнесу, постраждалого від війни: деталі гранту.
Коментарі