Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Нам би такі уроки! 5 українських вчителів, які підкорили тікток та інстаграм

Опубліковано

Уроки в соціальних мережах — це реально. Ці вчителі не просто викладають шкільні предмети, а й створюють корисний і прикладний контент, який допомагає дітям засвоювати матеріал у форматі коротких відео.

Вчителі збирають мільйони переглядів, а в коментарях батьки часто зізнаються, що хотіли б повернутися до школи, якби їхні уроки були подібними. Як педагоги поєднують розваги з навчанням, розповідаємо через історії п’яти блогерів, які підкорили тікток та інстаграм і змінюють традиційне уявлення про шкільну освіту.

Вчителька української мови та літератури розкриває «скелети» українських митців

Оксана Миколаївна — вчителька української мови та літератури, яка вже 9 років готує учнів до підсумкових іспитів. Вона веде популярні блоги в тіктоці та інстаграмі, де зібрала вже понад 200 тисяч підписників. Її відео часто присвячені оглядам літературних творів, які є частиною програми. Завдяки контенту вчительки учні легко опановують наголоси та правопис.

Блог Оксани монетизований, тож, крім пізнавальних відео, педагогиня пропонує авторські курси з підготовки до іспитів та навчальні стікери «ЛітЕра», створені для кращого запам’ятовування складних випадків наголошення слів. Також Оксана веде рубрику «Тиждень літературних пліток», де розповідає цікаві факти й таємниці з життя відомих українських митців — ті, про які точно не розкажуть на шкільних уроках.

Жінка має три головні правила в роботі з учнями: 

1. Жодної зайвої писанини. Ми працюємо за готовими конспектами, тому на уроці в нас є більше часу для практики.
2. Ми не зазубрюємо правила. Ми багато практикуємо, тому відбувається автоматичне запам’ятовування. Пам’ятаю, коли я навчалася в школі, вчителька поклала на контрольній роботі перед учнем розгорнуту книгу. Я гадала, що однокласник має написати роботу ідеально. Натомість він не користувався цим підручником, тому що не знав, як правила застосовувати на практиці.
3. Пояснення простими словами. Я намагаюся пояснити одне правило різними способами. 
 

    Фізик, який завойовує тікток прикладними дослідами

    Акаунт вчителя фізики однієї з київських шкіл Руслана Ігоровича здобув величезну популярність у тіктоці, зібравши 7,4 мільйона вподобань! Наукові відео, де він просто й доступно розповідає про складні теми з фізики, захоплюють тисячі глядачів.

    Наприклад, у своєму блозі Руслан пояснює, чому ми не відчуваємо атмосферного тиску, розповідає про роботу електролічильника або ж про те, як похила площина полегшує наше повсякденне життя. Його відео не лише цікаві, але й практичні, та допомагають учням застосовувати знання з фізики в реальному житті. 

    Вчитель також активно підтримує шкільні ініціативи — на святі останнього дзвоника він станцював разом зі своїми учнями, і це відео стало вірусним, набравши 10 мільйонів переглядів! У коментарях підписники дякують за його працю та зізнаються, що з такими вчителями їхні шкільні роки були б значно цікавішими.

    «Чому, коли я була школяркою, не було таких вчителів?» — пише одна з фоловерок. 

    Вчителька, яка малює англійську мову

    В інстаграмі також є унікальна вчителька, яка ілюструє вислови англійською мовою за допомогою малюнків. Вона створила свою власну онлайн-школу bigbang_english та продає авторські курси. Контент вчительки — це короткі відео, в яких вона зображує життєві ситуації та пояснює, як вони звучать англійською. Такий формат робить навчання легким і цікавим, а уроки запам’ятовуються набагато краще через візуалізацію.

    Цікавим доповненням до контенту педагогині є рубрика «Вчимося лаятися по-шекспірівськи» — завдяки цьому учні можуть навчитися висловлювати емоції художньою мовою. Її блог стане корисним не лише дітям, а й батькам, які хочуть оновити свої знання англійської.  

    Вчитель початкових класів — підкорювач лайків і коментарів 

    Свою кар’єру в тіктоці Антон Атаманчук розпочав випадково. Спочатку акаунт хлопця був особистим, аж поки його вірусне відео «Крокуй до укриття» не зібрало кілька мільйонів переглядів і не зробило його популярним освітнім блогером. За сторінкою молодого вчителя стежать 138 тисяч людей, а публікації вже назбирали понад чотири мільйони лайків. 

    Тепер у блозі вчитель початкових класів показує свої уроки, а також способи легкого розуміння математики. Крім розважального контенту Антон публікує й педагогічні лайфхаки. Найбільше вподобайок збирають його відео про дроби простими словами, вправи послідовного читання з переходом, розвиток відчуття ритму та цікаве проведення уроків англійської мови. 

    Антон розробляє власні мотиваційні листівки, аби заохочувати учнів навчатися, а за гарні досягнення нагороджує дітей сертифікатами на звільнення від домашнього завдання. 

    @anton.atamanchuk

    Там ви знайдете багато цікавого і корисного) щось сам створив, а щось знайшов у інтернеті🤗 #вчитель #україна #школа #нуш #освіта #мотивація

    ♬ Married Life (From “Up”) – Gina Luciani

    «Скажений хімік» з тіктоку

    Гліб Репіч, відомий як «скажений хімік», вирішив змінити свою кар’єру, коли кількість підписників у його соціальних мережах перевищила мільйон. Раніше він працював учителем у приватній дистанційній школі, але після такого успіху вирішив повністю присвятити себе блогерству.

    Свою квартиру Гліб перетворив на лабораторію, а блог — на портал про доступну та цікаву хімію для дорослих та дітей. Його експерименти виходять за межі шкільної програми — він демонструє їх прямо на кухні, де навіть збирає патогени у свою чашку Петрі.

    У блозі вчитель разом з підписниками вивчає склад продуктів харчування та побутової хімії й показує, що речовини, які ми вивчаємо на уроках, тісно пов’язані з нашим повсякденним життям. Завдяки його відео ви можете приготувати молекулярну ікру зі смаком кока-коли, перевірити якість желейних ведмедиків, відтворити вулканічне виверження просто вдома чи перевірити ефективність сонцезахисного крему. Усе це Гліб робить з єдиною метою — популяризувати хімію та зробити її цікавою для всіх.

    @glebrepich

    Немиті руки після торгівельного центру – це той ще розсадник ) Але не завжди є змога якісно помити руки з милом та ще й висушити їх (відео про сушарки для рук я думаю ви вже бачили) Використання дезінфікуючих засобів, таких як серветки Sterill Bio від ua_smile, дозволяє надійно очистити руки від бруду та мікробів, що в ньому ховаються. Це допомагає знизити ризик зараження вірусами та бактеріями, особливо в періоди епідемій та пандемій.  Пам’ятайте, що є різниця в дії дезінфікуючих серветок та антибактеріальних. Останні знищують тільки бактерії.

    ♬ L’ Amour Toujours – daniele vitale

    Суспільство

    На Харківщині ветеринари врятували косулю зі зламаною ногою (ФОТО)

    Опубліковано

    Зооволонтер Роберт Саргсян виявив дику косулю, яка, ймовірно, постраждала внаслідок ДТП. Аби врятувати її, він звернувся до фахівців КП «Центр поводження з тваринами».

    Про це повідомили в КП «Центр поводження з тваринами».

    Команда ветеринарів швидко провела огляд і рентген-дослідження. У тварини виявили перелам задньої ноги. Через вагу косулі проведення остеосинтезу було неможливим, тому лікарі були змушені ампутувати кінцівку.

    «Зараз лісова красуня знаходиться під наглядом та отримує допомогу. Вона буде жити у людини, що займається реабілітацією представників сімейства оленевих. В умовах вільного життя косулі буде складно вижити без ноги, тому тепер вона буде жити під опікою людини»‚ — написали в центрі.

    Читайте також: У Чорнобильському заповіднику зафіксували рекордне стадо оленів шляхетних (ФОТО)

    Нагадаємо, що прикордонники врятували лебедя, який заблукав біля позицій на Херсонщині (ВІДЕО).

    Фото: фейсбук-сторінка КП «Центр поводження з тваринами»

    Читати далі

    Суспільство

    Deep State та «Культурні Сили» створили мапу звільнення Криму від більшовиків

    Опубліковано

    Аналітичний проєкт Deep State та платформа «Культурні Сили» презентували інтерактивну мапу визволення Криму у 1918 році. На ній можна слідкувати за перемогами війська УНР під проводом Петра Болбочана.

    Про це повідомили в «Культурних Силах».

    Ідея проєкту

    «На сторінках української історії є багато видатних подій та людей. Про них необхідно пам’ятати та передавати наступним поколінням, щоб вони зростали на усвідомленні того, ким вони є. В усі часи шукали креативний підхід, щоб показати ці всі події з цікавої сторони та привернути як можна більше уваги, тож сподіваємося, цей проєкт внесе різноманіття та інтерес до однієї з найвидатніших операцій української армії — походу на Крим під керівництвом Петра Болбочана, щоб пишатися і насолоджуватися міццю і силою наших військових», — розповів співзасновник Deep State Роман Погорілий.

    Мапа дозволяє користувачам щоденно відстежувати хід визвольного походу Запорізького корпусу. Вона містить архівні документи, мапи та посилання на першоджерела.

    Завдяки ініціативі кожен може зануритися в хроніку подій квітня 1918 року, коли українські війська спільно з кайзерівською армією та кримськотатарськими повстанцями звільняли півострів.

    Читайте також: Ukraїner та PR Army створили фільм про депортацію кримських татар (ВІДЕО)

    Історик Сергій Громенко додає:

    «У Феодосії та Керчі, очікуючи українські війська, місцеве населення виходило на вулиці з прапорами та портретами Тараса Шевченка. А у Севастополі була сильна українська громада і там теж чекали на українців, і саме тому 29 квітня 1918 року там відбулося підняття українських прапорів на кораблях Чорноморського флоту».

    Про Петра Болбочана

    Ключовою постаттю операції став Петро Болбочан — один з найуспішніших командирів армії УНР. Його військовий геній проявився у Кримському поході, коли за лічені дні Запорізький корпус звільнив півострів від більшовицьких військ. Однак політичні рішення тогочасного уряду зупинили подальше приєднання Криму до УНР.

    «Ми маємо пам’ятати не тільки подвиг героїв Крут, але й те, що та війна — перша радянсько-українська — закінчилась перемогою України, створенням санітарних зон на Курщині та Вороніжчині, підняттям українських стягів над Білгородом, Таганрогом і Ростовом», — розповів кандидат історичних наук Іван Дерейко.

    Довідка

    Мапа Deep State — це візуальний інструмент, що фіксує динаміку бойових дій в Україні майже в реальному часі. Її регулярно оновлюють на базі відкритих джерел, OSINT-аналітики та верифікованих даних. Вона вирізняється високою точністю, через що ресурс здобув довіру журналістів, дослідників і фахівців з безпеки.

    «Культурні сили» — це платформа, що об’єднує військових творчих професій, культурних діячів, аналітиків та волонтерів. До цієї платформи входять такі проєкти та бренди:

    • «Культурний десант»;
    • «Книга на фронт»;
    • «Фронтова студія»;
    • «Оркестр 59» тощо.

    «Культурні сили» формують та розвивають воїнську культуру, забезпечують морально-психологічну підтримку військових, підтримують родини загиблих, розвивають культурну дипломатію та впроваджують стратегії впливу через культуру та мистецтво.

    Нагадаємо, що Сили оборони зірвали масований штурм росіян на Запорізькому напрямку (ВІДЕО).

    Фото обкладинки: сайт DeepState

    Читати далі

    Суспільство

    11-річний хлопчик із Данії зібрав понад 8 000 доларів на допомогу українським дітям

    Опубліковано

    Єнс із Данії, якому 11 років, завершив свою благодійну ініціативу й зібрав понад вісім тисяч доларів на підтримку українських дітей, які втратили домівки через війну. Хлопчик виготовляв і продавав великодніх курчат із бісеру.

    Про це повідомила міністерка економіки України Юлія Свириденко.

    Ідея допомоги з’явилася не вперше: торік Єнс зібрав 28 тисяч данських крон, а цьогоріч у березні він уже збирав понад 12 тисячі крон. Тоді частину цієї суми подвоїла благодійна організація KOLO Nordic.

    Наразі на зібрані вісім тисяч доларів Єнс планує придбати шкільні рюкзаки для українських дітей.

    Читайте також: «Ви захищаєте весь світ»: Шон Пенн відвідав Україну та зустрівся з військовими (ВІДЕО)

    Нагадаємо, що Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО).

    Фото: Юлія Свириденко в Х

    Читати далі

    Шопочитати

    Військо1 день тому

    «Я з покоління дітей, які у 2014 році писали листи солдатам, а потім стали ними». Це Дмитро, що у 18 пішов на війну

    Йому було дев’ять, коли почалась війна — і саме з нею він дорослішав. Замість футбольних...

    Суспільство5 днів тому

    Взяли управління у свої руки. Ці українські громади перетворюють біовідходи на добриво

    Біовідходи, як-от скошена трава, опале листя й залишки фруктів та овочів часто викидають на звалища...

    Культура7 днів тому

    Які з цих традицій збереглися дотепер? Фольклористка про давні святкування українського Великодня

    Уже в неділю українці святкуватимуть Великдень, до якого ми готуємося кілька днів. Зазвичай до четверга...

    Суспільство1 тиждень тому

    Писанкарка з Тернополя продає великодні набори, щоб підтримати чоловіка та його побратимів

    Перед Великоднем світло у вікні квартири Ксенії горить до пізньої ночі. Жінка вкладає двох маленьких...