

Суспільство
На Закарпатті пройде гастрономічний фестиваль “Ужгородська Палачінта-2020”
14-16 лютого в Ужгороді організують 11-й гастрономічний фестиваль “Ужгородська ПАЛАЧІНТА-2020”.
Про це повідомило видання Seeds.
Зазначається, що “Ужгородська ПАЛАЧІНТА” – це гастрономічний фестиваль із культурною програмою, що поєднує українські і закарпатські традиції та сучасні тенденції.

Назва фестивалю – “палачінта” походить від угорського слова palacsinta, що на закарпатському діалекті означає “млинець”.
Читайте також: На Закарпатті офіційно відкриють тюбінг-парк
Цьогоріч на фестивалі пройде конкурс на найсмачніші млинці. Переможці отримають нагороди.

Також у програмі фестивалю: народні гуляння, концертна програма, майстер-класи, веселі розваги та конкурси для дорослих і дітей. На гостей чекають традиційні закарпатські страви, дегустація напоїв, вина, меду, млинців, тематичні фотозони та лотерея.
Читайте також: З висоти пташиного польоту показали замки на Закарпатті
А ще фестиваль Ужгорода має благодійне направлення. Разом з Рухом підтримки закарпатських військових готуються заходи по збору коштів для потреб армії та інші благодійні акції.

Нагадаємо, на Різдво у Сумах влаштували гастрономічний фестиваль.
Як ми писали раніше, 9-14 січня на Закарпатті відбувся винний фестиваль «Червене вино 2020».
Суспільство

20 червня журналіста проєкту «Крим.Реалії» (видання «Радіо Свобода») Владислава Єсипенка звільнили після понад чотирьох років російського ув’язнення. 10 березня 2021 року ФСБ затримала Єсипенка в Сімферополі за звинуваченням у шпигунстві на користь України та зберіганні «саморобного вибухового пристрою».
Про це повідомили у виданні «Радіо Свобода».
Що відомо про журналіста
У 2022 році підконтрольний РФ суд у Криму засудив його до п’яти років ув’язнення та штрафу 110 000 рублів. Протягом перших 27 днів журналістові не дозволяли зустрічатися з незалежними адвокатами, а в колонії він зазнавав фізичних і психологічних тортур.
Правозахисні організації, Національна спілка журналістів України та міжнародні партнери неодноразово вимагали його звільнення.
За цей час Єсипенко став лауреатом кількох престижних відзнак: Free Media Award (2022), Freedom to Write Award від PEN America (2022), Національної премії імені Ігоря Лубченка та отримав стипендію імені Левка Лук’яненка для українських політв’язнів.
Читайте також: «Тут — Україна!»: активісти в Криму провели нову акцію спротиву (ФОТО)
Зустріч з родиною
Владислав Єсипенко прилетів до Праги, де його зустріли дружина Катерина та донька Стефанія. За повідомленням кореспондента Радіо Свобода, він пройде медичне обстеження та реабілітацію після понад чотирьох років ув’язнення в Росії.
«Я щасливий, що я — вільна людина і вільний журналіст… Я дуже вдячний усім, хто допомагав і підтримував мене, коли я був у в’язниці. Передовсім, це моя сім’я, “Радіо Свобода” і дуже багато людей з усього світу… У російських тюрмах сидить ще дуже багато українських патріотів, яких треба також повертати додому. І не тоді, коли закінчується у них строк, а значно раніше», — сказав Єсипенко по прибутті в Прагу.
Нагадаємо, що в Києві відновили мурал з цитатою Катерини Гандзюк, який невідомі замалювали.
Фото обкладинки: сайт «Радіо Свободи»
Суспільство

«Мед мінних полів» від Saatchi & Saatchi Ukraine за підтримки Міністерства закордонних справ України, агропромислової компанії Kernel і в кооперації з Dronarium Ukraine отримав золоту нагороду Cannes Lions 2025. Це перша «золота» статуетка для України на одному з найпрестижніших фестивалів креативності.
Про це повідомив міністр закордонних справ Андрій Сибіга.
Проєкт привертає увагу до проблеми замінування в Україні і покликаний залучити міжнародну допомогу для розмінування територій.
«Український контекст завжди унікальний. Наша публічна дипломатія вкотре доводить, що вона може набувати абсолютно нових сенсів і форматів заради великої мети», — зазначив Сибіга.
Читайте також: Митці з України здобули низку нагород на міжнародному фестивалі анімації у Франції
Про фестиваль
Cannes Lions — щорічний міжнародний фестиваль креативності, який відбувається в місті Канни з 1954 року. Це один із найпрестижніших заходів у галузі реклами та креативних комунікацій, що збирає професіоналів з усіх куточків світу. У межах фестивалю проводяться конкурси в численних категоріях, а переможці отримують відомі статуетки «Лева» за найінноваційніші та найвпливовіші проєкти.
Нагадаємо, що українське шоу «Холостяк» із Тереном отримало нагороду «Каннських левів».
Фото: фейсбук-сторінка Андрія Сибіги
Суспільство

21 червня о 05:54 рятувальники виявили 5-річного Кирила, який залишався у лісі понад три доби. Хлопчика знайшли завдяки дрону Спеціального авіаційного загону ДСНС.
Про це повідомили в ДСНС Івано-Франківщини.
Кирило зник увечері 17 червня в лісовому масиві поблизу села Троїця на Коломийщині. Пошуки тривали цілодобово: до операції долучилися рятувальники з чотирьох областей — Львівської, Тернопільської, Чернівецької та Хмельницької, а також курсанти Львівського державного університету безпеки життєдіяльності.
Читайте також: У Києві серед завалів після ракетного обстрілу знайшли живого котика (ФОТО)
Поліціянти, військові, волонтери та місцеві жителі шукали хлопчика на площі понад 5,5 тисячі гектарів, доповнювали пошук дрони (8 902 гектари) та водолази (12 водойм на 7 700 м² і 155 гектарів прибережної зони).
На місці працював міжвідомчий штаб і психолог ДСНС, який підтримував родину Кирила під час пошуків. Хлопчик живи, його передали медикам.
Опубліковано Головне управління ДСНС України в Івано-Франківській області Пʼятниця, 20 червня 2025 р.
Нагадаємо, що у Києві відшукали собаку, який урятував господаря під час обвалу під’їзду.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДСНС Івано-Франківщини