

Суспільство
На виставці «Третє дихання» в Києві зібрали 5,3 млн гривень для Superhumans
У Києві завершилася інтерактивна виставка «Третє дихання», організована компанією Mastercard у співпраці з психологами, митцями та експертами. Захід, присвячений темам емоцій, ментального здоров’я та внутрішньої стійкості, відвідали понад 110 000 людей. У межах виставки вдалося зібрати 5,3 мільйона гривень для центру Superhumans.
Про це повідомили організатори.
Як використають кошти
Кошти на виставці отримали від продажу квитків і благодійного мерчу, створеного разом з ROZETKA. Усі зібрані гроші спрямують до центру Superhumans на психологічну реабілітацію понад 500 пацієнтів і їхніх родин.
Після завершення виставки її експозиції отримають нове життя. Частину інсталяцій передадуть до реабілітаційних центрів і лікарень. Зокрема, об’єкти поїдуть до центру Superhumans, «Охматдиту», Національного інституту раку, Інституту нейрохірургії та дитячих медичних закладів у Києві та Львові. Деякі елементи (інтерактивні бокси, екрани, дитячі машинки тощо) також передадуть до табору Gen.Ukrainian і родинного центру «Дача».
Читайте також: «Нам усім потрібне третє дихання»: як створювали одну з найбільших українських виставок про почуття й емоції
Підсумки «Третього дихання»
За словами генеральної директорки Mastercard в Україні та Молдові Інги Андреєвої, виставка підтвердила високий суспільний інтерес до тем ментального здоров’я та самопізнання.
Завдяки використанню технологій штучного інтелекту організатори змогли зафіксувати зміни емоційного стану відвідувачів. Зокрема, у зоні «Дитяча радість» рівень прояву щастя зростав у 3,5 раза.
Дослідження та інтерактивні елементи виставки дозволили зібрати також низку даних:
- понад 8 тисяч людей взяли участь в опитуванні щодо емоцій, які відчувають найчастіше (серед лідерів — щастя, злість, тривога, радість, образа);
- понад 80 тисяч надрукованих фраз про підтримку відвідувачі забрали з собою;
- «угоду зі спокоєм» підписали понад 29 тисяч людей;
- для відвідувачів, які стрибали по калюжах у відповідній зоні, видали понад 30 тисяч пар бахіл.
Над проєктом працювала команда з понад 200 фахівців. Кураторкою виставки стала психологиня Світлана Ройз. Серед експертів були Пол і Ів Екмани, Бессел ван дер Колк, Джозеф Леду. Партнерами виступили ROZETKA та сервіс Uklon.
Нагадаємо, що Superhumans відкрили у Дніпрі новий реабілітаційний центр (ВІДЕО).
Раніше ми писали, що гурт «Курган і Agregat» зібрав понад 9 мільйонів гривень для ЗСУ на концерті в Палаці спорту.
Фото обкладинки: організатори виставки
Суспільство

Киян запрошують до громадської робочої групи, яка розробить проєкт відновлення Житнього ринку. В ініціативі «Житній буде жити» прагнуть об’єднати містян навколо ідеї відродження пам’ятки Подолу.
Про це редакції повідомили ораганізатори громадської ініціативи.
Громада вирішує, як виглядатиме ринок
Ідеологом ініціативи виступив архітектор Павло Пекер. Він запропонував використати принцип гіпер-демократичної архітектури, у якому громада стає повноцінним замовником проєкту, а архітектор — експертом та фасилітатором процесу.
«У світі вже існує досить багато кейсів, коли громада, а не девелопери, мала вирішальний голос у питанні, та яким має бути той чи інший простір, фактично створюючи ТЗ для архітектурного проєкту. Такі приклади є у Копенгагені, Берліні, Едінбурзі та, навіть, у Івано-Франківську», — розповідає Павло Пекер.
Читайте також: Клопотенко взявся за відновлення Житнього ринку: створює гастрономічний центр Києва. Що з цього вийде? Інтерв’ю з ресторатором
До громадської робочої групи вже долучилися архітектори, урбаністи, історики, фудексперти та жителі Подолу. Також ідею Павла підтримав і Євген Клопотенко, який виступає за збереження Житнього ринку, а фірма цифрових продуктів Formworks на партнерських засадах розробила лендінг проєкту.
За словами Павла, глобальна мета громадської робочої групи — сформувати спільне бачення розвитку Житнього ринку у відкритому діалозі з громадою — на основі реальних потреб мешканців, цінностей простору та майбутнього району.
Зустрічі громадської робочої групи проводитимуть у Києві. У проєкті запланували 4 обговорення. Перша із зустрічей відбудеться 21 червня. Реєструйтеся на зустріч за посиланням.
Раніше ми писали, що в Києві презентували оновлений проєкт Житнього ринку з урахуванням думки містян (ФОТО).
Фото надали орагнізатори ініціативи «Житній буде жити»
Суспільство

Звільнений з полону захисник дізнався, що в нього народився син. Це сталося під час другого етапу обміну пораненими та важкохворими полоненими.
Відео з телефонною розмовою поширив омбудсман Дмитро Лубінець.
У слухавці захисник почув, що його сина назвали Артуром. Військовий повідомив своїй коханій, що вже повернувся в Україну.
«Повернення з полону стало для Захисника подвійною радістю — на нього чекала не лише довгоочікувана свобода, а й новина про народження сина Артура. Життя перемагає», — прокоментував омбудсман.
Фото обкладинки: скриншот з відео омбудсмана Дмитра Лубінця
Суспільство

У Малині на Житомирщині розробили проєкт відновлення центральної площі. У березні 2022 року внаслідок влучання авіаційної бомби її було пошкоджено та частково зруйновано.
Про це повідомили в організації «U-LEAD з Європою».
Відремонтують та покращать
Малинська громада у співпраці з «U-LEAD з Європою» розробила проєкт, у якому площу Соборну відновлять та зроблять зручнішою для містян.
Планують не лише реконструкцію, а й:
- зміну організації дорожнього руху у бік пріоритетності пішоходів, велосипедистів та громадського транспорту;
- збільшити в 5 разів озеленення;
- облаштувати паркомісця, у тому числі, для осіб з інвалідністю;
- відновити та покращити вуличне освітлення.
Читайте також: Київські студенти презентували концепцію відновлення річки Либідь
Про Соборну
Соборну оточують вулиці з інтенсивним рухом як транспорту, так і пішоходів, тут є і велосипедний рух. Через центральну площу проходять усі маршрути міського громадського транспорту, а також проміські та міжміські маршрути. Активними користувачами площа є не тільки мешканці міста Малина, чисельністю — 27 тис. особи, а ще додатково 7,5 тис. осіб населення громади.

Нагадуємо, що в Києві створили мобільну копію мозаїки Алли Горської. Панно повезуть в турне.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка «U-LEAD з Європою»