

Економіка і бізнес
На Волині стартував ремонт автошляху М-07 «Київ – Ягодин»
Почалися ремонтні роботи на 10-кілометровому під’їзді до міжнародного пункту пропуску «Ягодин» – «Дорогуськ» на українсько-польському державному кордоні.
Про це повідомили у пресслужбі Укравтодору.
Дорожники Волині працюють поблизу села Римачі і рухаються у напрямку Любомля. Фрезерують зношене дорожнє покриття лівого проїзду та проводять земляні роботи.
На ремонтованій ділянці рух транспорту з КПП «Ягодин» в напрямку Любомля здійснюється однією смугою, тож водіям слід бути обачними та уважно стежити за дорожніми знаками.
Дорога М-07 «Київ – Ковель – Ягодин» (на м. Люблін) є однією із найважливіших транспортних артерій країни:
- цей автошлях суміщається з транспортним коридором Балтійське море – Чорне море,
- є частиною міжнародної автомагістралі Е373,
- забезпечує рух транзитного транспорту до міжнародного пункту пропуску «Ягодин« (Україна) – «Дорогуськ» (Республіка Польща).
Читайте також: Trash is Fun! Сумські підлітки створили комп’ютерну гру про екологію, аби навчити українців сортувати сміття

Найбільший трафік автошляхом М-07 на Волині спостерігається на ділянці «Ковель – Ягодин», саме її активно розбудовуємо, доводячи до параметрів І категорії.
Читайте також: Українці винайшли пристрій, що економить пальне та зменшує вуглецевий слід автівки. Ось, як це працює
У 2019-2020 роках на трасі проведено реконструкцію двох об’єктів-довгобудів загальною протяжністю 7,5 км (ділянки км 447 – км 451 та км 478 – км 482).

Торік у межах реконструкції підвищили категорію ще 3 км цієї міжнародної дороги між селами Довгоноси та Старі Кошари. Там збудували новий проїзд та відновили дорожнє покриття на існуючому. Роботи на об’єкті будуть завершені цьогоріч.
Читайте також: Солодка пам’ять. Історія кондитерки із Закарпаття, яка відроджує рецепти легендарного Йозефа Шнайдгена
2022 року планують провести реконструкцію 7 км автошляху М-07 між населеними пунктами Руда і Хворостів та відновити понад 18 км на ділянці «Любомль – Ягодин» за допомогою поточного ремонту. Водночас готують проєктно-кошторисну документацію на реконструкцію ще 17 км цього міжнародного автошляху на відтинку «Старі Кошари – Руда».
Нагадаємо, на Буковині проводять берегоукріплювальні роботи біля Маршинецького мосту.
Як ми повідомляли раніше, на Миколаївщині повністю відновили трасу Н-11.
Фото: facebook.com/Ukravtodor.Gov.Ua.
Економіка і бізнес

Міралі — кухар з Азербайджану, якого кликали працювати до себе ресторани з зірками Мішлена, та він обрав створювати нову українську кухню. Уклав душу та весь ресурс у власний ресторан Mirali, а продукти принципово закуповує лише в українських господарств, щоб розвивати своє.
Азійські місо-пасту чи соєвий соус він готує з локальних інгредієнтів, та знайшов заміну навіть італійським трюфелям — замовляє їх з ферми на Вінниччині, яку 10 років тому заснував аграрій Олександр Джига.
Цей підприємець веде YouTube-канал, де розказує про технологію вирощування грибів, ділиться досвідом в агробізнесі, показує життя в селі та локальні виробництва. Дивіться більше в нашому проєкті про українських підприємців «Куркулятор».
Фото обкладинки: скриншот відео ШоТам
Економіка і бізнес

У Миколаєві запрацювала кав’ярня, створена на згадку про загиблого військовослужбовця з позивним «Микита». Її відкрила його дружина Марина Музика, втіливши мрію, яку подружжя плекало ще з 2023 року.
Про це повідомили в «Суспільне Миколаїв».
Назва «Кіт Микита» символічна — саме так Марина називала чоловіка. Вона розповідає, що він був спритним, уважним, добре бачив у темряві й міг тихо пересуватися. Саме такі асоціації і стали основою концепції закладу, інтер’єр якого оформлено у стилі «бойових котиків». Атмосфера кав’ярні — тепла, патріотична, з особистими фото, шевронами та прапорами.
«Я подумала, що він вже не зможе сам втілити мрію, тому я маю зробити це за двох і розповісти людям, хто такий “Микита”», — каже Марина.
Читайте також: Три історії війни: як фонд savED повертає безпечне дитинство
Допомогли реалізувати ідею друзі та рідні. Вони допомагали з ремонтом, розстановкою меблів і навіть дизайном стаканчиків. Саму кав’ярню відкрили менш ніж за два місяці.
Відвідувачі кажуть, що в кав’ярні панує родинна атмосфера, а її головна мета — не тільки нагадати про Микиту, а й підтримати українських військових і зберегти пам’ять про всіх полеглих захисників.




Нагадаємо, що рідні загиблого військового піднялися на Говерлу та втілили його мрію військового.
Фото: сайт «Суспільне Миколаїв», Богдана Будулуца
Економіка і бізнес

За підтримки Швеції в Ірпені стартує проєкт, у якому громада навчиться екологічно переробляти уламки зруйнованих споруд. Під час будівельних робіт планують навчати жінок-водійок працювати з технікою та впроваджувати сталі технології утилізації відходів.
Про це повідомили в пресслужбі Північної екологічної фінансової корпорації НЕФКО.
Вісім жінок із Ірпеня пройдуть навчання з керування вантажівками та екскаваторами — їх готуватимуть за шведською програмою Beredskapslyftet. До цього учасниці вже здобували перші навички керування транспортом.
За словами виконувачки обов’язків міського голови Ірпеня Анжели Макеєвої, ця підтримка допомагає не лише фізично відновлювати громаду, а й інтегрувати європейські екостандарти у відбудову: «Ми дуже цінуємо цю допомогу. Вона критично важлива для нашого майбутнього».
Читайте також: «Відчуй Антарктиду»: у Львові стартувала кампанія на підтримку полярників-військових
Проєкт реалізує НЕФКО, Північний зелений банк, за фінансування Міністерства закордонних справ Швеції та Шведського агентства Sida. Загальна сума підтримки — 5,9 мільйона євро. Участь беруть і шведські компанії Scania та Volvo CE, які передадуть Ірпеню спецтехніку.
Розпочнуть роботи восени 2025 року, а завершити будівництво планують навесні 2026-го. Організатори прагнуть зробити проєкт зразком для сотень подібних ініціатив по всій країні — із фокусом на стійке відновлення, екологічність і гендерну інклюзію.



Нагадуємо, що майстерня Balbek Bureau розробила проєкт оновлення Будинку кіно (ФОТО).
Фото: пресслужба НЕФКО