Суспільство
На Волині розробляють туристичний маршрут до болота
У Цуманській ОТГ на Волині розглядають можливості створення туристичного маршруту на території громади. Про це повідомляє пресслужба Департаменту агропромислового розвитку Волинської ОДА, передає Укрінформ.
Над чим працюють?
Розробка триває в межах проєкту “Використання польського досвіду для підтримки розвитку агротуристичних послуг у Волинській області”.
“Нещодавно делегація з Волині відвідала Польщу, де ознайомилася із організацією туристичних маршрутів та вивчала досвід надання агротуристичних послуг”, – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що під час зустрічі учасники розглянули можливості залучення до таких маршрутів Чортового болота Цуманської пущі, музею лісу та музею партизанської слави, які розташовані на території громади. А також продумали цікаві квести, майстер-класи та завдання для дітей, врахували елементи гастрономічного туризму та дегустацій.
Туристичний маршрут планують розробити у кількох варіянтах для людей різних вікових категорій.
Читайте також: Київ потрапив до списку найращих міст для гастротуризму в Європі
Що це за болото?
Чортове болото, розташоване серед гущавин Цуманської пущі в Ківерцівському районі. Маючи статус загальнозоологічного заказника місцевого значення, одне з найдревніших боліт краю вирізняється багатою фауною та ще й особливою флорою, де зростає близько 300 різновидів рослин.
За декілька кілометрів звідсіля, пише volyn.com.ua,уздовж узбережжя річки Кормин проходила лінія фронту у Першу світову, 1915 року. Навколо болота ховались серед густого лісу криївки українських повстанців. Є підстави вважати, що в лісі неподалік був бункер-штаб головнокомандуючого УПА Василя Кука. Тому ця територія цікава не лише біологам, а й історикам.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі