Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

На Вінниччині створили новий підрозділ прикордонної служби

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

На Вінниччині в селі Михайлівка Ямпільського району відкрили нове відділення інспекторів прикордонної служби «Михайлівка». Вони охоронятимуть понад два десятка кілометрів українсько-молдовського кордону, що проходить по Дністру, повідомляє видання “День”.

Новий підрозділ базуватиметься у двоповерховій адміністративній будівлі, яка складається з робочих кабінетів та кімнат для відпочинку персоналу. За інформацією прес-служби Могилів-Подільського прикордонного загону, якому підпорядковується новий підрозділ, до 2003 року на цьому місці діяла однойменна прикордонна застава ІІ прикордонної комендатури «Ямпіль». Згодом її було реорганізовано в інспекторський пост. А тепер знову відновлено.

Читайте також: У ЗСУ створять експериментальну бойову групу

«Відділення інспекторів прикордонної служби «Михайлівка» Могилів-Подільського загону відкриється з метою розбудови прикордонної інфраструктури, – відзначає прессекретар Могилів-Подільського прикордонного загону Людмила Катеринич. – Його будівництво розпочалося торік і здійснювалося за рахунок субвенцій Вінницької ОДА та Ямпільської РДА. Загальна сума коштів, виділених на облаштування прикордонного підрозділу, склала 750 тис грн».

Зазначається, що на території військового містечка облаштовані новий спортивний майданчик, вольєри для утримання службових собак, бокси для обслуговування і зберігання автомобільної техніки та корпус господарського призначення.

Суспільство

Воїни 44 ОАБр знищили танк і «Мста-Б» окупантів (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Бійці 44-ої окремої артилерійської бригади знищили гаубицю «Мста-Б» і танк окупантів.

Про це повідомили у телеграм-каналі Центру стратегічних комунікацій Стратком ЗСУ.

«Бійці 44-ої окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола феєрично знищують ворожу техніку та БК», – йдеться в повідомленні.

Читайте також: Студенти на пенсії. У деокупованому селі на Чернігівщині працює Університет третього віку

Про бригаду

44-та окрема артилерійська бригада імені гетьмана Данила Апостола – військове з’єднання, сформоване після початку російської агресії, восени 2014 року. Бригада вела бої на Бахмутці та під Дебальцевим.

44 ОАБр названа на честь гетьмана Данила Апостола – Гетьмана Війська Запорозького, голови Гетьманщини на Лівобережній Україні у XVIII столітті.

Нагадаємо, рота «Ахіллес» за вечір уразила ворожої техніки на понад $7 мільйонів.

Окрім того, на Луганщині росіяни втратили танк «Прорив-3» вартістю $5 млн.

Фото: facebook.com/44art.br.

Читати далі

Суспільство

Food Train: Укрзалізниця створила перший у світі автономний поїзд-кухню (ФОТО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Укрзалізниця створила перший у світі автономний поїзд-кухню – Food Train. Він може працювати автономно до семи днів та доставляти їжу до найвіддаленіших регіонів України.

Про це повідомили в телеграм-каналі Укрзалізниці.

«Залізничні вокзали минулої зими стали центрами обігріву та харчування для всіх українців у прифронтових регіонах, де блекаути мали регулярний характер», – йдеться в повідомленні.

Цьогоріч Укрзалізниця разом із фондом Говарда Баффета створила цілий поїзд, який здатен виробляти понад 10 тисяч порцій їжі на день.

Фото: t.me/UkrzalInfo

Читайте такожВесілля для героя майже “під ключ”. Черкащанка започаткувала унікальний проєкт

«Food train вже пройшов тестову перевірку, і найближчим часом спільна команда Укрзалізниці та фонду заступить на постійне чергування в найскладніших прифронтових районах України, де тепло та їжа є критично важливими для життя», – зазначив голова правління Укрзалізниці Євген Лященко. 

Поїзд складається з 6 вагонів під локомотивом:

  • генераторний вагон (~400 кВт+власна заправна станція для автономної роботи);
  • вагон-холодильник з морозильною камерою для зберігання продуктів;
  • вагон з холодною кухнею для попередньої обробки продуктів;
  • вагон з гарячою кухнею для приготування фінальних страв;
  • вагон для персоналу поїзда з душем і пральною машиною;
  • багажний вагон на 27 тисяч літрів води з фільтраційною та насосною станціями.
Фото: t.me/UkrzalInfo

Зазначається, що Food Train може автономно працювати 5-7 днів, а обладнання поїзда дозволяє готувати повноцінні страви: супи, каші, салати, мʼясо та інше.

«Спеціальні термобокси, встановлені всередині поїзда, дозволяють легко транспортувати вже готові ланчбокси з їжею від поїзда-кухні до кінцевого споживача», – додають у компанії.

Нагадаємо, Укрзалізниця перевела всі групові замовлення в онлайн.

Крім того, Укрзалізниця, щоб перетворити вокзали на більш комфортні простори пропонує бізнесу брати в оренду площі на залізничних вокзалах під організацію фудкортів, кав’ярень, книгарень, аптек, крамниць.

Фото: t.me/UkrzalInfo.

Читати далі

Суспільство

У Львові відкривають урбан-парк з вуличним кінотеатром та майданчиком для стрітболу

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У Львові у суботу, 30 вересня, відкривають перший тактичний урбан-парт з вільним входом для всіх охочих.

Про це ШоТам повідомила громадська організація Urban Reform.

Парк стане частиною Urban Camp Lviv, який входить до мережі міських просторів «ТВОРИ!» Його мета — популяризувати вуличні культури та зробити динамічне місце для відпочинку та взаємодії з однодумцями. 

«Для нас це експеримент, бо це перший тактичний урбан-парк в країні. Ми робимо цю локацію із простих та доступних матеріалів і засобів, втім, прагнемо досягти максимального ефекту — щоб цей проєкт оживив район та місто і залучив мешканців до спілкування, самовираження та корисних активностей», — розповів співзасновник Street Culture Єгор Матюхін.

У новому урбан-парку облаштують майданчики для стрітболу та стріт-футболу, вуличний кінотеатр, панни, а також публічний простір з лавами та рослинними насадженнями.

Цей парк називають тактичним, бо простір буде максимально гнучким — час від часу до нього додаватимуть нові локації чи змінюватимуть чинні, щоб адаптувати до майбутніх ініціатив. 

Читайте також«Люди кажуть, що це не на часі, але ж коли тоді жити?». Історія перукарки з Ніжина, яка відкрила салон краси у розпал війни

«Проєкт ми виконуємо у форматі тактичного урбанізму. Це означає, що ми вкладаємо мінімум ресурсів і часу в певну міську зміну, втім наочно показуємо корисність нововведення. Тактичний урбан-парк створюється швидко, можна навіть стихійно, втім виконує свою задачу — об’єднує людей, пожвавлює спільноту навколо і розповідає людям про феномен вуличних культур», — зазначає архітекторка, урбаністка та співзасновниця громадської організації Urban Reform Олександра Нарижна. 

Читайте такожВрятувати, але не ризикувати — як вберегти волонтера? Історія тренерки, яка «лікує» розмовами

Першим заходом, що пройде на базі тактичного урбан-кемпу стане Фестиваль вуличних культур. Це щорічний профільний івент, присвячений різноманітним культурам, які відносять до вуличних. На фестивалі планують провести майстер-класи, батли, турніри, джеми, виставку та неформальні зустрічі з лідерами цього руху. 

Відкриття тактичного урбан-кемпу та старт Фестивалю вуличних культур відбудеться 30 вересня о 12:00 Вхід — вільний.

Нагадаємо, у Львові відкрили перший в Україні парк розваг для дітей з інвалідністю.

Також у Києві відкрили сквер Авіації та скульптуру авіаторам КПІ.

Фото: надане ШоТам.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство3 години тому

Студенти на пенсії. У деокупованому селі на Чернігівщині працює Університет третього віку (відео)

Михайло-Коцюбинська громада ледь не повністю опинилася під окупацією росіян. Молодь виїхала, залишивши в селах самотніх...

Суспільство6 години тому

Врятувати, але не ризикувати — як вберегти волонтера? Історія тренерки, яка «лікує» розмовами

Ця історія про жінку, яка не злякалася оточення російських військ. Ба більше вона перетворила свій...

Суспільство18 години тому

«Люди кажуть, що це не на часі, але ж коли тоді жити?». Перукарка з Ніжина відкрила салон краси у розпал війни

Хто бажав у дитинстві бути перукарем, а згодом пішов навчатись на економічний чи юридичний, бо...

Суспільство1 день тому

«Стала матір’ю дронів». Історія волонтерки, яка з допомогою блогу надіслала на фронт понад 50 «пташок»

До повномасштабного вторгнення Ольга Кричинська жила музикою, уроками в музичному ліцеї та вела блог в...