Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

На ВДНГ планують запровадити нові веломаршрути та встановити дизайнерські лавочки

Опубліковано

На оновленій території ВДНГ планують встановити дизайнерські лавочки і створити сучасну велонавігацію та нові велосипедні маршрути, передає БЖ.

Кожний охочий може пожертвувати кошти на вдосконалення простору. І за кожен внесок передбачений подарунок від ВДНГ.

Звітність всіх проєктів можна буде подивитися на офіційному сайті та особистій сторінці генерального директора ВДНГ Євгена Мушкіна.

Хто ініціює проєкт?

Розробкою платформи для реалізації проєкту займалася компанія ideil. Ідею залучення до розвитку ВДНГ його відвідувачів і перетворення реконструкції на спільну справу дали менеджмент Національного комплексу “Експоцентр України” та Dontstop Agency.

Читайте також: Підземний перехід біля ВДНГ відремонтували (фото)

Чому вирішили вдатися до краудфандингу?

“Кожного дня ми отримуємо коментарі у соцмережах про необхідність вдосконалення велодоріжок, освітлення, системи охорони, озеленення території та іншого. Але ВДНГ фактично функціонує як некомерційна організація: ми не розподіляємо прибуток, а все, що заробляємо, йде тільки на потреби Експоцентру, при цьому ВДНГ не фінансується з державного бюджету України. Наразі ми змушені майже всі зароблені гроші направляти на погашення податкового боргу (тобто, борг ВДНГ перед державою – перед українцями), який сформувався ще у 2011 році. Тому іноді зміни відбуваються набагато повільніше, ніж хотілося б нам і нашим відвідувачам. Зараз ми пропонуємо кожному долучитися і допомогти нам разом змінити Експоцентр вже сьогодні. Я впевнений, разом ми дуже швидко зможемо перетворити улюблений ВДНГ на один із найкращих парків України”, – говорить генеральний директор ВДНГ Євген Мушкін.

Читайте також: У Києві запрацював перший світлодіодний перехід: як він виглядає

Скоро команда ВДНГ планує презентувати другу частину кампанії з розвитку, в основі якої буде креативна ідея, яка буде реалізована офлайн на території комплексу.

Суспільство

Київ увійшов до топ-30 столиць світу за якістю повітря

Опубліковано

Київ знову увійшов до топ-30 столиць світу за якістю повітря, посівши 22 місце між Мадридом та Люксембургом.

Цю інформацію оприлюднили у КМДА.

Уже другий рік поспіль столиця України потрапляє до цього рейтингу за версією міжнародного сервісу IQAir. Інші столиці з найчистішим повітрям за версією рейтингу – Відень, Амстердам та Копенгаген.

У порівнянні з минулим роком стан повітря в Києві покращився – концентрація пилу фракції PM 2.5 знизилася з 9.5 до 8.9 мг/куб. м, що забезпечило місту місце в “зеленій” зоні.

Читайте також: У “Дії” можна купити або продати авто: скільки людей вже скористалися послугою

Крім того, українські Львів, Умань, Ірпінь, Бровари, Бориспіль, Стрий та Пухівка також отримали “зелену” оцінку за якість повітря.

Наш Киев

Фото – скриншот з сайту IQAir World Air Quality Report

Увійшло до рейтингу 114 столиць, найбільш забруднене повітря було в Нью-Делі, Дакці та Багдаді, а найчистіше – у Сан-Хуані, Веллінгтоні та Канберрі.

IQAir World Air Quality Report складається щорічно з 2018 року на основі даних понад 30 000 станцій моніторингу якості повітря, включно з міською системою моніторингу Києва.

Нагадаємо, у Києві, по вулиці Андріївський узвіз, 22 приводять до ладу садибу міщанина Михайла Брашевського 19 століття.

Фото: КМДА

Читати далі

Суспільство

Епічна гра кита-горбача та судна ‘Ноосфера’: українські полярники зафіксували захопливий момент на відео

Опубліковано

Українські полярники зафільмували унікальний момент, коли горбатий кит грався навколо криголаму “Ноосфера” в Антарктиці. Це сталося під час плавання судна протокою Пенола біля української станції “Академік Вернадський”.

Про це повідомили в Національному науковому центрі.

За розмірами тіла кита вчені визначили, що він є підлітком, тому вони припускають, що його мати могла бути неподалік.

Читайте також: Відновлення історичних вивісок у Києві: які плани та проєкти активістів

Відео з горбатим китом зняв старший помічник капітана Андрій Старіш, а його колеги Карина Вишнякова та Вадим Ткаченко додали цікаві факти про цю антарктичну тварину.

Горбаті кити отримали свою назву через спинний плавець, який надає їх тілу горбатої форми, а також через звичку сильно вигинати спину під час пірнання.

Дорослі горбаті кити можуть досягати довжини до 18 метрів і ваги до 40 тонн. Цікаво, що зріст людини не перевищує розмірів хвостового плавця цієї тварини.

Дитинчата горбатих китів годуються молоком матері до року, але вже через шість місяців можуть почати їсти ту ж їжу, що і дорослі тварини – криля.

“Горбані проявляють багато активності біля поверхні води, вони стрибають, роблять сітки з бульбашок повітря під час живлення, активно вокалізують і збираються у групи. Про те, про що саме спілкуються ці дивовижні істоти, ми розкажемо разом з Science kids”, – додали полярники.

Нагадаємо, у всесвітньовідомому онлайн-шутері Fortnite від Epic Games з’явилася окрема мапа, яка детально відтворює столичний Майдан Незалежності. Це благодійний проєкт, спрямований на збір коштів для відновлення України.

Фото: Скріншот із відео Національного наукового центру

Читати далі

Суспільство

Стало відомо, під яким номером виступлять alyona alyona & Jerry Heil на Євробаченні-2024

Опубліковано

Став відомий порядок виступів на Єврообаченні-2024. Українські артисти аlyona alyona та Jerry Heil виступлять у першому півфіналі Євробачення-2024 під номером 5.

Про це повідомляє “Суспільне Євробачення”.

Читайте також: У “Дії” можна купити або продати авто: скільки людей вже скористалися послугою

Під час жеребкування визначили, що представниці України alyona alyona та Jerry Heil виступлять у першому півфіналі 7 травня.

Додамо, це буде їхнє перше виступ на головній сцені Євробачення.

Нагадаємо, український стартап отримав $5 млн інвестицій та оголосив про партнерство з американською компанією.

Фото: Нацвідбору

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство19 години тому

“Глядачі полюбили нас за українську виставу”: як харківський лялькар лікує депресію у військових

Там, де болю не видно зовні, всередині він може бути гострішим. Українські воїни, які щодня...

Суспільство6 днів тому

«На такій печериці можна хоч піцу робити!». Переселенець з Донеччини за грант відродив бізнес із вирощування грибів-гігантів

Юрій Душенко з Донеччини розпочав справу наприкінці 2015 року. Двічі втрачав бізнес, вимушено змінив три...

Суспільство7 днів тому

Зробив теплиці на бабусиному городі. Як підприємець з Вінниччини отримав грант на полуничний бізнес

Дмитро Гринь з Ладижина з радістю та гордістю оглядає свої володіння — довгі рівненькі рядки...

Суспільство1 тиждень тому

Думав, що гранти виграють лише «свої». Як кондитер з Київщини почав створювати українські макарони

Його соцмережі — це поєднання естетичного задоволення та вибуху смакових рецепторів. А різнокольорові макарони, які...

РЕКЛАМА: