Суспільство
На столичній Троєщині відремонтують парк: яким він буде
На Троєщині у Києві почали другу чергу капітального ремонту парку уздовж проспекту Шухевича (Генерала Ватутіна) між вулицями Оноре де Бальзака та пр-м Маяковського. Про це повідомляють у КО “Київзеленбуд”.
Як зазначається, територію вже розчистили, зараз очищають озеро.
“У новій частині парку будуть прокладені пішохідні та велосипедні доріжки загальною площею більше 6000 кв. м., прокладено майже 1800 м. п. поливо-зрошувальної системи”, – розповідають комунальники.
Читайте також: У Києві після ремонту відкрили 25 гектарів парку
Для комфортних вечірніх прогулянок передбачається влаштувати освітлення. У цій частині парку також планується розмістити універсальне поле для міні-футболу й волейболу, спортивний майданчик з тренажерами та альтанка для гри в шахи.
Також встановлять нові лави та урни, навігаційні покажчики, відеоспостереження, а також посіють газон, висаджать дерева, кущі, квіти.
Загальна територія даного парку у Деснянському районі – 9,5848 га.
Нагадаємо, що у жовтні минулого року відкрито першу чергу капремонту парку.
Суспільство
Члени Комітету ЮНЕСКО із захисту культурних цінностей у разі збройного конфлікту ухвалили рішення про організацію спеціальної моніторингової місії у Харкові. Вона зосередиться на пам’ятці архітектури «Держпром», яка постраждала від численних обстрілів російської армії. Україна стане першою країною, де застосують цей механізм.
Про це йдеться у повідомленні Міністерства культури та стратегічних комунікацій.
Мета місії
Вона допоможе задокументувати пошкодження, скоординувати заходи з відновлення пам’ятки та забезпечити доказову базу для притягнення росії до відповідальності за воєнні злочини. Будівлю «Держпрому» занесли до Міжнародного списку культурних цінностей під посиленим захистом у вересні 2023 року.
Читати також: ЮНЕСКО внесло два українських об’єкти до переліку пам’яток, які перебувають під захистом
Що сталося з «Держпромом» під час війни
- 1 березня 2022 року вибухова хвиля від ракетного удару по будівлі обласної адміністрації вибила частину вікон у «Держпромі»;
- 2 січня 2024 року новий удар ракети пошкодив скління майже по всій північно-західній частині споруди;
- 28 жовтня та 8 листопада 2024 року будівля знову постраждала — авіабомба та влучання поруч спричинили нові руйнування.
У листопаді українські архітектори задокументували пошкодження й надіслали звіт до ЮНЕСКО.
Ця моніторингова місія стане важливим кроком у боротьбі за збереження української культурної спадщини, що перебуває під ударом російської агресії.
Нагадаємо, що українську кобзарсько-лірницьку традицію визнали всесвітньою спадщиною (ВІДЕО).
Фото: Anna Leonenko.
Коментарі