Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

На Рівненщині знайшли родовища чистого водню

Опубліковано

Науковці Національної академії наук України заявили, що в Рівненській області є природний водень в земних надрах. І нині дослідники працюють над способом його добування.

Про це пише kosatka.media з посиланням на академіка-секретаря відділення наук про Землю Національної академії наук України Олександра Пономаренка, який зробив цю заявку під час наради з питань водневих технологій.

За його словами, українські науковці займаються розробками на основі теорії про те, що в центральній частині Землі є водень, який виділяється на поверхню через розломи в результаті тектонічних процесів.

Читайте також: Україна на другому місці в Європі за запасами газу (ІНФОГРАФІКА)

Пономаренко запевнив, що у відділенні наук про Землю НАН України вивчають питання процесів утворення такого водню і експериментально підтверджують цю теорію.

За даними науковця, у світі вже є свердловини, які таким чином видобувають водень, що має чистоту 98%. Зокрема, у Малі.

Читайте також: На Закарпатті запрацювала фабрика з видобутку золота

Він назвав цей напрямок добування водню для України надзвичайно перспективним.

Відомо, що Міністерство енергетики і захисту довкілля України заявило про високу зацікавленість водневими технологіями як можливістю трансформування енергетики в Україні.

За воднем майбутнє?

Нині Канада є лідером в галузі видобутку чистого водню. Водночас активно впроваджує та розвиває водневі технології Японія. В цій країні навіть створили «міністерство» водню.

Після аварії на Фукусімі Уряд Японії переглянув стратегію енергобезпеки, спрямувавши вектор на використання енергії із відновлювальних джерел. Щороку Японія встановлює більш як 2 ГВт сонячних панелей та навіть використовує водяну гладь у затоках, де немає великих хвиль, для встановлення там сонячних елетростанцій.

Читайте також: На «ProZorro. Продажі» виставили перші 10 нафтогазових ділянок

Прем’єр-міністр Японії заявив, що до 2050 року країна повністю перейде від атомної на водневу енергетику. Компанія Toyota першою випустила гібридний автомобіль, який для генерації енергії використовує водень. По суті, це електромобіль, але замість літевої батареї використовується воднева установка. Для заправки такого авто вистачає трьох хвилин, а запас ходу становить 800 км.

Україна також має плани щодо використання водню. Нині строк служби деяких українських АЕС подовжено вдруге, і робити це втретє вже фізичне небезпечно. Перед країною постає питання: яким чином замінити генераційні потужності, що виходять із експлуатації, адже 50% енергетичного балансу України припадає саме на АЕС?

Читайте також: Дозволи на користування надрами видаватимуть через онлайн-аукціони

Найбільш перспективним та виправданим для України є використання цих потужностей у спільному циклі для генерації водню. А водневі електростанції – це майбутнє, над яким необхідно задуматися вже сьогодні.

Нагадаємо, в Україні значно виріс видобуток газу.

Крім того, польська й українська компанії добуватимуть газ на Львівщині.

Суспільство

“Чорнобиль 22”: український документальний фільм зʼявився на Takflix

Опубліковано

Документальний фільм “Чорнобиль 22” режисера Олексія Радинського вийшов на онлайн-платформі Takflix.

Про це повідомляється на Takflix.

Про фільм

У стрічці показали свідчення працівників Чорнобильської АЕС про тимчасову окупацію станції російськими військами. У стрічці також є фрагменти зйомки анонімного інформатора ЗСУ, який фіксував пересування російської техніки.

Читати також: “Ми були рекрутами”: в Україні вийде фільм про 3ОШБ

Команда АЕС розповідає про те, як росіяни робили окопи в Рудому лісі й мародерили, коли відходили до Білорусі 31 березня 2022-го. Працівники АЕС продовжували виконувати свої обов’язки під час окупації, намагаючись допомогти українським військовим.

“Ці люди дуже різні: від працівників атомної станції до самоселів й екологів. Їхні свідчення обʼєднує одне спостереження: росіяни опинились у Чорнобильській зоні, не маючи жодної гадки про те, куди вони насправді потрапили”, – розповідає режисер стрічки про героїв фільму.

Переглянути фільм можна тут.

Нагадаємо, що в Україні почалась підготовка фахівців з реставрації культурної спадщини.

Фото: Чорнобиль22

Читати далі

Суспільство

У Софії Київській відкриють Великодню виставку з квітів

Опубліковано

20 квітня у Національному заповіднику відбудеться офіційне відкриття соціального проєкту “Великодні вихідні” за участі генеральної директорки Національного заповідника “Софія Київська” Нелі Куковальської.  

Про це повідомляє МКІП.

Про виставка

Учасники події матимуть нагоду насолодитись відкриттям Великодньої інсталяції, створеної запрошеними флористами на майстер-класі під керівництвом Олени Дрючан.

Унікальну лекцію прочитає протоієрей Георгій Коваленко.

Майстри працюватимуть над створенням конструкції 18-19 квітня, а 20 квітня відвідувачі зможуть спостерігати цей витвір справжнього мистецтва.

Читати також: Данія купуватиме зброю для ЗСУ в українських виробників

Про Софію Київську

Собор святої Софії — Премудрості Божої, Софія Київська або Софійський собор — християнський собор в центрі Києва, пам’ятка української архітектури та монументального живопису другого десятиріччя 11 ст. (1011-1018), одна з небагатьох уцілілих споруд часів Київської Русі. Одна з найголовніших християнських святинь Східної Європи, історичний центр Київської митрополії.

Нагадаємо, що Євген Клопотенко випустив книгу зі шкільними рецептам.

Також ми повідомляли, що стартує відбір до української збірної на Ігри Нескорених 2025.

Фото: Софія Київська

Читати далі

Суспільство

Група українських захисників безкоштовно отримає інноваційні протези в Берліні

Опубліковано

18 квітня перших 13 українських захисників із ампутаційними пораненнями вирушили до військового шпиталю Берліна на встановлення сучасних інноваційних протезів.

Про це повідомив мер Києва.

фото: Віталій Клічко

Разом з військовими поїхали 6 київських спеціалістів-протезистів, які будуть навчатися в Німеччині сучасним методам протезування. Після повернення вони працюватимуть у новому Центрі протезування військових, який створюється на базі міської лікарні №12 разом з німецькими експертами.

Читати також: Данія купуватиме зброю для ЗСУ в українських виробників

Відзначимо, що в березні, під час візиту до Києва, німецькі фахівці підтвердили готовність забезпечити протезуванням у Берліні 60 українських військових.

Нагадаємо, що в окупованому Криму ліквідували воєнний обʼєкт: що саме знищили.

Також ми повідомляли, що в Україні вийде фільм про 3ОШБ.

Фото: Віталій Клічко

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство2 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: