Економіка і бізнес
На Прип’яті відновлюють судноплавство
Відновлення судноплавства на Прип’яті дозволить розкрити транзитний потенціал України за рахунок розвитку річкового транспортного коридору від Балтійського до Чорного моря. Таку думку висловив керівник Адміністрації морських портів (АПМУ) Райвіс Вецкаганс, передає agroday.com.ua.
“З ініціативи Міністерства транспорту і комунікацій Республіки Білорусь, а також за підтримки Європейського банку реконструкції і розвитку компанія Royal Haskoning DHV у травні поточного року завершила обстеження на території Білорусі судноплавних гідротехнічних споруд водного шляху Е-40, що зв’язує Балтійське і Чорне море через Віслу, Західний Буг, Прип’ять і Дніпро”, – зазначив керівник АМПУ.
Поглиблять дно
Найближчим часом робоча група за участю фахівців АМПУ, філії “Днопоглиблювальний флот” АМПУ і Держгідрографії проведе аналогічну роботу на українській ділянці річок Прип’ять і Дніпро.
Керівник АМПУ уточнив, що днопоглиблювальні роботи на Прип’яті передбачають розробку ґрунту на декількох перекатах, що утворилися в результаті наносів донних ґрунтів із Білорусі. Ці перекати або наноси не містять радіоактивних речовин, але все одно роботи будуть супроводжуватися постійним моніторингом.
Читайте також: Вантажні перевезення Дніпром зросли майже вдвічі – Мінінфраструктури
Білорусь протягом кількох років розглядає можливість створення нового транспортного коридору для перевезень своїх вантажів по Дніпру у порти Чорного, Середземного і Каспійського морів.
З хабом і яхт-клубом
Білоруська сторона підготувала три будівельні проекти в Брагинському районі. Зокрема, передбачено будівництво у Нижніх Жарах глибоководного порту площею 41 га, річкового порту з інженерної та транспортної інфраструктури площею 68,1 га, мультимодального хаба і пристані для яхт-клубу з базою відпочинку площею 249,65 га.
Українська сторона підтверджує технічну можливість проходження суден класу “ріка-море” від Київської ГЕС до села Нижні Жари (Гомельська обл.). При цьому необхідно провести роботи з днопоглиблення протяжністю 103 км.
Економіка і бізнес
Любов до кемпінгу привив учитель
«Саме він показав нам, як круто можна проводити час на природі», — каже Дарина.
Команді потрібна байдарка та обладнання для підйому на скелі
«Я хочу, щоб ми не просто брали участь, а перемагали. Крім того, це питання безпеки. Наприклад, переправлятися через річку на несправній байдарці чи без належного обладнання небезпечно: сильна течія або пороги можуть перевернути човен, і команда може травмуватися», — каже дівчина.
«Коли я зрозуміла, що можна подати бюджетну заявку до сільради, я одразу знала, що напишу її. Мені просто допомогли це правильно оформити».
Участь у проєкті дала змогу жителям впливати на бюджет
«Мене цей проєкт дуже надихнув. Я зрозуміла, що учні мало знають про бюджетні процеси: як формують бюджет, хто його затверджує і які рішення за цим стоять. Тож ми вирішили залучити жителів, зокрема, школярів, до обговорення бюджету громади на 2025 рік», — розповідає начальниця фінансового відділу Віра Книш.
«Наша громада сама по собі показує напрямок, над яким треба працювати — туристичний. У нас є скельний масив, де проводять змагання зі всієї країни, у нас є річка, по якій можна справлятися на катамаранах і байдарках», — каже посадовиця.
Допомагають школярам впливати на зміни
«Ми хочемо, щоб наступного року ще більше дітей брали участь у бюджетному процесі. Це й про розвиток навичок, і про формування відповідальності за майбутнє своєї громади».
Коментарі
Економіка і бізнес
Як обладнали салони
- столиками для пасажирів верхніх полиць;
- відеоспостереженням у чотирьох зонах;
- декількома режимами освітлення у трьох зонах вагона;
- портами Type-C для зарядки пристроїв на кожному пасажирському місці.
Де курсуватимуть вагони
Коментарі
Економіка і бізнес
Які маршрути пропонує SkyUp
- Кишинів – Париж (Франція): понеділок і п’ятниця;
- Кишинів – Лісабон (Португалія): п’ятниця;
- Кишинів – Барселона (Іспанія): середа (згодом додадуть ще два дні);
- Кишинів – Аліканте (Іспанія): понеділок і п’ятниця;
- Кишинів – Пальма-де-Майорка (Іспанія): середа й субота;
- Кишинів – Ларнака (Кіпр): три рейси на тиждень;
- Кишинів – Салоніки (Греція): вівторок;
- Кишинів – Іракліон (Греція): понеділок, середа, субота (планують додати ще один день).
Коментарі