Ви читаєте:
На Прикарпатті визначили кращого Лісоруба-2021
4хв на читання
Назад
На Прикарпатті визначили кращого Лісоруба-2021
4хв на читання

На Прикарпатті визначили кращого Лісоруба-2021

8 Серпня 2021, 18:35
Марина Конопльова
Поділилися
0

В Івано-Франківській області у Ворохтянському лісовому господарстві відбулись XXIII обласні змагання вальників лісу.

Про це повідомили у пресслужбі Івано-Франківського управління лісового та мисливського господарства.

У них взяли участь 15 представників державних лісових господарств Прикарпаття.

За інформацією, змагання проводилися з метою підвищення майстерності та професіоналізму робітників на заготівлі деревини, вивчення прийомів праці кращих робітників лісозаготівельної справи та пропагування їх виробничого досвіду.

Учасники змагалися у п’яти номінаціях: звалювання дерев, обрізання гілок, монтаж нового ланцюга, розкряжування стовбура комбінованим різом та точність розкряжування.

Під час оцінювання результатів судді враховували точність виконання завдань, швидкість, а також звертали увагу на дотримання правил техніки безпеки.

Читайте також: Хто такі бокораші? Як колись на Закарпатті сплавляли ліс (ВІДЕО)

Перше місце і перемогу у змаганнях виборов для команди ДП «Верховинське лісове господарство» лісоруб Іван Рокіщук.

Друге місце посів Василь Сенич, лісоруб ДП «Осмолодське лісове господарство», третє – Віктор Дячук, лісоруб ДП «Делятинське лісове господарство». Переможці отримали грамоти, грошові премії від організаторів та цінні подарунки від компанії «STIHL».

Читайте такожНа Житомирщині розробили туристичний маршрут «Лесиними стежками»

Наголошується, що професія звалювальника лісу входить у п’ятірку найбільш небезпечних у світі, оскільки небезпека може очікувати на вальника під будь-яким деревом.

Спричиняти травми можуть різні фактори: гілки, що можуть вибито око чи розсікти обличчя, важкі стовбури, що можуть упасти прямо на лісоруба та й сама бензопила не є безпечним інструментом. Щоб орудувати нею, потрібні необхідні знання та вміння.

Нагадаємо, на Закарпатті відбудовують єдиний в Україні Музей лісу та сплаву.

Як ми повідомляли раніше, в 14 областях можна онлайн перевірити законність заготівлі деревини.

Усі фото: ifforestry.gov.ua.

Ліс
По темі
Читайте також

Регбі та волейбол на кріслах колісних, що повертають до життя. Як ветеран з ампутацією виборює медалі в США

Гуркіт металевих крісел колісних, жорстке зіткнення, падіння — і щирий сміх: «Чуєш, ти мене слабо вдарив, давай...
13 Березня 2026
00:36
Ветерани з ампутованими кінцівками взяли участь в Ukrainian Fashion Week

Ветерани з ампутованими кінцівками взяли участь в Ukrainian Fashion Week

8 годин тому
01:13
Як допомогти дітям в умовах війни

Як допомогти дітям в умовах війни

1 день тому