

Суспільство
На Прикарпатті планують будувати завод, де перероблятимуть 130 тисяч тонн сміття на рік
На Івано-Франківщині в Коломиї хочуть збудувати завод, який перероблятиме 130 тисяч тонн сміття в рік.
Про це пише Курс.
Зазначається, що ТОВ «Підзембудкомунікації» подав до Єдиного реєстру ОВД повідомлення про плановану діяльність – будівництво сміттєпереробного комплексу у Коломиї.
Читайте також: Не мер і не депутат: як звичайний екскурсовод змусив ціле місто сортувати сміття (ВІДЕО)
Що планують?
Підприємство планує створити сучасний комплекс з приймання, сортування, переробки, утилізації, складування та захоронення твердих побутових відходів та деяких промислових відходів екологічно безпечним методом. Потужність сміттєпереробного комплексу передбачена до 130 тисяч тонн ТПВ в рік.
Комплекс функціонуватиме на території міського сміттєзвалища і отримуватиме всі ТПВ, які надходитимуть із Коломиї та району в радіусі 40 км. Це ділянка площею 11,5 га на вулиці Шарлая. Як альтернативу розглядають ділянку площею 8,00 га, що розташована в північно-західній частині міста Коломия на землях сільськогосподарського призначення.
Читайте також: Як вінницькі школярі рятують місто від сміття
Яким буде завод?
Комплекс складатиметься з адміністративно-побутового корпусу, вагової, контрольно-пропускного пункту, гаража з майстернями, складу будівельних матеріалів. На території буде артезіанська свердловина, резервуар питної води, очисні споруди, дороги та проїзди, сортувальна станція, контрольно-дезінфікуюча зона.
Побутові стоки від адміністративного корпусу збиратимуться у вигрібній ямі і періодично вивозитимуться на очисні споруди спеціалізованим автотранспортом. На об’єкті працюватиме 12 осіб.
Читайте також: «Не соромимося збирати тару біля смітників». Як в майстерні «Rere:Sklo» дають пляшкам друге життя
Приймають пропозиції
Упродовж 20 днів громадськість може надати зауваження і пропозиції до планованої діяльності до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України за адресою: 03035, м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, 35, контактна особа: Тіщенкова Марина Олегівна – Директор департаменту екологічної оцінки та контролю (e-mail: [email protected] ), тел./факс. (044) 206-31-40 та 248-23 43.
Фото: report.if.ua
Суспільство

У Галицькому національному природному парку зафіксували найбільшу на заході України колонію рідкісних птахів. Науковці нарахували десятки гнізд та сотні пташенят представників родин Ібісових і Чаплевих, які занесені до Червоної книги України.
Про це повідомили на сторінці Галицького національного природного парку.
На початку червня дослідники провели облік у полівидовій колонії птахів, щоб зрозуміти масштаби явища. У парку виявили близько 25 гнізд Косаря білого, у яких — 36 пташенят. Загальна кількість цих птахів у парку близька до 90. Зазвичай цей вид мешкає вздовж Чорноморського узбережжя, і востаннє у Галицькому нацпарку його гніздування фіксували 15 років тому.
Серед інших рідкісних птахів — Чепура мала (29 гнізд, 101 пташеня) та Квак звичайний (52 гнізда, 168 пташенят). Їхню чисельність у парку нині оцінюють в 160 та 270 особин.
Читайте також: Щоб зберегти рідкісні рослини, у лісах Хмельниччини створили три охоронні зони
А ще дослідники помітили Коровайку буру — одного з найрідкісніших птахів для Опілля. В Україні цей вид трапляється лише в кількох локаціях на півдні, тож, за словами орнітологів, його поява на Івано-Франківщині — надзвичайна рідкість.




Нагадуємо, що на Поліссі втілять найбільший в історії України проєкт по відновленню боліт у заповідниках.
Фото: фейсбук-сторінка Галицького національного природного парку
Суспільство

В Україну повернули тіла 1200 полеглих захисників. За даними російської сторони, це тіла військових, які мали українське громадянство. Репатріацію провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Надалі слідчі правоохоронних органів та експертні установи МВС проведуть ряд експертиз та ідентифікацію тіл.
Читайте також: З окупації та росії вдалося врятувати велику групу українських дітей
Полеглих вдалося повернути завдяки спільним зусиллям Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБУ, ЗСУ, МВС, Офісу омбудсмена, Секретаріату уповноваженого з питань зниклих безвісти, ДСНС та інших структур сектору безпеки й оборони.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

Новий епізод подкасту в межах проєкту «Відлуння незалежності» про єдину жінку-старшину в армії УНР. Христина Скачківська-Сушко відмовилась від медичної кар’єри у Швейцарії, щоб стати військовою лікаркою.
Про «кращу доньку держави», як називав її Симон Петлюра, та «пані-зірку» для побратимів, яка втекла з більшовицького полону, рятувала українських біженців, служила в армії США та лікувала африканців — дивіться або слухайте.