Суспільство
На Полтавщині туристів водитимуть у поселення з кісток мамонтів
На Полтавщині презентували новий туристичний маршрут, який проляже через перше палеологічне поселення на території Східної Європи, так званої Гінцівської стоянки під Лубнами. Про це повідомляє сайт Полтавської облдержадміністрації.
У чому унікальність маршруту?
“Унікальність цієї пам’ятки в тому, що можемо побачити картину повсякденного життя тогочасних людей: де вони працювали, харчувалися, відпочивали. Крім того, ми простежили, що всі ці споруди одночасні. Ми зрозуміли, як влаштована стоянка. Тепер можемо зробити глобальну реконструкцію способу життя мисливців і збирачів палеоліту, яких називають “мисливцями на мамонтів”, – розповіла кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту археології НАН України, археолог, палеолітознавець, керівник міжнародної палеолітичної експедиції в Гінціях з 1993 року Людмила Яковлева.
Коментуючи знайдене та розкопане поселення, свого часу повністю збудоване з кісток мамонтів, археолог наголошує, що кожне житло індивідуальне, оригінально зроблене. Але серед тих мисливців дехто був особливо спритним. Його житло збудовано лише з черепів мамонтів. Що свідчить ще й про те, що зниклі тварини водилися на території нинішньої Полтавщини великими табунами.
Одна з п’яти у світі
За словами представника Франції, професора Сорбонського університету, археолога, палеолітознавеця, заступника президента Міжнародної спілки преісториків і протоісториків при ЮНЕСКО Франсуа Джіджана, таких місць, як Гінцівська стоянка, у світі всього п’ять.
“Наша спілка об’єднує науковців, які вивчають життя людей у часи, коли ще не існувало письменності. Зараз спілка звертає особливу увагу на 5 місць, де досліджують преісторичні часи. Вони знаходяться в Італії, Іспанії, Франції, Індонезії та ось тут, в Україні, – уточнив Джіджан, додавши, що преісторики зі всього світу мріють працювати у такому місці, як Гінці.
До розкопок в Гінцях він долучився у 1992 році. Починаючи з 1993 року, українсько-французька експедиція провела у полі біля села Гінці 28 археологічних кампаній і заснувала тут за цей час школу спеціалістів, які проводять археологічні розкопки.
У планах – музей
На думку археолога, за цей час розкопано стільки, що постає питання створення в Гінцях археологічного музею.
Проте, створення музею потребує не лише грошей, є й інші проблемні питання.
За словами директора департаменту культури і туризму Полтавської облдержадміністрації Валентини Вождаєнко, поки що на цей об’єкт немає навіть облікової документації.
Читайте також: Як село на Хмельниччині успішно розвиває зелений туризм
“Землі Гінцівської стоянки знаходяться поза межами сільради. Тому спочатку треба подавати документи на розгляд Верховної Ради, щоб змінити цільове призначення земель. Внести стоянку до генплану Гінців, укласти охоронний договір і нарешті підійти до створення музею й законсервувати археологічні знахідки. Адже це європейський бренд”, – підкреслює Валентина Вождаєнко.
Це все – справа майбутнього. А поки що після опрацювання нового маршруту його затвердять на засіданні профільної наукової ради й презентують для екскурсоводів.
Суспільство
Графік рейсу Київ – Львів
- відправлення з Києва о 8:18, прибуття до Львова — о 14:59;
- відправлення зі Львова о 14:14, прибуття до Києва — о 21:33.
- купе — 767,09 грн;
- люкс — 1855,87 грн.
Пункти незламності: допомога для пасажирів під час відключень
- підзарядити гаджети;
- зігрітися;
- скористатися безкоштовним інтернетом;
- випити гарячого чаю.
- місця для годування та сповивання;
- зони очікування;
- набори для малювання, розмальовки та настільні ігри.
Коментарі
Суспільство
Що можна придбати?
- вишиванка з пінгвінами, китами й пальмами;
- кепка з логотипом станції «Академік Вернадський»;
- прапор України, що побував в Антарктиці;
- колекційні марки;
- особиста онлайн-екскурсія станцією;
- патчі та шкарпетки із символікою.
Мета аукціону
- дронів DJI Mavic 3 і 3T;
- зарядної станції Bandera Power 860 S.
Як взяти участь?
- Оберіть лот на сторінці Національного антарктичного наукового центру.
- Напишіть свою ціну в коментарях до обраного слоту. Мінімальний крок — 100 гривень.
- Аукціон триватиме до 3 грудня 2024 року, 10:00.
Коментарі
Суспільство
1 грудня 2024 року в Києві відкрили рух легкових автомобілів та міського пасажирського транспорту через Подільський мостовий перехід.
Про це повідомив міський голова Віталій Кличко.
Відтепер дістатися мостом можна:
- З правого берега — з вулиці Набережно-Хрещатицької, виїзд на вулицю Петра Вершигори;
- З лівого берега — заїзд із вулиці Петра Вершигори, виїзд на вулицю Набережно-Рибальську.
Маршрут проходить через новозбудований тунель, що сполучає міст із вул. Вершигори та веде в напрямку проспекту Романа Шухевича й житлового масиву Троєщина.
Читати також: Скульптуру «Маленького принца» повернули на Пейзажну алею з біонічним протезом (ФОТО)
Для великовантажного транспорту міст поки закритий
Подільський міст поки що недоступний для вантажівок. Водночас роботи з благоустрою біля новозбудованого тунелю триватимуть до кінця року, але це не впливатиме на рух транспорту.
Фото обкладинки: виставлене в соціальних мережах Віталія Кличко.
Коментарі