Суспільство
На Миколаївщині відкрили дві нові екологічні стежки
У національному природному парку «Бузький Гард» на Миколаївщині відкрили дві нові екологічні стежки «Арбузинка» та «Актовський каньйон». Про це повідомили у пресслужбі парку, передає Укрінформ.
«На території Трикратського відділення Національного природного парку «Бузький Гард» облаштовано дві нові екологічні стежки «Арбузинка» та «Актовський каньйон». Це стало можливим завдяки проекту «Зірки Смарагдових скель», який впроваджується Фондом розвитку громадських організацій «Західноукраїнський ресурсний центр» спільно із Міністерством екології та природних ресурсів України за підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки», – йдеться в повідомленні.
Наразі проведено підготовчі роботи, планування маршрутів екостежок. На кожній стежці встановили стенди з картою маршруту, інформацією про кожну зупинку та правилами поведінки на них. Провели благоустрій природного джерела в Актовському каньйоні, поруч побудували навіс та лавки для відпочинку туристів.
Читайте також: У Карпатах для туристів запустять п’ять медових маршрутів
Також зробили аналіз води з джерела, а ще розробили макети і надрукували буклети та листівки-путівники.
На думку розробників екостежок, однією з цікавинок маршруту є знайомство з рідкісною рослиною мерингією бузькою, яка не росте більш ніде у світі та не піддається вирощуванню у штучно створених умовах, та гвоздикою бузькою, яка росте лише на гранітах Українського кристалічного щита. А ще тут можна зустріти ящірку зелену, яка має тут найбільшу в Європі щільність популяції.
Національний природний парк «Бузький Гард» розташовано на території п’яти районів Миколаївщини. Він займає територію понад 6 тисяч га. В 2008 році увійшов до числа переможців загальнонаціональної акції «7 чудес України».
Суспільство
Юлія Дудишева
переселенка, авторка проєкту «Затишок для ВПО»
Люстру можна змайструвати з яєчних лотків
Ми витратили всього 3 тисячі гривень: купили штори та плед у секонд-хенді, люстру змайстрували з яєчних лотків, а меблі знайшли в будинку й переробили.
Не замовлення «під ключ», а спільна робота
Ті, для кого робимо ремонт, роблять його разом з нами: фарбують стіни, перетягують меблі, готують їжу для команди. Це не замовлення «під ключ», а спільна робота.
Як знайти партнерів? Писати всім листи
Усі гроші на ремонти — це благодійні внески моїх підписників і небайдужих людей. Для кожного проєкту я відкриваю банку та у своїх відео звітую про роботу. Співпрацюю лише з українськими виробниками, а також підтримую бізнес, який постраждав під час бойових дій.
Кожен ремонт — не просто відновлення стін, а відродження надії
Дім-музей для родини з Херсонщини
Навіть з руїни можна зробити щось нове
«Затишок для ВПО» — це проєкт любові й відновлення. Це про те, як з руїн можна створити щось нове, про віру в людей і в те, що кожна домівка має бути затишною — навіть у найскладніші часи.
Коментарі
Суспільство
Умови тренувань
Перебіг навчання
- Гасіння пожежі: рятувальники приборкали полум’я в задимленому вагоні. Двох постраждалих людей оперативно евакуювали на ношах і передали медикам.
- Евакуація: пасажирів із задимлених вагонів вивели до безпечної зони.
- Рятування під потягом: одна людина самостійно намагалася евакуюватися і потрапила під вагон. Тоді фахівець гірничорятувального загону деблокував постраждалого.
Коментарі