

Суспільство
На Львівщині відкрився Музей любові
У селі Скнилів на Львівщині у Краєзнавчій бібліотеці Анатолія Недільського відкрився Музей любові. Про це повідомляє Еспресо.
У Скнилові є Музей галицької родини, Музей стародруків, виставкові зали і навіть імпровізована театральна сцена, а днями було урочисто відкрито Музей любові. Як утримування музею, так і підбір колекцій лежать на плечах львівського краєзнавця, котрий впродовж десятків років займався торгівлею антикварними книгами. Початковий задум книгозбірні у 20 тисяч примірників розгорнувся у масштабніший музейний комплекс.

Читайте також: Понад 120 інтерактивних експонатів та інсталяцій: коли відкриють і яким буде перший Музей науки в Києві
“Можна було наставити возів, вишиваних рушників, глечиків, написати великі таблички “сідати заборонено”, “не торкатись”, “не фотографувати”. Я вирішив зробити все з точністю до навпаки, – розповідає Анатолій Недільський, – ці ж традиційні заборони є інерцією радянського краєзнавства, котре намагалось зробити все, аби стало нудно і відвідувач якнайшвидше втік. Я дозволяю брати експонати до рук, можна вбирати старий одяг, діти можуть взяти ляльку, погортати книжку. Зрештою, замість зіпсутого одягу повішаю інший, чи поставлю іншу книжку. Головне, аби минуле промовляло до відвідувачів”.

Чим особливий музей
Задум Музею Любові виник завдяки функціонуванню Музею галицької родини, в якому крім літератури експонувались предмети “побутових галицьких радостей” 1920-30 років, включно із ліжком чи старовинними рейтузами. “Президенти змінюються, політики приходять інші, війни теж закінчуються рано чи пізно, а любов – вічна. Доки існує людство, доти є любов до батька, до мами, до дружини, до жінки, до чоловіка, до всього сущого”, – розповідає музейник. Сама ж експозиція Музею любові складається як з ужиткових предметів, так і з витворів мистецтва. За словами музейника, серед раритетних експонатів й є такі, що немовби багато і не коштують, натомість вони цінні і цікаві в історичному, етнографічному й патріотичному плані.

“Звісно, можна було відкрити будку з біляшами чи шаурмою, чи поставити мережу таких будок, відкрити ресторанчик чи барчик. Але це мені нецікаво, – пояснює Анатолій Недільський, – я вже немолода людина, тож хочу зробити щось в радість іншим. І знаєте, за 2 останні роки жодна людина ні в очі, ні поза очі не сказала, що це щось непотрібне, що це пуста трата енергії чи грошей”.

Під час карантину Краєзнавча бібліотека Анатолія Недільського працюватиме лише на вихідних, для відвідин слід попередньо записатись, зокрема через сайт https://nedilskiy-library.com.ua/
Фото: espreso.tv
Суспільство

Освітня платформа uBoost, що безплатно підтримує молодь з малих міст і сіл, презентувала блокнот «Самотворці». У ньому зібрали реальні історії підлітків, які мріють про власну справу.
Про це повідомили uBoost.
Що відомо про ініціативу
Кожен, хто задонатить 650 гривень, отримає примірник блокнота і допоможе зібрати 80 тисяч гривень на мінігранти для переможців проєкту «Створюй ТУТ! Старт в підприємництві та кар’єрі». Кошти підуть на реалізацію першого мінібізнесу підлітків.
«Кожен примірник — це шанс для підлітка запустити свій перший мінібізнес. Цей блокнот — про тих, хто тільки починає. Про молодь, яка мріє, вчиться, ризикує. І запускає свої перші проєкти — попри війну, брак ресурсів і страх»‚ — написали в uBoost.
Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав понад 8 000 доларів на допомогу українським дітям
У вересні команда uBoost планує випустити оновлену версію блокнота «Самотворці», яка міститиме історії підлітків, що реалізували свої ідеї завдяки мінігрантам. Підтримати молодь можна за посиланням.
Нагадаємо, що українська художниця та Rescue Now запустили ініціативу для допомоги дітям у Харкові.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка uBoost
Суспільство

28 квітня в Києві відбудеться благодійна подія «pls communicate responsibly: психологічний нетворкінг». Івент організовує платформа pleso у партнерстві з фондом «Вовки да Вінчі», ADASTRA CINEMA та Squat17b.
Про це повідомили організатори.
Що буде на заході
Перед подією учасники пройдуть коротке тестування на тип особистості та отримують браслети з кольоровим маркуванням, щоби полегшити комунікацію.
Спікерка івенту — психологиня та співзасновниця pleso Анна Ліссова. Вона розповість про внутрішні потреби, зв’язок з іншими та бар’єри у спілкуванні.
Під час події також відбудеться благодійний аукціон. Усі зібрані кошти передадуть на підтримку батальйону «Вовки да Вінчі».
Читайте також: У центрі Києва під час ремонту дороги виявили трамвайну колію початку 20 століття (ФОТО)
Як відвідати
Захід розпочнуть 28 квітня о 18:00 у просторі Squat 17b за адресою: Терещенківська, 17Б.
Вхід на подію вільний, але необхідно попередньо зареєструватися за посиланням.
Нагадаємо, що Лебіга, Магучіх, Байдак та інші долучаться до виставки «Третє дихання» у Києві: як відвідати.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Squat 17b
Суспільство

Гуманітарний фонд Rescue Now у колаборації з художницею Владою Ралко презентував благодійний календар. У межах спільного проєкту фонд збирає кошти на підтримку харківського простору психологічної допомоги дітям Litokryl.
Про це повідомили у фонді.
Про календар
Обкладинку календаря прикрасила робота мисткині «Воля», що символізує внутрішню силу та незламність українців. Кожна сторінка містить малюнки дітей із центру Litokryl разом із особистими історіями втрат, пережитого страху та надії. Замість традиційних свят у календарі вказані ключові дати боротьби українського народу за свободу.
«Іноді людям, особливо іноземцям, важко осягнути, який масштаб слово “воля” має для українців – тож ми придали йому форму. Роботи української мисткині Влади Ралко просякнуті символізмом: емоційним, дискомфортним, але правдивим. Її робота “Воля” показує світу незручну правду про те, як це: бути вільними. Саме тому ми були дуже раді, коли Влада погодилася на колаборацію» — ділиться директорка фонду Ганна Каріка.
Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав понад 8 000 доларів на допомогу українським дітям
Календар можна отримати, зробивши будь-який донат у фонд Rescue Now. Через кілька тижнів переможця оберуть випадковим чином, а подарунок доставлять у будь-яку точку світу.

Довідка
Litokryl — простір у Харкові, де понад 3400 дітей отримали безоплатну психологічну підтримку. Тут щомісяця проводять близько 150 годин терапії та здійснюють виїзди у громади регіону. Наразі центр опинився під загрозою закриття через нестачу фінансування.
Ініціатива стала частиною святкування річниці Rescue Now, який за три роки допоміг понад 450 000 українцям. Завдяки новому благодійному дропу фонд прагне зберегти Litokryl як безпечний простір для дітей, які пережили війну.
Нагадаємо, що німецький дизайнер закликав донатити українським медикам.
Фото: Rescue Now