

Суспільство
На Львівщині відкрили реконструйовану школу
У Підберізцях на Львівщині відкрили реконструйований навчально-виховний комплекс.
Про це повідомили у пресслужбі Львівської обласної військової адміністрації.
Зазначається, що у школі створили майже пів сотні місць для дошкільнят та майже сотню для учнів.
Загалом на реконструкцію скерували понад 46 млн грн бюджетних коштів. У школі:
- облаштували 4 нові класи для 80 учнів,
- утеплили та оздобили фасад будівлі та горище,
- встановили спортивні і дитячі майданчики, зовнішні мережі освітлення та каналізування,
- відремонтували котельню,
- встановили надсучасну вентиляційну систему,
- закупили обладнання,
- мансардному поверсі облаштували універсальний зал, де будуть проводити позашкільні заняття та гуртки.
Відомо, що у грудні 2021 року завершили I-шу чергу проєкту: добудували приміщення дошкільного закладу на 40 місць з двома віковими групами по 20 місць (молодша 3-4 роки та старша 5-6 років). Це дало змогу вирішити проблему найчисленнішого населеного пункту громади в здобутті дошкільної освіти.
Читайте також: Репресований Миколай. Як «совєти» боролися зі святим та до чого тут Дід Мороз (ТЕСТ)

Підберізцівська школа I-III ступенів була однією з наймасштабніших закладів на Львівщині, які потребували комплексної реконструкції з добудовою навчальних приміщень та термомодернізацією будівлі. Реконструкцію почали 2019-го.
У Підберізцівській територіальній громаді мешкає майже 7,5 тисяч людей, з яких 1012 – діти шкільного віку, 336 – дошкільного.
Завдяки реконструкції навчального закладу створили 40 місць для дошкільнят та 80 учнівських місць, 9 робочих місць в дошкільному закладі. Та загалом покращили умови навчання для 163 учнів.

Нагадаємо, на Волині відремонтували ліцей та облаштували укриття.
Окрім того, у школі на Київщині обладнали укриття з Wi-fi і генератором.
Фото: loda.gov.ua.
Суспільство

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон зʼявився у куртці з нової колекції українського бренду DAMIRLI, створеної спільно з енергетичною компанією ДТЕК. Капсулу присвятили фахівцям, які відновлюють енергосистему України.
Про це повідомили в ДТЕК.
Це вже четвертий публічний вихід Джонсона в речах бренду DAMIRLI та другий у межах його благодійних ініціатив.
«Ця капсула натхненна формою українських енергетиків — тих, хто від перших днів повномасштабної війни невтомно повертає світло в наші міста та домівки»‚ — написали в компанії.
Усі кошти від продажу колекції перекажуть ГО «Gen Ukrainian», що допомагає дітям, які пережили окупацію.
Раніше ми писали, що Борис Джонсон завітав до «Книгарні “Є”» у Києві й підписав свої книги (ВІДЕО).
Також ми повідомляли, що ДТЕК здобула шість «золотих» нагород на Davos Communications Awards 2025 (ФОТО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДТЕК
Суспільство

Колись Орест Сирватка зі Львова був сантехніком, а сьогодні працює моделлю, знімається в кіно та кліпах українських співаків і у свій 71 рік каже, що «не працює, а кайфує»!
Фото обкладинки: з ютуб-каналу Орвеста Сирватки
Суспільство

У селі Садовод, що на Харківщині, надзвичайники врятували кролика. Тварину витягли із сараю, який загорівся після прильоту керованих авіабомб.
Про це повідомили в UAnimals.
На місці удару спалахнуло 130 квадратних метрів території. Рятувальники вчасно помітили, що всередині хтось є, та одразу ж відреагували.
Також ми писали, що пасажирка знайшла у потязі книгу з листом із фронту: власницю відшукали у Threads.
Фото: ГУ ДСНС в Харківській області