

Суспільство
На Книжковому Арсеналі відбудеться унікальна мистецька подія #шрифтологія
Усіх охочих запрошують на унікальну мистецьку подію: каліграфічну виставку #шрифтологія від студії каліграфії «Арт і Я», що відбудеться 23-27 червня на Книжковому Арсеналі 2021.
На цю подію учасники та відвідувачі очікували 2 роки.
Сторінка події доступна за посиланням.
Студія каліграфії «Арт і Я» виступає осередком поширення мистецтва європейської каліграфії, зберігає та популяризує культуру українського рукотворного письма вже 10 років.
Читайте також: «Який світ ми залишимо дітям?» Сім українських кліпів, які говорять про важливе
Кураторами каліграфічної виставки виступили: Калініченко Алла, Вікторія та Віталіна Лопухіни.

Серед учасників цьогорічної події виключно українські митці: Кирило Ткачов, Дмитро Растворцев, Вероніка Чебаник, шрифтові дизайнери, каліграфи, студенти школи каліграфії «Арт і Я», КДАДПМД ім. М. Бойчука, НАОМА.
На виставці #шрифтологія буде 3 експозиції та безліч цікавих заходів:
- Експозиція «Географія почерків України» складається з близько 40-ка сучасних арт-інтерпретацій документів 16-17 ст. Запрошуємо до подорожі регіонами України, пошуку відмінностей, взаємовпливу та дивовижного потенціалу слов’янської писемності.
- Експозиція «Філософія шрифту» представляє нові шрифтові проекти українських дизайнерів, що базуються на історичних почерках.
- Експозиція «Алхімія каліграфії» — зібрання авторських робіт студентів та майстрів школи каліграфії «Арт і Я».
- Презентація нового мистецького видання студії: «Каліграфія від навчання до експериментів».
- Майстер-класи з рукотворного письма, знайомство з історичними і сучасними інструментами каліграфа та різними стилями каліграфії. Результат зі зробленим власноруч написом можна буде забрати додому.
- Приємне спілкування з нашими викладачами, кураторами та запрошеними гостями!

Виставка каліграфії працюватиме на 1-му поверсі за розкладом Книжкового Арсеналу. Подія від школи каліграфії «Арт і Я» є абсолютно безкоштовною. Квитки на фестиваль Книжковий Арсенал цього року можна придбати онлайн на зручний для вас часовий слот.
Читайте також: “Наша мета – здорова земля”. Як працює найбільша в Україні компанія з виробництва біопрепаратів
Нагадаємо, мистецький проєкт Cult Art Studio створює одяг, популяризуючи українських письменників.
Суспільство

В Україну повернули тіла 1200 полеглих захисників. За даними російської сторони, це тіла військових, які мали українське громадянство. Репатріацію провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Надалі слідчі правоохоронних органів та експертні установи МВС проведуть ряд експертиз та ідентифікацію тіл.
Читайте також: З окупації та росії вдалося врятувати велику групу українських дітей
Полеглих вдалося повернути завдяки спільним зусиллям Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБУ, ЗСУ, МВС, Офісу омбудсмена, Секретаріату уповноваженого з питань зниклих безвісти, ДСНС та інших структур сектору безпеки й оборони.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

Новий епізод подкасту в межах проєкту «Відлуння незалежності» про єдину жінку-старшину в армії УНР. Христина Скачківська-Сушко відмовилась від медичної кар’єри у Швейцарії, щоб стати військовою лікаркою.
Про «кращу доньку держави», як називав її Симон Петлюра, та «пані-зірку» для побратимів, яка втекла з більшовицького полону, рятувала українських біженців, служила в армії США та лікувала африканців — дивіться або слухайте.
Суспільство

Підрозділ Group 13 Головного управління розвідки отримав новітній морський дрон MAGURA V7. Борт назвали «Конотопською відьмою» — на честь вистави Театру Франка, завдяки якій зібрали кошти на його закупівлю.
Про це повідомили в ГУР.
Закупівлю дрона забезпечили Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка, ініціатива Teatr.org.ua і благодійний фонд Діани Подолянчук. До збору коштів долучилися тисячі українців, зібравши вісім мільйонів гривень.
Під час передачі дрона підпис на корпусі залишили актори вистави, режисер, представники Teatr.org.ua та керівництво театру. У відповідь розвідники передали театру бойовий прапор із підписами бійців.
Читайте також: Сили оборони атакували важливий завод росіян за 40 кілометрів від Москви
Дрон вже довів свою бойову ефективність. Ma V7 — це сучасна платформа морського ударного безпілотника, яка несе ракетне озброєння. Саме ця модель вперше у світі знищила два російські гелікоптери Мі-8 та два винищувачі Су-30.


Нагадаємо, що пілот ГУР «Маестро» допоміг загасити пожежу в Києві після нічної атаки дронами (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка ГУР