Технології
На Херсонщині планують збудувати космодром
Експертиза, проведена Міжнародним центром космічного права при Інституті держави і права імені Корецького НАН України на замовлення КБ “Південне”, підтвердила принципову можливість здійснення космічних запусків з території України.
“Конструкторське бюро “Південне” слідкує за зміною кон’юнктури на ринку космічних послуг та інтенсивно проводить перспективні науково-технічні розробки, які вже завтра мають забезпечити стабільне майбутнє підприємству, його конкурентоспроможність, сучасність та повноцінну реалізацію науково-технічного потенціалу. Одним із найперспективніших сьогоднішніх проектів, над яким працюють у КБ “Південне” імені М.К. Янгеля, є створення космічного ракетного комплексу на основі ракети-носія легкого класу “Циклон-1М”, – повідомляється на офіційній сторінці підприємства у Facebook.
Тенденції на світовому ринку космічних послуг в останні роки свідчать про те, що найближчим часом очікується значне збільшення комерційного попиту на виведення малих і середніх космічних апаратів на низькі навколоземні орбіти. Уже сьогодні у всьому світі багатьма компаніями ведуться розробки космічних апаратів та ракет-носіїв легкого та надлегкого класу для комерційного застосування.
Читайте також: Українська ракета “Нептун” надійде на озброєння ВМС уже цього року
КБ “Південне” розраховує на широкомасштабне міжнародне співробітництво при створенні та експлуатації ракетно-космічного комплексу “Циклон-1М”, включаючи спільне створення наземної пускової бази на території різних країн світу.
Але найголовнішим є те, що за умови реалізації цього амбітного проекту Україна може отримати власний універсальний пусковий комплекс для ракет-носіїв космічного призначення легкого класу.
В якості потенційних місць розташування ракетно-космічного комплексу в Україні розглядається Херсонська область та узбережжя Бузького або Дніпровського лиманів.
Технології
Коментарі
Технології
Грант на модернізацію
- Рівненський навчально-реабілітаційний центр «Особлива дитина»;
- заклад дошкільної освіти (ясла-садок) компенсуючого типу «Центр Пагінець»;
- заклад дошкільної освіти (ясла-садок) компенсуючого типу №35.
Користь від модернізації закладів
Коментарі
Технології
Ключові особливості Dronarnya 5.0:
Три радіопередавачі
- Система підтримує одночасну роботу трьох передавачів, що значно ускладнює виявлення та блокування сигналу РЕБ.
- Можливість використання кожного передавача окремо для роботи з дронами на різних частотах, що виключає потребу в кількох станціях для різних моделей БПЛА.
Відеозв’язок і прийом сигналу
- Станція оснащена двома відеоприймачами: один працює на частоті 5,8 ГГц, інший — на 1,2 ГГц. Це дозволяє забезпечувати надійний зв’язок із дроном навіть за складних умов.
- Функція перемикання відеосигналу в реальному часі під час польоту дрона.
Механізм дистанційного керування антеною
- Встановлений на щоглі вертлюг дозволяє повертати антену на 135° до 180°, що дає можливість оперативно коригувати напрямок сигналу.
- Висота щогли може досягати 14 метрів (стандартна комплектація — 3/10/12/14 м), що покращує якість прийому сигналу.
Стабільний відеосигнал
- Dronarnya 5.0 вирішує проблему «синього екрана» (втрати відеозв’язку), забезпечуючи стабільний відеосигнал до «останнього метра» навіть у складних умовах.
Додаткові переваги
- Відстань до 100 метрів між операторським терміналом і антеною, що дозволяє бригаді працювати із захищеної позиції.
- Автоматичне сканування частот для швидкого пошуку відеосигналу вашого дрона.
Коментарі