Економіка
На Дніпропетровщині ремонтують опорну школу з гуртожитком для вчителів
Масштабна реконструкція триває у Божедарівській опорній школі Криничанського району на Дніпропетровщині. Нове вбрання заклад приміряє вперше з моменту відкриття. На повне перезавантаження школи чекають понад 400 учнів, йдеться на сайті ОДА.
«Наші діти варті того, щоб здобувати освіту в найкращих умовах. На Дніпропетровщині перезавантажуємо школи, які десятиліттями не бачили ремонту. Робимо старі заклади сучасними, комфортними та яскравими. Гарний приклад – Божедарівська опорна школа», – йдеться у повідомленні.
Читайте також: “Нова українська школа”: у Міносвіти повідомили, куди направлять гроші
Опорній школі в Божедарівці – майже 40 років. Донедавна навчальний заклад був ледве не в аварійному стані. Буквально всі комунікації «віджили» своє: протікав дах, вибивало світло, частина каналізації не працювала – труби пробило коріннями дерев.
«Школа застаріла як фізично, так і морально. Моментами тут було навіть небезпечно: дерев’яні вікна ледве не випадали, через проблеми з електропроводкою вибило частину стіни. Добре, що тоді в класі не вчилися діти! Нарешті ми дочекалися реконструкції. Приємно бачити, як створюють нове освітнє середовище», – пояснила директор школи Ірина Василик.
Школа – вже з новою покрівлею та металопластиковими вікнами. Замінили й систему каналізації та водовідведення. У дев’яти класах установили інтерактивні дошки, обладнали лінгафонний кабінет. Змінять і територію поряд зі школою. Для дітлахів відкриють спортивну базу, а для молодих фахівців – гуртожиток.
«Коли бачиш, як змінюється школа, хочеться працювати і працювати. Думаю, що такий ефект відчувають і педагоги, і діти», – розказала вчитель початкових класів Галина Ковчан.
Активні роботи – на фасаді. Його вже утеплили. Нині розфарбовують у різні кольори – синій, рожевий, помаранчевий, зелений.
Економіка
Україна до кінця року отримає нове обладнання, яке забезпечить додаткові потужності розподіленої генерації на більш ніж 1 ГВт.
Про це повідомляє Міністерство енергетики.
Деталі
- Енергетики вже працюють над тим, щоб швидко змонтувати і підключити це обладнання до мережі.
- Хоча не все обладнання встигнуть підключити до кінця року, планується додати не менше 1 ГВт нових потужностей.
Читати також: Іноземні благодійники залучили 1,75 мільярда доларів для підтримки українських фермерів
До цього процесу долучені як приватні компанії, так і державні підприємства. Уряд створив сприятливі умови для інвестицій та спростив дозвільні процедури, щоб прискорити розвиток розподіленої генерації.
Нагадаємо, що Україні передали 435 мільйонів доларів на покращення зв’язку та інтернету.
Фото: Freepik.
Коментарі
Економіка
Коментарі
Економіка
Як реалізуватимуть допомогу
- відновити телекомунікаційний сектор, який від початку повномасштабного вторгнення зазнав мільярдних збитків;
- покращити якість мобільного зв’язку для 10 мільйонів користувачів;
- забезпечити доступ до швидкого широкосмугового інтернету для 4 мільйонів домогосподарств;
- придбати нові ліцензії на радіочастоти та обладнання для збільшення покриття фіксованим інтернетом.
Коментарі