

Суспільство
На Буковині відновлюють покинуту туристичну базу біля гірськолижного курорту
У Чернівецькій області відновлюють стару покинуту туристичну базу “Перлина гір”. Будівельні роботи планують завершити вже наступного року. Про це повідомили в прес-службі Чернівецької ОДА.
“За останні роки ми здійснили реконструкції в багатьох освітніх, медичних та культурних установах, проте саме реконструкція туристичної мультифункціональної бази “Перлина гір” в селі Банилів-Підгірний Сторожинецького району є об’єктом розвитку”, – кажуть в обласній державній адміністрації.
Читайте також: Відновлять унікальну садибу Валевських на Рівненщині
Стара закинута база розташована недалеко від гірськолижного курорту “Мигово” та поблизу дороги, що веде до міжнародного пункту пропуску “Красноїльськ”. Крім того, переконані в ОДА, туристів має приваблювати природний ландшафт Банилова-Підгірного.
Зі скалодромом і велодоріжками
У 2016 році обласна державна адміністрація підготувала проект розбудови мультифункціональної бази “Перлина гір” і подала його в Київ на фінансування із державного фонду регіонального розвитку. Проект був погоджений. Загальна кошторисна вартість у цінах 2016 року – 29953,810 тис. грн. У 2017 році розпочалися роботи. Термін реалізації проекту – три роки. Відтак, у 2019 році планується завершення будівництва.
Читайте також: На Харківщині відреставрують визначну пам’ятку архітектури
У Чернівецькій ОДА зазначають, що за два роки встигли побудувати нову велику їдальню, здійснити прибудову (нові приміщення) скалодрому та сучасного спортзалу, підсилити перекриття між поверхами, зробити внутрішні оздоблювані роботи, влаштувати нову систему опалення, провести нові електромережі.
Крім того, на території закладу планується побудувати велодоріжки, футбольний та волейбольний майданчики, окремо буде місце для розташування наметового містечка та багато іншого. В адміністрації запевняють, що “Перлина гір” буде доступною для людей з обмеженими фізичними можливостями.
Суспільство

У Галицькому національному природному парку зафіксували найбільшу на заході України колонію рідкісних птахів. Науковці нарахували десятки гнізд та сотні пташенят представників родин Ібісових і Чаплевих, які занесені до Червоної книги України.
Про це повідомили на сторінці Галицького національного природного парку.
На початку червня дослідники провели облік у полівидовій колонії птахів, щоб зрозуміти масштаби явища. У парку виявили близько 25 гнізд Косаря білого, у яких — 36 пташенят. Загальна кількість цих птахів у парку близька до 90. Зазвичай цей вид мешкає вздовж Чорноморського узбережжя, і востаннє у Галицькому нацпарку його гніздування фіксували 15 років тому.
Серед інших рідкісних птахів — Чепура мала (29 гнізд, 101 пташеня) та Квак звичайний (52 гнізда, 168 пташенят). Їхню чисельність у парку нині оцінюють в 160 та 270 особин.
Читайте також: Щоб зберегти рідкісні рослини, у лісах Хмельниччини створили три охоронні зони
А ще дослідники помітили Коровайку буру — одного з найрідкісніших птахів для Опілля. В Україні цей вид трапляється лише в кількох локаціях на півдні, тож, за словами орнітологів, його поява на Івано-Франківщині — надзвичайна рідкість.




Нагадуємо, що на Поліссі втілять найбільший в історії України проєкт по відновленню боліт у заповідниках.
Фото: фейсбук-сторінка Галицького національного природного парку
Суспільство

В Україну повернули тіла 1200 полеглих захисників. За даними російської сторони, це тіла військових, які мали українське громадянство. Репатріацію провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Надалі слідчі правоохоронних органів та експертні установи МВС проведуть ряд експертиз та ідентифікацію тіл.
Читайте також: З окупації та росії вдалося врятувати велику групу українських дітей
Полеглих вдалося повернути завдяки спільним зусиллям Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБУ, ЗСУ, МВС, Офісу омбудсмена, Секретаріату уповноваженого з питань зниклих безвісти, ДСНС та інших структур сектору безпеки й оборони.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

Новий епізод подкасту в межах проєкту «Відлуння незалежності» про єдину жінку-старшину в армії УНР. Христина Скачківська-Сушко відмовилась від медичної кар’єри у Швейцарії, щоб стати військовою лікаркою.
Про «кращу доньку держави», як називав її Симон Петлюра, та «пані-зірку» для побратимів, яка втекла з більшовицького полону, рятувала українських біженців, служила в армії США та лікувала африканців — дивіться або слухайте.