Суспільство
На будівлі в Чехії з’явилися вірші українських поетів: фото
Опубліковано
4 тижні тому
Українська художниця Діна Чмуж реалізувала мистецький проєкт у чеському місті Брно, який ґрунтується на поезії українських авторів. Проєкт був створений на території Казніце — колишньої в’язниці, що нині слугує творчим центром та музеєм.
Про це повідомляє Kaznice.
Про ініціативу
Мета проєкту — продовжити голос українських митців через поезію, написану чеською мовою на забитих вікнах будівлі, де колись утримували в’язнів.
На зовнішніх вікнах будівлі Діна Чмуж написала вірші українських поетів Максима Кривцова та Вікторії Амеліної, які загинули через російсько-українську війну. Внутрішній двір Казніце став місцем створення своєрідного диптиху: на жіночій частині колишньої в’язниці розміщено вірш Вікторії Амеліної, а на чоловічій — вірші поета і військового Артура Дроня.
Читати також: «Довженко-Центр» святкує 30-річчя та запускає віртуальні квитки для підтримки
Ідея ініціативи
Ідея проєкту виникла після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. У Харкові, де багато будівель пошкоджено через постійні обстріли, Діна Чмуж розпочала серію робіт під назвою «поетичне маркування міста», писала вірші українських авторів на забитих вікнах пошкоджених будівель.
Художниця вважає, що писати вірші вже померлих авторів — болісний, але необхідний процес для збереження їхнього голосу: «Єдине, що ми можемо зробити для них — пам’ятати, цінувати та продовжувати боротьбу зі злом».
Проєкт став можливим завдяки співпраці з чеськими культурними організаціями, зокрема театром Divadlo 3+KK, театром «Публіцист» та магістратом міста Брно.
Діна Чмуж — українська художниця, поетка, ілюстраторка та стріт-арт мисткиня, відома своїми колабораціями з театрами та активною мистецькою діяльністю протягом останніх років.
Нагадаємо, що в Україні для воїнів і їхніх коханих створили карткову гру «Світи»: як вона прцює.
Фото: Kaznice.
Вам може сподобатися
-
Україна вироблятиме 155-мм снаряди спільно з Чехією: деталі угоди
-
У Луцьку створюють найбільшу картину у світі. Її розмір — 2 000 м² (ВІДЕО)
-
Уряд Чехії виділяє понад 21 мільйон доларів на підтримку економіки та розвитку України
-
Владислав Єрко — художник з Києва, який подарував світу неймовірну атмосферу книжок (ВІДЕО)
-
Відомий американський художник малює новий мурал у Гостомелі
-
В Україні буде побудований новий патронний завод
Суспільство
Опубліковано
12 години тому10.10.2024
Українське видавництво Vivat випустить книгу «Уроки грецької», яку написала лавреатка Нобелівської премії з літератури 2024 Хан Канг.
Про це повідомила CEO видавництва Юлія Орлова.
«Роман письменниці “Уроки грецької” вже скоро вийде у видавництві Vivat! Прямо зараз триває редагування. Плануємо видати навесні 2025 року. Ближче до виходу книжки напишу, чому ми звернули на неї увагу, а поки скажу, що це історія двох людей, які зійшлися разом у момент страждання і болю — чоловік, який втрачає зір, зустрічається із жінкою, яка втратила мову», — написали у видавництві.
Читайте також: Україні передали 435 мільйонів доларів на покращення зв’язку та інтернету
Як дописує Юлія Орлова, нобелівська премія з літератури — це одна з найпрестижніших відзнак, яку щорічно присуджують письменникам за видатний внесок у літературу. Фаворитами цього року були австралійський письменник Джеральд Мурнейн, китайська авторка Цань Сюе, а також британсько-американський автор Салман Рушді. Перемогла південнокорейська письменниця Хан Канг.
Письменницю відзначили «за інтенсивну поетичну прозу, яка протистоїть історичним травмам і викриває крихкість людського життя».
Нагадаємо, що в Україні створили перший віртуальний музей оперного театру: наразі доступно близько 6 тисяч експонатів.
Фото: El Pais
Коментарі
Суспільство
Опубліковано
13 години тому10.10.2024
У Національному художньому музеї пройшов цикл заходів, присвячений 125-річчю музею. Від заснування музею він розвинувся у три інституції: Національний художній музей України, Національний музей історії України та Національного музей декоративного мистецтва України.
Про це повідомили у пресслужбі Міністерства культури та стратегічних комунікацій.
«Найважливіше, що зараз можуть робити представники наших музеїв, це розповідати про Україну через мистецтво, через музейну історію, таким чином відкриваючи Україну. Завдяки цифровізації, зокрема віртуальному туру виставкою 1925 року, сьогодні можна насолоджуватись шедеврами українських колекцій з будь-якого куточка світу, заразом відкрити для себе реальні історії та долю конкретних предметів мистецтва», — сказала заступниця з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Анастасія Бондар.
Читайте також: У 22 громадах відкриють Центри життєстійкості: кому будуть корисні
«Витоки. До 125-річчя виставки до ХІ Археологічного з’їзду»
Виставка представляє 54 експонати, які могли демонструватися 1899 року. Серед них артефакти трипільської культури та скіфські старожитності. У міністерстві нагадали, що з нагоди відкриття ХІ Археологічного з’їзду Вікентій Хвойка 5 серпня 1899 року влаштував виставку, яка започаткувала зібрання сучасного Національного музею історії України.
Віртуальний тур виставкою 1925 року «Український портрет ХVІІ — ХХ століть»
Майже усі твори з виставки не лише ідентифіковані, але й віднайдено їх теперішнє місце збереження. Відвідувачі можуть скористатися 3D окулярами та опинитися в просторі 1925 року, «рухатися» залами, розглядати експонати, знайомитися з новітніми музейними дослідженнями колекції завдяки аудіогіду та інформації до кожного твору.
Читайте також: Як увійти в IT: на платформі Дія.Освіта вийшов новий серіал
У музеї також пройшла дводенна конференція «Національний український музей: часи, люди, долі».
Нагадаємо, що в Україні створили перший віртуальний музей оперного театру: наразі доступно близько 6 тисяч експонатів.
Фото: Вікторія Сідорова, Укрінформ
Коментарі
Суспільство
Опубліковано
13 години тому10.10.2024
Найпопулярнішим рейсом став поїзд №128 Запоріжжя — Львів, який перевіз у вересні понад 50 тисяч пасажирів. Друге і третє місце посіли швидкісні поїзди перемишльського напрямку: 49 та 43 тисячі пасажирів.
Про це повідомили у пресслужбі УЗ.
«Незмінно високий попит тримається і на спеціальні сервіси Укрзалізниці: сервісом бронювання квитків для військовослужбовців з моменту його запуску скористались майже 85 тисяч військових та членів їх родин, з них майже 15 тисяч місць виділили для цих пасажирів саме у вересні», —написали в УЗ.
Читайте також: В Україні створили перший віртуальний музей оперного театру: наразі доступно близько 6 тисяч експонатів
Наразі залізничники вже готуються до зимового піку перевезень та проводячи необхідні ремонти інфраструктури. Також тривають роботи над оновленням рухомого складу.
Нагадаємо, що Україні передали 435 мільйонів доларів на покращення зв’язку та інтернету.
Фото: Укрзалізниця
Коментарі
Шопочитати
Спорт дав зрозуміти, що не все втрачене. Це історії ветеранок, які представлятимуть Україну на «Іграх Нескорених»
«Ігри Нескорених» стали символом незламності духу наших воїнів. 35 учасників — ветеранів та військовослужбовців, які...
Почав вчити інших у 17 і вже заробив мільйон. Як працює одна з найбільших онлайн-шкіл для підлітків
У свої 17 років Ілля Літун з Чернівців відмовлявся від прогулянок з друзями, а весь...
Заробив понад 7 тисяч гривень за кілька днів. Як юні «підприємці» продають малюнки на ОLХ
За запитом «намалюю вашого улюбленця» на OLX від початку вересня зʼявилася вже майже сотня оголошень...
Зробили будинок енергоефективним: 5 рішень ОСББ, що допомогли зменшити витрати на опалення
Ще задовго до початку повномасштабної війни Україна взяла курс на європейську енергоефективність. Об’єднання співвласників багатоквартирних...
Коментарі