Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

“Ми – Apple серед мурашиних ферм”. Як атовець продає мурах у Європу та Америку

Нещодавно ми писали матеріал про топ-5 українських скажених ферм, де виробляють від жаб’ячих лапок до молока ослиці.

Опубліковано

Нещодавно ми писали матеріал про топ-5 українських скажених ферм, де виробляють від жаб’ячих лапок до молока ослиці. Так от, жодна з п’яти за дивністю не зрівняється з мурашиною фермою!

Ви хапаєтеся за дихлофос, ледь побачивши у себе нещасного мурашку на кухні? А тим часом є люди, готові ростити у себе вдома цілі колонії цих комах, аби володарювати цілим королівством в пробірці.

Де купити мурашину ферму, скільки це коштує і головне – навіщо комусь вдома ціла колонія комах? У цих питаннях ми розбирались із власником Ant City  Олександром Іваніцьким. 

 Олександр Іваніцький

Олександр Іваніцький

АТОвець та “король” мурашиних ферм у Ant City 

На початку війни закинув успішний туристичний бізнес та пішов в АТО. Після повернення побачив, що галузь туризму занепала. Тому замислився розпочати іншу справу. Підгледів ідею для бізнесу у серіалі “Альф” і тепер успішно продає мурашині ферми по Україні і за кордон. 

Перша ферма і перший заробіток

Звичайно, з самого початку ми не просто заселили мурах в ферму (її ще називають формікарієм), аби подивитись, як вони будуть виживати!Перш ніж в 2016 році завели комах, детально вивчили умови їх утримання, продумали систему життя мурах в фермі.

Перша повністю була зроблена зі скла, а вже потім почали працювати з іншими матеріалами, більш безпечними для людини.

Олександр каже: часто стається так, що вирощують мурашок в офісі для себе, а потім клієнти бачать, як це прикольно виглядає, і купують

Її, до речі, у нас викупили клієнти: прийшли в офіс, побачили цю велику скляну ферму і захотіли її отримати.

Є стереотип, що комахи повинні жити в піску. Але насправді це не так – наші ферми зроблені з оргскла. Це як з людьми: якщо є квартира, не потрібно в лісі будувати землянку. Ось і мурашкам потрібні тільки умови для існування – вологість, їжа і вода.

Такий формікарій називається “Зіркове небо” і коштує 749 гривень

Королева і піддані: колонія зсередини

Ми вирощуємо мурашок самі. Самка злучається тільки один раз під час “шлюбного польоту”, обкусуючи собі крила після запліднення і отримуючи запас сперми самця, який використовуватиме протягом усього життя.

Під час шлюбного польоту відбираємо мурашиних королев, які спарувалися, і розсаджуємо по пробірках. 

Мурашині королеви спаровуються тільки раз у житті, і після так званого шлюбного польоту обкусують собі крила

Королева відкладає перші яйця, знаходиться з ними постійно і чекає появи перших мурах. Народження мурахи відбувається через десь через 25-35 днів після відкладення яйця.

Спочатку вилупляється королівська прислуга, потім – солдати, розвідники і так далі.

Почому королівство

Колонії у нас можна придбати окремо від самих ферм. Стартова колонія мурах-женців у нас коштує 500 гривень – чисто комахи, кладка та королева у пробірці. Ціни на саму ферму починаються від 450 до 1000 гривень. Звісно, можемо робити і під замовлення – це вийде дорожче.

Окрім ферм, у нас можна купити і їжу для мурах, і аксесуари до формікаріїв. Наприклад, вам точно знадобляться годівнички, гігрометр і термометр – пам’ятаємо, що рівень вологості і температура важливі для них. Продаємо також і спеціальні щітки для чистки формікарія.

Ферма разом із колонією коштуватиме до 1200 гривень за знижкою

Найчастіше наші ферми купують дітям. Малеча вчиться відповідальності з їх допомогою – це теж плюс великий. Дітям хочеться піклуватися про когось, а тут ціла колонія мурашок. 

Великі компанії також замовляють собі формікарії – адже це так оригінально і незвичайно мати у себе в приймальні мурашину колонію.

Особливості догляду

Ризику при утриманні колонії у якості домашніх тварин ніякого немає: на мурах не може бути алергії, вони цілком безпечні, від них немає запаху.

Ми працюємо з мурахами-женцями і садовими мурахами, Женці простіші у догляді – рекомендую брати їх тим людям, у яких немає багато часу на тварин. Женцям можна насипати насіння на три тижні, налити воду раз на три дні – це небагато часу займає, але у випадку з дітьми – привчає до дисципліни і відповідальності.

Садові мурахи потребують більше нашої опіки: їм потрібно давати їжу раз в два дні, її потрібно приготувати, дати трошки, подивитися, чи сподобалося частування.

Багато хто думає, мовляв, мурахи з калюжі п’ють. Але забувають, що в природі вода фільтрується грунтом, поки потрапить в мурашник

Не будь-який корм і вода можуть підійти. Вода, яку ми звикли пити вдома – це мертва вода, в якій немає нічого корисного. Таку воду можна пити в військових умовах протягом місяця, та й то потім порушується обмін речовин в організмі людини.

Вода з колодязя в приватному будинку для мурах цілком підійде. Або купити дитячу воду “Малятко” чи “Акваняня” – вона мінералізована і містить всі необхідні елементи. Коштує копійки, а мурашкам її вистачить на півроку.

Розкрутка Ant City

Популяризуємо, в основному, через рекламу в інтернеті, соціальних мережах – фейсбуці, інстаграмі.

Наша фірма представлена і за кордоном: представники Ant City є в Іспанії, Франції, Нідерландах, Америці. Загалом, намагаємося, аби нашу ферму знали не тільки в Україні.

Як не парадоксально, ні в Європі, ні в Штатах ця сфера поки не настільки розвинена, тільки починає актуалізуватися.

“Боротись із конкурентами? Навіщо?”

О, конкурентів тільки зараз у нас близько 15 в Україні! Це природно: вони з’являються тоді, коли бачать, що на товар з’являється попит.

Конкуренція – це не погано. Вона змушує робити якісніший продукт, поліпшуватися, не стояти на місці.

Навіщо боротися з конкурентами? Посилювати товар – це краще, ніж продумувати способи боротьби.

Прибутки

Зараз прибуток в рази вищий, ніж на початку бізнесу – але ми продаємо мурашині ферми наполовину дешевше.

Багато хто продає неякісну продукцію, в результаті придбання такої ферми комахи живуть не більше дня-двох і помирають.

Секрет лідерства на ринку простий: ось чому люди купують смартфони Apple? Тому що вони найбільш якісні. А ми – Apple серед формікаріїв.

Ми робимо їх трохи дорожчими, але якіснішими за конкурентів.

Чому мені подобаються мурахи?

Вони дуже схожі на людей, але більш командні гравці. Це хороша риса, якої нам варто у них повчитися.

Комахи завжди діють на благо своєї колонії.

Буває, якщо захворіє один мураха, він ізолює себе, щоб не заражати інших. Люди не завжди готові так вчинити.

Ну і вони багато роблять для того, щоб наша природа зберігалася в такому вигляді, в якому вона є. Сподіваюся, знаючи це, люди задумаються, перш ніж наступити на мурашник в лісі.

П`ять питань про ферму

1. Що як мурашкам стане тісно в формікарії? Куди їх потім дівати?

Мурахи ніколи не виростають з колонії, в цьому плані людям краще б у них повчитися. Вони регулюють свою чисельність: королева ніколи не зробить колонію більше, ніж у неї є ресурсів. Ресурси – це вода, їжа і житловий простір. Якщо достатньо запасів і території – вони будуть розмножуватися, якщо якийсь з факторів людина не дотискує, королева протягом несприятливого періоду перестає відкладати потомство.

2. Що буде, якщо королева помре?

Королева взагалі живе до 20 років, а мураха – від 3 місяців до року. Колонія приречена на повільне вмирання, якщо загине королева.

3. Якщо мураха не знайде дорогу назад в формікарій?

Буває, що мураха може випадково виповзти з ферми – це просто розвідник, який шукає ресурси для колонії, він обов’язково повертається назад. Якщо мураха заблукав, через пару днів він загине. Вони дуже соціальні істоти і не можуть жити поза колонією.

4. Чи можна взяти мурашину ферму з собою у відпустку?

Так, знаю, що невелику ферму в літак брали, перевозили вже з комахами.

Але взагалі, її можна без проблем залишити вдома – залишити пробірку з водою і забезпечити достатньою кількістю корму.

5. Мурахи кілька днів якісь мляві. Що з ними, вони помирають?

Іноді буває, що люди дзвонять і кажуть – щось не так з мурахами. Притому, що можуть дати комашкам воду газовану замість чистої мінералізованої. Багато хто не любить читати інструкцій, в Європі з цим менше проблем.

Економіка

Сенат США схвалив пакет допомоги для України у розмірі 61 млрд дол

Опубліковано

Сенат США прийняв законопроект щодо зовнішньої допомоги Україні, Ізраїлю, Тайваню та іншим країнам для протидії впливу Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні на суму $95,3 мільярда. У цій сумі близько 61 мільярда доларів передбачено для України.

Про це повідомляє Сенат США.

Голосування

Під час голосування за законопроєкт, що передбачає надання допомоги Україні, 79 сенаторів проголосували “за”. Зазначений пакет допомоги включає асигнування у розмірі $60,84 мільярда для України, $26 мільярдів для Ізраїлю, а також гуманітарну допомогу для мирного населення в зонах конфліктів по всьому світу.

Читати також: Opendatabot запускає житловий сервіс з відкритими даними

Тепер документ повинен підписати президент США Джо Байден.

У рамках цього законопроєкту Україна отримає в кредит 7,85 млрд доларів прямої фінансової допомоги державному бюджету.

Нагадаємо, що ЗСУ встановили прапор України в Козачих Лагерях на лівому березі Херсонщини.

Також ми повідомляли, що два українські фільми демонструватимуть на міжнародному кінофестивалі у Польщі.

Фото: з вільного доступу

Читати далі

Економіка

На Київщині планують відкрити завод з виготовлення будматеріалів

Опубліковано

Німецька компанія MC-Bauchemie має намір інвестувати в розширення виробництва сухих будівельних сумішей у Березані, що знаходиться в Київській області.

Про це повідомляє UBN.

“Ми маємо намір побудувати нову лінію для спеціальних будівельних матеріалів, таких як різноманітні полімерцементні суміші для конструкційного ремонту бетону, топпінги для промислових підлог, гідроізоляційні матеріали, високофункціональні клеї для плитки”, – розповідає директор MC-Bauchemie Ukraine Артем Приймаченко.

Читати також: В Дії.Освіта зʼявився новий симулятор для розвитку менторських навичок

Приблизна сума інвестицій складатиме 1,5 млн євро. За словами Приймаченка, MC-Bauchemie планує вкласти в проєкт власні кошти.

“Ми в даний момент знаходимось у процесі отримання гарантії від міжнародних організацій, щодо військових ризиків. Ми розглядаємо варіанти – чи то німецький уряд, чи MIGA від Світового банку”, – пояснив він.

Вказується, що нова лінія в Березані може бути запущена наприкінці 2025 року.

Нагадаємо, що в ПриватБанку оновили послугу для донатів: що змінилося.

Фото: UBN

Читати далі

Економіка

Данія купуватиме зброю для ЗСУ в українських виробників

Опубліковано

Данський уряд затвердив виділення 200 мільйонів данських крон на придбання української зброї та військової техніки для Збройних сил України безпосередньо у виробників на території України.

Про це повідомив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.

“Це перше подібне рішення – я вірю, що перше з багатьох. І це те, про що ми невпинно просили партнерів протягом останніх місяців”, – розповідає Олександр Камишін.

Також міністр відзначив, що українська оборонна промисловість вже настільки розігналась і розрослась, що український бюджет не може завантажити виробників замовленнями на повну.

Читати також: В окупованому Криму ліквідували воєнний обʼєкт: що саме знищили

“Спроможність українського ОПК становить майже $20 мільярдів. При цьому Україна має лише $6 мільярдів на закупівлю озброєння. Грубо кажучи, у нас працює лише третина всіх верстатів, які наявні в країні, бо грошей не вистачає, щоб забезпечити замовленнями решту”, — відзначив Камишін.

Наголошується, що вихід з цієї ситуації — переконати партнерів, які готові купувати зброю для України, робити це в українських зброярів і дати їм замовлення.

Нагадаємо, що розробники створили гру для зборів донатів.

Читати далі
Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
Відхилити
Дозволити сповіщення