

Суспільство
Морські піхотинці пройшли психологічну смугу перешкод (ФОТО)
Військовослужбовці окремої бригади морської піхоти пройшли випробування на психологічній смузі перешкод.
Про це повідомили у пресслужбі Генерального штабу України фейсбук-сторінці.
Хто брав участь?
До випробування допускалися лише військові, які прослужили в морській піхоті не менше пів року й мають бездоганний послужний список. Протягом двох днів понад 200 кандидатів доводили своє бажання отримати штормовий берет.
Читайте також: ТОП-10 книг, які варто прочитати до 25 років
Усі морські піхотинці долали психологічну смугу зі зброєю та у спорядженні. Перед самим випробуванням кожен мав скласти:
- заліки з фізичної підготовки,
- тактики застосування підрозділів морської піхоти,
- знання положень Кодексу морського піхотинця.

Про дистанцію
Довжина дистанції, на шляху якої було облаштовано різноманітні перешкоди, становить понад п’ять кілометрів.
Читайте також: Не гірша за корейську. Шість брендів української натуральної косметики
Подолання водної перешкоди, евакуація пораненого, виконання вправ стрільб після фізичних навантажень, тобто більшість елементів психологічної смуги відображають ті завдання, які притаманні саме українській морські піхоті.

Також географія полігона, де власне й була створена смуга, характерна для тих ділянок місцевості, де діють морські піхотинці.За словами інструкторів, головне для кандидата − це воля, прагнення через будь-що виконати поставлене завдання й не залишити своїх побратимів, адже саме такі риси характеру мають бути притаманні військовослужбовцям, які прагнуть отримати право носити штормовий берет.
Чому це важливо?
Фізичне навантаження збільшується через те, що переважна частина маршруту смуги проходить у пісках, але все одно на першому місці психологічні випробування.

З огляду на складність випробування, протягом усієї дистанції кожну групу супроводжували представники медичної служби, які уважно слідкували за станом здоров’я військовослужбовців.

Звичайно, не всі військовослужбовці змогли подолати смугу перешкод. Однак ті, хто пройшов випробування, після проголошення клятви, одягнуть такий жаданий берет морського піхотинця.
Читайте також: Про життя, бізнес, секс та творчість: 9 українських подкастів на будь-який смак
Нагадаємо, українські бойові плавці відпрацювали вивід водолазів у тил противника.
Як ми повідомляли раніше, військові США поділилися враженнями від співпраці з українською армією.
Усі фото: facebook.com/GeneralStaff.ua.
Суспільство

У Галицькому національному природному парку зафіксували найбільшу на заході України колонію рідкісних птахів. Науковці нарахували десятки гнізд та сотні пташенят представників родин Ібісових і Чаплевих, які занесені до Червоної книги України.
Про це повідомили на сторінці Галицького національного природного парку.
На початку червня дослідники провели облік у полівидовій колонії птахів, щоб зрозуміти масштаби явища. У парку виявили близько 25 гнізд Косаря білого, у яких — 36 пташенят. Загальна кількість цих птахів у парку близька до 90. Зазвичай цей вид мешкає вздовж Чорноморського узбережжя, і востаннє у Галицькому нацпарку його гніздування фіксували 15 років тому.
Серед інших рідкісних птахів — Чепура мала (29 гнізд, 101 пташеня) та Квак звичайний (52 гнізда, 168 пташенят). Їхню чисельність у парку нині оцінюють в 160 та 270 особин.
Читайте також: Щоб зберегти рідкісні рослини, у лісах Хмельниччини створили три охоронні зони
А ще дослідники помітили Коровайку буру — одного з найрідкісніших птахів для Опілля. В Україні цей вид трапляється лише в кількох локаціях на півдні, тож, за словами орнітологів, його поява на Івано-Франківщині — надзвичайна рідкість.




Нагадуємо, що на Поліссі втілять найбільший в історії України проєкт по відновленню боліт у заповідниках.
Фото: фейсбук-сторінка Галицького національного природного парку
Суспільство

В Україну повернули тіла 1200 полеглих захисників. За даними російської сторони, це тіла військових, які мали українське громадянство. Репатріацію провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Надалі слідчі правоохоронних органів та експертні установи МВС проведуть ряд експертиз та ідентифікацію тіл.
Читайте також: З окупації та росії вдалося врятувати велику групу українських дітей
Полеглих вдалося повернути завдяки спільним зусиллям Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБУ, ЗСУ, МВС, Офісу омбудсмена, Секретаріату уповноваженого з питань зниклих безвісти, ДСНС та інших структур сектору безпеки й оборони.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

Новий епізод подкасту в межах проєкту «Відлуння незалежності» про єдину жінку-старшину в армії УНР. Христина Скачківська-Сушко відмовилась від медичної кар’єри у Швейцарії, щоб стати військовою лікаркою.
Про «кращу доньку держави», як називав її Симон Петлюра, та «пані-зірку» для побратимів, яка втекла з більшовицького полону, рятувала українських біженців, служила в армії США та лікувала африканців — дивіться або слухайте.