

Технології
Monobank презентував нову функцію оплати в ресторанах
Monobank презентував нову функцію безготівкового розрахунку в ресторанах – вона називається Shake to Pay і дозволяє сплатити рахунок без терміналу, офіціанта і безпосередньо паперового рахунку.
Про це пише AIN.UA.
За допомогою Shake to Pay клієнт сканує QR-код або вводить номер столика в додатку monobank, отримує рахунок, додає чайові і здійснює оплату прямо в додатку monobank.
Як працює?
Гість сканує QR-код або вводить номер столика в додатку monobank. Shake to Pay отримує рахунок з програмного забезпечення закладу. Гість підтверджує рахунок, додає чайові і здійснює оплату.

Після чого Shake to Pay закриває рахунок, відправляє повідомлення про оплату на робочу станцію в Telegram-бот і перераховує кошти на рахунки підприємств, а чайові на карту офіціанта.
Варто зазначити, що у monobank вже є функція з назвою Shake to Pay. Вона дозволяє потрясти два смартфона, що знаходяться поруч з відкритими додатками monobank і тим самим активувати функцію Р2Р-перерахунку між двома картами.
Чайові і персонал
Shake to Pay автоматично завантажує дані персоналу з ПО вашого закладу. Дані персоналу – ім’я та номер мобільного – використовуються для розподілу чайових і інформування їх за допомогою Telegram-бота про оплату замовлень.

Чайові можна збирати або на спільну карту закладу (тільки карта monobank), або на особисту картку офіціанта, який обслуговував замовлення (картка будь-якого українського банку).
Читайте також: Іграшки з 90-х та власні сни: шість українських музеїв, до яких хочеться повертатися
Спільна карта є обов’язковою і служить «планом Б», на той випадок якщо офіціант не додав особисту картку, або не monobank вдалося перевести кошти на неї.
Як повідомляється в інструкції для офіціантів по роботі з Shake to Pay, monobank заплатить бонус 500 гривень кожному офіціантові, коли 50 унікальних клієнтів оплатять рахунки, що він обслуговував, через Shake to Pay.
Підключення

Підключення закладу в Shake to Pay складається з чотирьох ключових етапів:
- Приєднайтесь до публічної оферти Shake to Pay, підписавши відповідну заяву в сервісі «Вчасно»;
- Встановіть в програмне забезпечення закладу плагін Shake to Pay, який дозволяє отримувати і закривати рахунки, показувати сповіщення про оплату на робочої станції, бачити дані персоналу для переказу чайових і відправки повідомлень Telegram-бот, а також завантажувати списки категорій страв та напоїв для розподілу коштів від продажів;
- В електронному кабінеті налаштуйте розподіл коштів, спосіб збору чайових, оповіщення та інше;
- Виконайте тестову оплату, скасування оплати і перевірте звітність.
Тарифи Shake to Pay
Комісія з суми рахунку становить 2%, а для чайових комісія відсутня. Плати за підключення, абонплати і тому подібного немає.
Як відзначають в monobank, Shake to Pay працює незалежно від вашого еквайрингу. Оплата здійснюється шляхом переказу коштів з рахунку клієнта monobank на рахунок закладу в будь-якому українському банку, тому ресторану не доведеться платити комісію двічі.
Читайте також: Матріархальна ОТГ: як живе громада, де правлять тільки жінки
Головне фото: psm7.com.

Технології

Міжнародний холдинг «Модерн-Експо», головний офіс якого розташований у Луцьку, створив концепт робота Mebius для ефективної доставки замовлень до споживача.
Про це пише newfood.media.
Зазначається, що Mebius – це нова розробка української компанії. Це робот-постачальник з автоматизованим керуванням, створений для забезпечення швидкої та зручної доставки товару клієнту.
Читайте також: Мікрозелень у руках «сонячних діток»: історія соціального проєкту у Харкові
Система представлена інноваційним електричним терміналом на автокеруванні з ємністю для товарів та двома дронами-помічниками.
Розробка дозволяє одержувачам вибирати зручний час і місце доставки, а також відстежувати відправлення у режимі реального часу.
Концепт складається із платформи з усіма необхідними датчиками, системи управління та змінного модуля для товарів (з батарейками).
«Попит на автоматизовану доставку товарів постійно зростає, а сама галузь розвивається надто стрімко. Очевидно, автономні роботизовані системи на автоуправлінні швидко витіснять фізичних кур’єрів», — зазначили у компанії.
Довідка
Міжнародний холдинг «Модерн-Експо» – провідний виробник і постачальник торговельного обладнання в Центральній та Східній Європі.
Головний офіс компанії розміщений у Луцьку. 2016 року налічував 2500 працівників у 7 країнах. Група компаній представлена офіційними дистриб’юторами в Латвії, Литві, Білорусі, Росії, Молдові, Казахстані, Румунії, Грузії, Азербайджані, Вірменії, Киргизії, Іспанії, Хорватії, Франції, Словенії, Австрії, на Балканах в інших регіонах.
Читайте також: «Виводимо Україну на нову орбіту». Як супутник від MySatUA популяризує космічну галузь в Україні
Нагадаємо, компанія Lozova Machinery і Сумський університет запустили цифровий освітній проект.
Як ми повідомляли раніше, українським полярникам ІТ-компанія MacPaw подарувала Інтернет-антену.
Головне фото: newfood.media.
Технології

Студент першого курсу Київського університету політехніки Арсен Піскор виготовив шахи з шоколаду, щоб здивувати дівчину і зацікавити її грою в шахи.
Про це повідомили у пресслужбі університету у фейсбуці.
Хлопець використав технології лиття, матеріалом для яких можуть бути метали, сплави, полімери. А Арсен використав шоколад!
Під час роботи йому довелося стикнутися з професійними нюансами дисциплін, які вивчають на старших курсах.
Читайте також: З чілі, полуницею чи вином: сім локальних виробників цікавих соусів

Відомо, що Арсен почав готувати моделі та форми ще в січні. Працював іноді по 20 годин на добу.
Читайте також: Як один забіг країнами Європи перетворився на спортивний проєкт для «діток дощу»
У середньому з однієї стандартної плитки шоколаду виходить дві фігурки. Щоб заставити дошку потрібно 32 фігурки, а це майже 1,5 кілограми шоколаду.

Нагадаємо, школяр із Сум виготовляє унікальні скульптури з пластиліну.
Як ми повідомляли раніше, одеситка з морського скла виготовляє вітражні скульптури.
Усі фото: facebook.com/ntuu.kpi.
Технології

Дизель-поїзд ДПКр-3-002, складений на Крюківському вагонобудівному заводі, проходить пробігові випробування на Південній залізниці за маршрутом Кременчук-Люботин на Харківщині.
Про це повідомили у пресслужбі заводу.
Мета пробігу – перевірити роботу всіх систем у русі після проведення пуско-налагоджувальних та приймально-здавальних випробувань.
У першому рейсі нового крюківського дизеля беруть участь спеціалісти проєктно-конструкторського управління, корпусу пасажирського вагонобудування, технічного контролю підприємства, старший інспектор-приймальник Укрзалізниці.

Потяг ДПКр-3-002 подолав 250 кілометрів шляху і прибув до Люботина. Далі – шлях у зворотному напрямку. Усього за пробіг планується подолати 500 км.
Читайте також: З чілі, полуницею чи вином: сім локальних виробників цікавих соусів
Усі системи – управління, опалення, тяга та інші – працюють нормально, без зауважень.

Це другий дизель-поїзд із контракту 2018 року на складання 6 дизель-поїздів для Укрзалізниці. Перший був переданий УЗ 27 грудня 2019 року.
Читайте також: Крюківський завод готовий до серійного виробництва вагонів-платформ
Нагадаємо, Крюківський завод поставив 50 цементовозів компанії «Кривий Ріг Цемент».
Як ми повідомляли раніше, Крюківський завод готовий до серійного виробництва вагонів-платформ.
Усі фото: kvsz.com.