

Суспільство
Українці обирають найкращі треки для бігу: голосування
29 травня оголосили 10 номінантів музичної премії Nova Poshta Running Music Awards. На нагороду претендують україномовні треки, які найкраще підходять для бігу та занять спортом. Обрати того, хто отримає приз глядацьких симпатій, можна на сайті премії https://novaposhta.ua/runningmusicawards/. Голосування триватиме до 14 червня включно.
«Нова пошта» започаткувала першу премію Nova Poshta Running Music Awards. Претендентами на головний приз Best Music for Running 2020 стали виконавці, чиї треки найчастіше номінували українці в рамках голосування на офіційних сторінках соціальних мережах.
«Упродовж тижня люди з усіх куточків країни номінували треки українських виконавців. На здобуття премії висунули понад 1000 композицій. А серед тих, хто пропонував свої улюблені пісні, понад 60% бігають регулярно. Рух має бути невіддільною частиною наших буднів та вихідних. Чудово, що багато людей не лише ведуть активний спосіб життя, а й обирають для цього українську музику», — говорить співзасновниця «Нової пошти», амбасадор NewRun Інна Поперешнюк.
До шорт-листа премії потрапили:
- O.TORVALD — «#нашілюдивсюди»
- ONUKA — «Vidlik»
- MONATIK — «Love it ритм»
- «Бумбокс» & The Gitas — «Тримай мене»
- Артем Пивоваров — «2000»
- MELOVIN — «Ти»
- alyona alyona (feat. Alina Pash) — «Падло»
- «Нумер 482» — «Добрий ранок, Україно»
- «Антитіла» — «Все красиво»
«Для мене було дуже незвично, коли люди почали відмічати мене у своїх бігових сторіз. Мала стереотип, що бігати і займатися спортом краще під клубну музику. Але згодом зрозуміла, що річ не в мотивах чи темпі. Річ у тім, що людям подобається щось черпати з кожного треку для себе, особливо під час пробіжки. Для мене то честь. Так приємно, що українська музика живе в плей-листах для занять спортом. Всі ми на правильному шляху», — ділиться реперка alyona alyona.
«Радію, що моя музика мотивує людей займатися спортом. Я також намагаюся наповнювати своє життя фізичними активностями: практикую йогу і медитацію, часто зустрічаюся з друзями, щоб пограти в футбол, займаюся боксом і в’єтнамсько-китайським кунг-фу Він-чунь. Коли це все працює в симбіозі, позитивний результат просто неминучий», — розповідає співак та композитор Артем Пивоваров.
Читайте також: Нова пошта оприлюднила соціальний ролик, що мотивує рухатись вперед (ВІДЕО)
Журі визначить переможців у чотирьох номінаціях: суперхіт для бігу в швидкому темпі; найкращий трек для відновлювальних тренувань; трек, що допомагає бігати довгі дистанції; найкращий україномовний трек для бігу.
До складу журі увійшли ведучі програми «Сніданок. Вихідний» Валентина Хамайко та Олександр Попов, співзасновниця «Нової пошти», амбасадор NewRun Інна Поперешнюк, співзасновник New Run Максим Кривенко, продюсер телеканалу української музики М2 Роман Муха та спортсмен і тренер Віталій Гілевич.
Переможці премії будуть оголошені 15 червня та отримають відзнаки, а їхні треки увійдуть до плей-листа Best Ukrainian Running Music 2020 на SoundCloud та Apple Music.
Фото: life.bodo.ua
Суспільство

У Галицькому національному природному парку зафіксували найбільшу на заході України колонію рідкісних птахів. Науковці нарахували десятки гнізд та сотні пташенят представників родин Ібісових і Чаплевих, які занесені до Червоної книги України.
Про це повідомили на сторінці Галицького національного природного парку.
На початку червня дослідники провели облік у полівидовій колонії птахів, щоб зрозуміти масштаби явища. У парку виявили близько 25 гнізд Косаря білого, у яких — 36 пташенят. Загальна кількість цих птахів у парку близька до 90. Зазвичай цей вид мешкає вздовж Чорноморського узбережжя, і востаннє у Галицькому нацпарку його гніздування фіксували 15 років тому.
Серед інших рідкісних птахів — Чепура мала (29 гнізд, 101 пташеня) та Квак звичайний (52 гнізда, 168 пташенят). Їхню чисельність у парку нині оцінюють в 160 та 270 особин.
Читайте також: Щоб зберегти рідкісні рослини, у лісах Хмельниччини створили три охоронні зони
А ще дослідники помітили Коровайку буру — одного з найрідкісніших птахів для Опілля. В Україні цей вид трапляється лише в кількох локаціях на півдні, тож, за словами орнітологів, його поява на Івано-Франківщині — надзвичайна рідкість.




Нагадуємо, що на Поліссі втілять найбільший в історії України проєкт по відновленню боліт у заповідниках.
Фото: фейсбук-сторінка Галицького національного природного парку
Суспільство

В Україну повернули тіла 1200 полеглих захисників. За даними російської сторони, це тіла військових, які мали українське громадянство. Репатріацію провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Надалі слідчі правоохоронних органів та експертні установи МВС проведуть ряд експертиз та ідентифікацію тіл.
Читайте також: З окупації та росії вдалося врятувати велику групу українських дітей
Полеглих вдалося повернути завдяки спільним зусиллям Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБУ, ЗСУ, МВС, Офісу омбудсмена, Секретаріату уповноваженого з питань зниклих безвісти, ДСНС та інших структур сектору безпеки й оборони.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

Новий епізод подкасту в межах проєкту «Відлуння незалежності» про єдину жінку-старшину в армії УНР. Христина Скачківська-Сушко відмовилась від медичної кар’єри у Швейцарії, щоб стати військовою лікаркою.
Про «кращу доньку держави», як називав її Симон Петлюра, та «пані-зірку» для побратимів, яка втекла з більшовицького полону, рятувала українських біженців, служила в армії США та лікувала африканців — дивіться або слухайте.