Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
preikestolen 3665437 1200 e1559650155828 preikestolen 3665437 1200 e1559650155828

Економіка

Між Україною і Норвегією запрацює пряме авіасполучення

Опубліковано

Українсько-норвезьке партнерство буде посилене прямим авіаційним сполученням. Про це повідомив посол України в Норвегії В’ячеслав Яцюк, передає прес-служба уряду.

Коли запустять рейси?

Польоти між Осло і Києвом будуть здійснювати на літаках Boeing 737-700  на 141 місце.

“Важливим результатом українсько-норвезького діалогу з питання налагодження прямого авіасполучення між Україною та Норвегією стало оприлюднене сьогодні рішення авторитетної європейської авіакомпанії “Скандинавські авіалінії” (SAS) щодо започаткування у жовтні 2019 року прямого авіарейсу Київ-Осло”, – заявив посол.

Польоти авіакомпанії “Скандинавські авіалінії” за маршрутом Київ-Осло будуть виконуватися тричі на тиждень щовівторка, щочетверга та щосуботи, починаючи з 26 жовтня 2019 року.

Посол України в Норвегії висловив окрему вдячність керівництву авіакомпанії SAS та компанії-оператора цивільних аеропортів Норвегії Avinor за рішення використовувати у назві авіарейсу український правопис столиці України латиницею – Kyiv.

Читайте також: Найбільший у світі аеропорт почав правильно писати назву столиці України

Як повідомляє норвезьке видання Nettavisen, фінансовий директор авіакомпанії SAS Турбйорн Віст пояснює доцільність прямого авіасполучення з Києвом різким зростанням пасажиропотоку з Україною у зв’язку з запровадженням безвізового режиму.

Чому це важливо?

«Це рішення є ще одним віддзеркаленням суттєвого зміцнення українсько-норвезьких відносин протягом останніх років, що, у свою чергу, мало наслідком безпрецедентну активізацію міжлюдських контактів, у тому числі, взаємних поїздок між Україною та Норвегією. Водночас, є всі підстави очікувати, що відкриття вже за кілька місяців прямого авіарейсу між Києвом та Осло допоможе ще більше посилити взаємодію та обміни між нашими двома країнами», – наголосив український дипломат.

Як зазначається, для тисяч українських і норвезьких підприємців та інвесторів, студентів та науковців, представників культури та спорту, громадських діячів та державних службовців, членів української громади в Норвегії та їхніх рідних в Україні започаткування незабаром прямого авіасполучення між Україною та Норвегією є важливою та довгоочікуваною новиною.

Водночас, це також дозволить норвежцям швидше відкрити для себе Україну як одну з найцікавіших для туризму країн Європи, з якою їх єднають глибокі історичні зв’язки з часів Київської Русі та стародавнього Норвезького Королівства. У свою чергу, ще більше українських туристів зможуть оцінити чарівну красу країни вікінгів і фіордів. Безперечно, що успіху майбутнього авіарейсу Київ-Осло сприятиме безвізовий режим між Україною та Норвегією.

Коментарі

Економіка

Україна отримала €70 мільйонів від Банку розвитку Ради Європи: на що підуть кошти

Опубліковано

Україна отримала від Банку розвитку Ради Європи (БРРЄ) перший транш у розмірі 70 млн євро на компенсації за знищене внаслідок збройної агресії РФ житло.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів України.

За інформацією Міністерства фінансів, залучені кошти буде спрямовано на фінансування житлових сертифікатів, як механізм прямої допомоги, завдяки якому громадяни зможуть отримати компенсацію за знищене внаслідок бойових дій та терористичних атак РФ житло.

У межах спільного із БРРЄ проєкту, зокрема, планується фінансування компенсації за понад 2000 житлових сертифікатів, що дозволить близько 5700 українцям отримати компенсацію за знищене житло.

Читайте також: Вцілілі квартири на Сирці підключать до комунікацій: компенсація на ремонт

Проєкт впроваджується у межах послуги «єВідновлення» по всій території України.

«Реалізація проєкту HOME сприятиме якнайшвидшому поверненню постраждалих громадян до звичного життя. Україна є членом Банку розвитку Ради Європи вже понад рік – від червня 2023 року. За такий короткий термін співпраці нам вдалось напрацювати низку важливих ініціатив у сфері відновлення та охорони здоров’я», – зазначила заступниця міністра фінансів України Ольга Зикова.

Нагадаємо, в Україні погоджують виплати для відбудови зруйнованого житла.

Фото: Pixabay

Коментарі

Читати далі

Економіка

До програми «Національний кешбек» можуть додати придбання книжок

Опубліковано

Міністерство культури, Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики та Український інститут книги пропонують додати до програми «Національний кешбек» можливість часткової компенсації витрат на книжки.

Про це повідомили на сайті Мінкульту.

2 вересня в Україні запустили програму «Національний кешбек», за якою громадянам повертають 10% витрат на українські товари. Проте зараз у списку товарів для кешбеку немає книжок. Міністерство культури та партнери звернулися до Міністерства економіки з пропозицією додати до цього списку книжки та послуги книгарень.

Зокрема, це коди:

  • МСС 5942 — «Книгарні»;
  • МСС 5192 — «Книги, періодичні видання та газети».

Читайте також: В Україні два державні банки приєдналися до програми «Національного кешбеку»: як активізувати картку

У Мінкульті наголошують, що підтримка книгарень є важливою для розвитку національної культури.

Також нагадали про успіх програми «єПідтримка», за якою з грудня 2021 по лютий 2022 року майже 9 мільйонів українців витратили 3,4 мільярда гривень, значна частина яких пішла на книжки.

Про «Національний кешбек»

Нагадаємо, 2 вересня 2024 року, в Україні запрацювала програма «Національний кешбек», яка дозволяє громадянам отримувати 10% від вартості покупок українських товарів.

Максимальна сума кешбеку, яку можна отримати за місяць, становить 3000 грн. Витратити накопичені кошти можна буде на:

  • медичні послуги, кіно, заклади харчування;
  • інші товари і послуги українського бізнесу;
  • оплату комунальних послуг та мобільного зв’язку;
  • донати ЗСУ.

Фото: Depositphotos

Коментарі

Читати далі

Економіка

Банки схвалили від бізнесу заявки на ₴5,8 мільярда для відновлення енергетики

Опубліковано

Від початку червня банки отримали 1975 заявок від бізнесу на кредитування проєктів із відновлення енергетичної інфраструктури на загальну суму 46,4 млрд грн.

Про це повідомляє Національний банк України.

Загалом профінансована з червня потужність за наданими позиками бізнесу становить 97,4 мВт. Зокрема, найбільші обсяги коштів виділено на побудову СЕС (32 мВт), купівлю дизельних та бензинових генераторів (33 мВт) та газопоршневих когенераційних установок (18 мВт). Проєкти фінансуються у 21 області країни.

Читайте також: Де отримати гроші на генератори й сонячні станції? 5 програм, які допоможуть

У банку прокоментували, що упродовж останнього тижня громадянам надано 405 кредитів загальним обсягом 27 млн грн. Обсяг валового портфеля кредитів, пов’язаних з енергетичними потребами фізичних осіб, зараз становить 89 млн грн.

Нагадаємо, українцям дадуть гроші на власну енергонезалежність.

Фото: Depositphotos

Коментарі

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук

Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...

Суспільство3 тижні тому

Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз

Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...

Суспільство1 місяць тому

«Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах

Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...

Суспільство1 місяць тому

Люди не вірять, що вони справді там працюють: це жінки у «чоловічих» професіях

Оксана за фахом перукарка, Анеліна — фельдшерка, а Марія має історичну освіту та до декрету...

РЕКЛАМА: