Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
60936437 2854237247982637 4728355192955731968 n 60936437 2854237247982637 4728355192955731968 n

Суспільство

Місія “Драккар”, або як рівняни борються за туристів

Опубліковано

Активісти із Рівного доводять: не має у місті привабливих для туристів локацій – створіть самі.

Більшість населених пунктів України мають вікову історію, проте рідко де вдалося зберегти пам’ятки, які б приваблювали відвідувачів. А розвиток туризму – це завжди поповнення місцевого бюджету.

Як привабити туристів та популяризувати історію – розповів Юрій Ойцюсь.

Юрій Ойцюсь

засновник організації “Купа пригод”, яка понад 10 років відповідає за івенти у Рівному

Має освіту графічного дизайнера, раніше створював комп’ютерні ігри. Але вирішив присвятити життя організації дозвілля рівнян. Заснував сайт, на якому можна підібрати для себе розваги та туристичний шлях по Рівненщині. Втілює ідею музею історичних реконструкцій під відкритим небом (скансен).

“Городище Оствиця” – що там буде

Музей розташований між місцем археологічних розкопок (городище Басівкутське) і озером Басів Кут.

Як прийшла ідея, створити музей біля підніжжя городища? Спочатку прочитав книги про історію рідного краю. Потім робив зйомки дроном городищ, які можна побачити на сайті і викладав це у мережу. Знайшло відгук серед місцевих. Тож вирішив проект присвятити епосі Київської Русі (9-13 ст).

Читайте також: Іграшки з Дружківки підкорили Італію та потужні корпорації. Історія бренду “Denata Toys”

На території зведемо реконструкції-будиночки тих часів. Це буде повна реконструкція городища, обнесена дерев’яним частоколом. Зброя, одяг, обладунки. Там же будуть копії усіх вагомих артефактів, які знаходили на території Рівненщини.

Перлини музею – човни

Локація у нас ідеальна, щоб на території організувати верф, на річці Устя. Там будуватимуться човни часів, коли на наші землі припливали вікінги. Тоді ж наші предки перейняли від північного народу деякі моменти човнебудування.

Зараз на етапі будівництва – “Драккар”. Щоб завершити роботу над ним, необхідно зібрати 80 тис грн

Хочемо це відтворити у експонатах. Що цікаво, це не будуть бутафорські човни. Усе, що побудуємо, спустимо на воду. У найближчих планах – човен-довбанка. Дозволимо туристам сходити на борт.

Нордична історія у Рівному

За часів Київської Русі, щоб тримати у покорі нещодавно приєднані племена, князі застосовували армію. В її основі були найманці зі Скандинавії – варяги. На наші землі вони потрапляли шляхом “із варяг у греки”. Це були люди, які вміли добре воювати і зналися на кораблебудуванні. Тож ми вирішили показати, який транспорт борознив води українських річок.

Так виглядає зменшена копія “Драккара”

Зараз будуємо “Драккар Гунгір” – зі скандинавської “човен-дракон”. А “ґунґір” – спис бога Одіна, який завжди потрапляє в ціль, а потім сам повертається до руки господаря.

Креслення з Осло

Креслення автентичного корабля взяли з сайту музею в Осло. Спочатку зробили його макет. Виявили деякі помилки. Тому збільшена копія – буде досконалою.

“Драккар” у довжину 9 метрів. Вміщає 8 гребців, одного рульового. Поміщатиметься ще й п’ять пасажирів. Розвага буде платною. Ціну поки не визначили. Але вона має бути прийнятною для відвідувачів і рентабельною для музею.

Команда розглядає креслення майбутнього “Драккара”

Над створенням працює команда професіоналів. Спеціальні автентичні цвяхи (нагелі) і заклепки кує рівненський коваль. Жерсть і дьоготь замовляємо з Естонії.

Читайте також: Ветеран АТО створив бренд машинок для тату, які підкорюють світ

Є майстер по дереву. До команди долучився головний археолог Рівненщини – Олексій Войтюк. Консультує по одягу, зброї, щоб максимально точно передати дух історії.

Човен спустимо на воду. Крім порту прописки у “Оствиці”, корабель мандруватиме на різні фестивалі та інші озера рівненської області.

Звідки гроші?

Подалися на громадський бюджет. Нас включили у план розвитку місцевого туризму на найближчі п’ять років.

Місцева влада дала дозвіл на створення музею під відкритим небом на рекреаційній зоні між озером і городищем. На городищі будуватися не можна. Там ще проводитимуться археологічні розкопки.

Рівняни причетні до культурного розвитку

Також залучаємо до збору коштів рівнян. Кошторис будівництва корабля становить 120 тисяч гривень. Вже вдалося зібрати понад 40 тисяч. Агітуємо людей долучатися через усі можливі канали.

Читайте також: 7 неймовірних озер в Україні, про які ви не чули

Планується, що кошти приноситимуть майстер-класи, які проводитимуть ковалі на території. А також майстри по різьбленню. Їхні роботи можна буде придбати у музеї.

Музей-скансен безкоштовний

Для відвідувачів вхід на територію буде безкоштовний. Гроші зароблятимемо на розвагах, типу платних катань на човнах та сувенірній продукції. Але це не будуть якісь банальні речі.

Майстри відтворюють автентичні нагелі для човна вікінгів

Гроші можна було взяти у інвесторів, але тут вирішили, що має спрацювати об’єднуючий фактор для містян. Щоб усі відчували причетність до культурного розвитку. Хоча це не так легко вдається.

Працюють  волонтери

Це некормерційний проект, тому долучилися ентузіасти, які хочуть створити щось нове і вагоме. У команді зараз 8 людей, які працюють у вільний від основної роботи час.

Волонтери з Рівного працюють над створенням нової туристичної локації в рідному місті

Також з нами співпрацює майстерня, яка створює стародавні обладунки. Усі свої вироби продають закордон, але для нас погодилися зробити виняток. Для музею зробили нормандський шолом.

Суспільство

Львів отримав 10 нових трамваїв за кошти Європи: як вони виглядають

Опубліковано

Львів отримав 10 нових трамваїв за підтримки Європейського Інвестиційного Банку. Закупівля трамваїв Львовом є частиною проєкту «Міський громадський транспорт України», який є рамковим кредитом ЄІБ на суму 200 млн євро.

Про це повідомляє Міністерство відновлення України.

Ця інвестиція забезпечує міські ради та муніципальні транспортні компанії ресурсами для оснащення українських міст сучасним міським громадським транспортом, таким як тролейбуси, трамваї та автобуси.

Управління проєктом здійснює Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури спільно з Міністерством фінансів України.

Читайте також: Що носить Харків? Це харківські бренди одягу, які продовжуть працювати в місті

“10 нових п’ятисекційних низькопідлогових трамваїв тепер обслуговують міський маршрут Львова, що з’єднує великий житловий район Сихів з центром міста. Широкі двері та сидіння пристосовані для маломобільних груп населення. Розширення трамвайного парку Львова є також необхідним, оскільки через війну у місті проживає понад 100 000 внутрішньо переміщених осіб”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, на Хмельницькій АЕС розпочалось будівництво двох енергоблоків спільно з США.

Фото: Міністерство відновлення України

Читати далі

Суспільство

Для тигриці із зооцентру на Київщині шукають віртуального опікуна: що це означає

Опубліковано

На Київщині притулок шукає людину, яка бажає стати віртуальним опікуном для тигриці Тигрюлі. Утримання великих хижаків, особливо тих, хто має проблеми зі здоров’ям, потребує значних зусиль та фінансових витрат. Щодня для утримання Тигрюлі необхідно витрачати 1700 гривень.

Про це повідомили представники Центру порятунку диких тварин.

Для того, щоб стати опікуном, потрібно здійснити пожертву від 1700 гривень, перейшовши за посиланням на сайт притулку. Після цього необхідно надіслати притулку у приватні повідомлення своє ім’я, скриншот оплати та електронну адресу. Зооцентр надішле сертифікат опіки разом з фотографією Тигрюлі.

Читайте також: В Дії зʼявиться функція мультишерингу цифрових документів

Тигрюлю евакуювали під час бойових дій з Харківської області. Її знайшли в важкому стані, виснаженою і з переломом лівого колінного суглоба, який було вилікувано операцією. Зараз хижачка страждає на артроз суглоба зап’ястя лівої задньої лапи та ниркову недостатність.

Нагадаємо, в Україні запустили проєкт для вчителів фізичного виховання для того, щоби подолати гендерну нерівність.

Фото: Центру порятунку диких тварин

Читати далі

Суспільство

У Бородянці художники з Лос-Анджелеса створили нові мурали: фото

Опубліковано

У Бородянці на фасаді пошкодженого будинку з’явились нові мурали – “Скрипалька” та каліграфічне написання “Слава Україні”. Ці твори створили вуличні художники з Лос-Анджелеса в рамках проєкту “Стійкі кольори”.

Про це повідомляє телеканал ITV.

Мурал “Скрипалька” присвячений музикантці Єлені з Харкова, яка змушена була переїхати на Київщину. За задумом художників, на фасаді зображена скрипалька, яка виконує гімн України.

Вуличні художники із США створили нові стінописи Скрипалька та Слава Україні на зруйнованій будівлі у Бородянці.

Читайте також: Серіал від Дії для ветеранів: як знайти бажану роботу після військової служби

Другий мурал – каліграфічне написання “Слава Україні” у синьо-чорних тонах.

Вуличні художники із США створили нові стінописи Скрипалька та Слава Україні на зруйнованій будівлі у Бородянці.

Зазначається, що зображення скрипальки, швидше за все, буде тимчасовим. Будинок, на якому вони намальовані, буде демонтовано через пошкодження від дій російських військ.

Нагадаємо, Jerry Hell та Alyona alyona виступили на найбільшому промоконцентрі Євробачення 2024.

Фото: ITV

Читати далі