Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
u mariupoli dyrektorom shkoly stav 24 richnyj uchytel e1559729516627 u mariupoli dyrektorom shkoly stav 24 richnyj uchytel e1559729516627

Суспільство

Як змінить власну школу наймолодший директор в Україні?

Опубліковано

Не терпить панібратства, використовує інноваційні сервіси на уроках і планує дати учням можливість самостійно визначати, що за предмети вони хочуть вивчати.

Читайте також: В українських школах запровадять нову систему харчування

Микола Чайкін – наймолодший директор школи в Україні. Трохи більше місяця він працює у маріупольській школі № 26, але уже встиг провести переговори з кількома підприємствами міста щодо профорієнтації його учнів. У Миколи попереду два роки на посаді директора – не такий вже і значний термін для великих змін, як каже він сам. Чоловік розповів, якими додатками користуються зараз “просунуті” вчителі і навіщо вчительське крісло проміняв на директорське.

Учительський колектив та діти гарно зустріли нового директора 26-ї школи

Обійшов досвідчених конкурентів

До того, як 24-річний Микола Чайкін очолив маріупольську школу, наймолодшим директором країни вважався 25-річний (на початку директорства – авт.) Дмитро Ламза, очільник київської школи № 210.

Аби зайняти посаду директора, Миколі довелось позмагатись із двома досвідченими претендентами. Зазначимо, що рішення про проведення конкурсу ухвалює орган управління освітою (або засновник закладу, якщо школа приватна). Він же затверджує і склад конкурсної комісії, яка обиратиме нового директора.

Читайте також: Кабінет астрономії і кінотеатр: Топ-5 шкільних проектів зі сходу, які отримали гроші на платформі GoF

“Сам від себе не очікував, що спробую свої сили на конкурсі директорів. Але все-таки моя друга вища освіта – менеджмент освітніх установ. Тому вирішив попрацювати за фахом. Перший місяць пройшов плідно. Раніше я не займав адміністративних посад, і отже кілька тижнів, в основному, ознайомлювався з діяльністю школи”.

Микола навчатиметься написанню проектів – аби шукати для школи нові можливості

Знайомством він залишився задоволений – і колектив, і діти гарно прийняли нового керівника. Щоправда, на попередній посаді платили більше. Але Микола каже – не у грошах щастя.

“Завжди хотів очолювати приватну школу або державну. Подав документи на конкурс директорів, бо знав – якщо щось хочеться змінити, то у директора можливостей більше, ніж у простого вчителя. Зараз йду на тренінг від USAID з написання проектів – для того, аби далі шукати для школи цікаві можливості”.

Як привести учнів до майбутніх роботодавців

Поки Микола Чайкін ще освоюється на робочому місці. Але деякі підходи приніс із собою зі школи № 29 – там працював учителем німецької мови і був класним керівником п’ятикласників. Зокрема, спокійно ставиться до смартфонів на уроках – виключно у освітніх цілях. Каже, дітям так легше засвоювати нову інформацію.

Читайте також: В 10 школах Донецкой области будут дистанционно обучать детей с “ДНР”

Проте смартфони на уроках – тільки верхівка плану змін. Головний напрям, у якому збирається працювати новий директор – це дистанційна освіта і практична підготовка учнів до майбутньої професії.

Новий директор дозволяє учням користуватись смартфонами на уроках – звісно, в освітніх цілях

“Ми уже провели перемовини із деякими підприємствами нашого міста.  Хочеться показати дітям особливості усіх професій: від перукаря до голови великого підприємства. У перспективі хотілось би співпрацювати з найбільшими підприємствами міста: Маріупольським морським торговим портом, Судно-ремонтним заводом і “Метінвестом”, – ділиться планами Микола.

Це для того, каже, аби учні знали усе про спеціальність, за якою збираються працювати: посадові інструкції, навички, заробітну плату.

Як школяру коригувати освітню програму?

Микола Чайкін говорить, що ситуація, коли школяр сам пропонує, які зміни внести в його навчальний план – буде цілком реальна у його школі. Зробити це можна буде через створення власної освітньої онлайн платформи, яка буде наповнюватись освітнім контентом від усіх членів спільноти. Якщо ввести в школу елементи дистанційної освіти, то учень зможе разом з учителем формувати додаткові курси і їх наповнення.

“Із допомогою елементів дистанційної освіти учні самостійно зможуть визначати, що хочуть вивчати та у якій формі можна презентувати нові знання. Це можуть бути фото-есе, відеоролики, блоги – будь-що. Перелік предметів, які учень повинен буде засвоїти, у рамках шкільної програми, ні в якому разі не постраждає.”

Інновації на уроках. Поради від Чайкіна

Зараз Микола Чайкін поки не викладає німецьку – прийшов до школи посеред навчального року, а погодинні плани прописуються на початку першого семестру. Але у 29-ій школі використовував на уроках інтерактивні інструменти:

У планах директора – ввести у школі елементи дистанційного навчання. Аби учні мали змогу обирати додаткові курси з учителем

“Насправді, їх дуже багато, я використовував кілька, з якими мені було зручно працювати. Кожен вибирає для себе ті програми, які цікаві для дітей і підходять йому”.

Читайте також: Як працює українська онлайн-школа для вчителів

Найбільш часто він як учитель німецької використовував на уроках такі безкоштовні інструменти:

Moogle – ціла навчальна платформа, що орієнтована на організацію взаємодії між викладачем та учнями, хоча підходить і для організації традиційних дистанційних курсів, а також підтримки очного навчання. . Може поєднувати у собі усі нижче перераховані онлайн-інструменти.

Learning Apps. Онлайновий сервіс, який дозволяє створювати інтерактивні вправи. Це конструктор для розробки різноманітних завдань з різних предметів, за допомогою яких учні можуть перевірити і закріпити свої знання в ігровій формі.

Два роки директорства – небагато, тому обережно каже про плани. Але головна мета не секретна – запалити учнів жагою знань

Qwizlet – це спосіб засвоювати потрібний навчальний матеріал через картки і навчальні модулі. Його використовують для вивчення іноземних мов, історії, лексики і природничих наук у простій і ефективної формі.

Padlet – веб-сайт, який дозволяє спілкуватися з іншими користувачами за допомогою текстових повідомлень, фотографій, посилань тощо. Кожне місце для спілкування називається “стіна”.

Генератори QR-кодів. Із допомогою них можна закодувати текст, фото чи відео і поділитися закодованою інформацією з ким завгодно із допомогою додатків-зчитувачів.

“Далі буде цікавіше”

Микола каже, що два роки – термін його директорства – це дуже маленький проміжок часу для великих змін. Тому обережно каже про плани, аби не бути голослівним.

“Далі буде цікавіше. Але все ж планую впроваджувати нові – поки секрет, які – проекти, продовжуватиму традиції школи, думаю, буду згуртовувати учителів і батьків. У моєму баченні, школа – це місце, куди дітям хочеться йти за новими знаннями, а вчителі, батьки, і учні – це повноцінні учасники і творці освітнього процесу”.

Суспільство

У Києві розквів бузок: локації де можна зробити яскраві фото

Опубліковано

У Києві почали квітнути бузок. Перші квіти розцвіли, зокрема, в парку “Відрадний” у Солом’янському районі, парку “Деснянський” у Деснянському районі, на вулиці Жмеринській у Святошинському районі, на бульварі вздовж вулиці Івана Миколайчука у Дніпровському районі та у сквері на вулиці Йорданській в Оболонському районі.

Ми зібрали добірку парків та місць в різних київських районах, де вже можна насолодитися квітінням бузку.

Правий берег

Шевченківський район

  • парки: “Нивки”, “Володимирська гірка”, “Веселка”, парк імені Тараса Шевченка, парк Шевченківського району;
  • Меморіал “Бабин яр”, Пейзажна алея, просп. Берестейський;
  • сквери: біля пам’ятника Борису Патону (перехрестя вулиць Богдана Хмельницького і Терещенківської), сквер ім. Івана Гонти, сквер “Літературний”, сквер ім. Олеся Гончара.

Святошинський район 

  • парки: “Юність”, “Совки”, “Інтернаціональний”, парк ім. генерала Потапова;
  • сквери: між буд. № 59 на бульв. Академіка Вернадського та № 2, 4 – на вул. Академіка Доброхотова, на вул. Чорнобильській, 3, ім. Василя Стуса (на розі просп. Берестейського та просп. Палладіна);
  • вул. Жмеринська, розв’язка на вул. Героїв Космосу.

Подільський район 

  • Куренівський парк;

Солом’янський район

  • парки: “Відрадний”, “Орлятко”, “Захисників України”, “Совки”, парк імені Миколи Зерова, Солом’янський ландшафтний парк;
  • сквери: на вул. Сергія Берегового, біля пам’ятника Костянтину Ушинському.

Печерський район

  • Наводницький парк;

Голосіївський район

  • парк імені Максима Рильського;
  • сквери: Миру, Небесної Сотні;
  • алея Студентська;

Оболонський район

  • парк біля озера Йорданське.

Лівий берег

Дніпровський район

  • парки: “Перемога”, “Аврора”, “Перемога”, парк за кінотеатром “Дніпро”, парк Гетьмана Павла Полуботка, парк на Русанівській набережній, парк за Будинком культури ДВРЗ;;
  • бульвари: Амбросія Бучми, уздовж вул. Івана Миколайчука, Верховної Ради;
  • сквер на вул. Сулеймана Стальського, просп. Романа Шухевича, Гідропарк;
  • вул. Гната Хоткевича, вул. Краківська, вул. Юрія Поправки, вул. Гетьмана Павла Полуботка;

Деснянський район

  • парки: “Молодіжний”, “Муромець”, “Деснянський”, “Кіото”, парк імені Романа Шухевича, парк уздовж просп. Червоної Калини;

Дарницький район

  • парки: “Позняки”, “Партизанська слава”;
  • сквер на вул. Олександра Кошиця.

Фото: КМДА

Читати далі

Можливості

Business Evolution 2024: в Києві пройде конференція про бізнес в сучасних умовах

Опубліковано

У Києві 18 квітня заплановано проведення форуму Business Evolution 2024, присвяченого темі “Бізнес в епоху змін. Гра на випередження”. Цей захід стане майданчиком для обговорення головних питань, що стосуються розвитку бізнесу в сучасному індустріальному середовищі.

Про це повідомляє Dev.ua.

Про конференцію

Серед освновних тем:

  • Галузеві інновації нові ринкові – можливості розвиток каналів продажів стратегії трансформації продукту;
  • Ефективне партнерство;
  • Формування й мотивація команд.

Кому підійде конференція:

  • Власники та керівники бізнесу;
  • Підприємці;
  • Експортери;
  • Інвестори;
  • Урядовці та політики;
  • Члени правління та топ-менеджмент.

Читати також: Як підприємцям у сфері мистецтва отримати грант на свою справу

Головна тема конференці:

Ключові гравці створюють нові інноваційні інструменти, здатні змінити стандартні стратегії ведення бізнесу. В умовах жорсткої глобальної конкуренції компанії шукають шляхи адаптації до нових реалій та успішного входження на світові ринки.

Зареєструватися на подію можна тут.

Нагадаємо, що відкрилась реєстрація на інвестиційний саміт SelectUSA: як взяти участь.

Фото: Business Evolution 2024

Читати далі

Суспільство

В Україні продовжили період реєстрації на НМТ

Опубліковано

Абітурієнти, які не змогли зареєструватися на НМТ під час основного періоду, матимуть можливість це зробити з 10 по 15 травня. Відповідні дати затверджені календарним планом проведення національного мультипредметного тесту.

Про це повідомляє Освіта.юа.

Про додаткову реєстрацію

Ті абітурієнти, які вже реєструвалися на НМТ під час основного періоду, але отримали відмову від регіонального центру оцінювання якості освіти, матимуть можливість повторно зареєструватися.

У додатковий період також зможуть зареєструватися на НМТ ті, хто не міг це зробити під час основного періоду з об’єктивних причин.

Крім того, реєстрація з 10 по 15 травня передбачена для осіб, які, згідно з рішенням суду, перебувають в установах виконання покарань або слідчих ізоляторах.

Читати також: Міністерство оборони та ЗСУ анонсували створення Корпусу демінерів

Як зареєстуватися на НМТ

Для реєстрації на НМТ вступники повинні створити особистий електронний кабінет на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти, завантажити необхідні документи, ввести особисті дані та обрати предмет за вибором для складання під час іспиту.

Також ми повідомляли, що на Хмельницькій АЕС розпочалось будівництво двох енергоблоків спільно з США.

Фото: Освіторія

Читати далі