Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

“Майстерня мрії”: як у Львові працює соціальне підприємство з виготовлення чаїв

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У Львові працює соціальне підприємство з виготовлення трав’яних чаїв, мета якого – соціалізувати людей з інвалідністю. Про це повідомляє Твоє місто.

Як працює підприємство

«Майстерня мрії» – підприємство з виготовлення трав’яних чаїв, а також  центр денного перебування для молоді з ментальними порушеннями. Метою організації є соціалізація людей з інвалідністю, навчання їх побутових навичок, проведення праце- і арт-терапії.

Батьки, які мають дітей з інвалідністю, мріяли про місце, де їхні діти зможуть навчитися чомусь корисному. Молодь із ментальними порушеннями у свою чергу  мріяла про місце, де вони зможуть реалізуватися і знайти нових друзів. Звідси й назва такого місця – «Майстерня мрії».

Головною особливістю організації є запровадження соціального підприємництва з виготовлення трав’яних чаїв, яке дає змогу бути самостійними та не залежати від спонсорів. Крім цього, тут вони займаються малюванням, валянням шерстяних виробів, вчаться готувати, прибирати і доглядати за собою.

Де збуваються мрії

Засновниця майстерні, у минулому програмістка Анна Іванічева каже, що тут здійснилися не лише мрії особливих людей, а й її також.

«Я завжди хотіла рятувати світ. Мріяла навіть поїхати допомагати дітям в Африку. Але з часом знайшла свою Африку тут. Раніше я думала, що в Україні непотрібно нікому допомагати, але виявилось, що в нас дуже багато потребуючих людей. Деколи мені здається, що це навіть не я їм допомагаю, а вони мені», – розповіла Анна.

Ціль проекту – це якомога більше людей витягнути із буденних днів у «чотирьох стінах».

Майстерня допомагає розвиватись не лише людям з інвалідністю, а й усім іншим, які приходять. Кілька років тому дівчина проміняла перспективну роботу, матеріальне благополуччя на неприбуткову громадську діяльність. Тепер увесь свій час вона присвячує розвитку «Майстерні». Утім, це лише початок, каже Анна.

Де купити продукцію?

Виготовлену продукцію можна замовити на сторінках майстерні в соцмережах. Також «Майстерня мрії» є постійним учасником  ярмарку «Гармидер».  

«Ми працюємо вже три роки і за цей час бачимо наскільки змінилися наші відвідувачі: хтось став більш соціалізованим: хтось більш гнучким і легше тепер адаптується до змін, хтось почав робити вдома те, що не робив раніше(наприклад, допомагати з прибиранням чи мити посуд). Для нас це як маленькі перемоги і значить робота відбувається не дарма», – додає Анна Іванічева.

Про плани

Окрім цього, досягненнями майстерні є те, що вона почала працювати з деякими ІТ-компаніями і постачати чаї їм в офіс, а також має спільний проєкт із ведмежим притулком «Домажир». Зокрема на запит притулку розробили трав’яний збір, до якого входять трави, що їдять ведмеді.

Найбільше директорка майстерні мріє про те, щоб аналогічні майстерні з’являлися по всій Україні, у маленьких містечках і селах, де особливими людьми опікуються менше.

Суспільство

Німеччина передала Києву карети швидкої допомоги та пожежне авто

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Українська столиця отримала нову партію допомоги від німецьких партнерів. Зокрема – нові сучасні карети швидкої допомоги, пожежний автомобіль, комунальну техніку, мікроавтобус та 20-тонну вантажівку гуманітарної допомоги.

Про це повідомили на поорталі КМДА.

Зазначається, що вже з наступного тижня отримані автівки працюватимуть для киян. Київ прийняв допомогу від землі Баварія та від району Шарлоттенбург міста Берліна.

Баварія передала українській столиці 20-тонну вантажівку гуманітарної допомоги та 6 автомобілів. Зокрема, 3 нових сучасних машини швидкої допомоги Renault, мікроавтобус Ford, пожежний Mercedes та автомобіль Iveco.

Читайте також«Вони бачать моїми очима». Як описати жести, міміку і колір? Історія коментатора театральних вистав

Шарлоттенбург передав 2 вантажних автомобілі – MAN та Mersedes і багатофункціональний комунальний агрегат Bobcat. А також 2 генератори та електроінструмент. Автомобілі та агрегат будуть працювати в одному з районів столиці. А генератори та електроінструмент отримає керуюча компанія району.

Загалом від початку широкомасштабної війни Київ залучив та отримав як допомогу від європейських партнерів і благодійників загалом 55 пожежних авто. З них 14 – нових, найсучасніших, з можливістю піногасіння (два таких авто Київ передав Харкову). А також отримали 50 сучасних карет швидкої допомоги та 82 міських автобуси.

Нагадаємо, Буча отримала два автобуси від німецького міста-побратима.

Окрім того, Німеччина виділила 10 млн євро на створення в Україні центрів передових досліджень.

Фото: kyivcity.gov.ua.

Читати далі

Суспільство

У Чернігові відновили пологовий будинок, пошкоджений під час війни

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У Чернігові відновили пологовий будинок, пошкоджений під час обстрілу російськими ракетами.

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я України.

Розповідається, що коли частина Чернігівщини була в окупації, від вибухів постраждав фасад медзакладу, внутрішні приміщення, вікна та дах. Медзаклад продовжував працювати та приймати породіль попри щоденні ворожі обстріли та облогу міста.

Завдяки підтримці USAID вдалося відновити пошкоджену вибухом частину фасаду медичного закладу, стелі, підлоги й стіни, а також — пологові зали, післяпологові палати та коридор післяпологового відділення.

Читайте також«А хто мені скаже, що я не можу?». Історія волонтерки з «кришталевістю» кісток, яка йде проти законів фізики

Нині медзаклад має бездоганний вигляд та готовий у повному обсязі забезпечувати комфорт маленьким українцям та їхнім мамам. Послугами пологового у 2023 році уже скористалися майже 3000 жінок, які отримали якісні медичні послуги у комфортних умовах.

Проєкт реалізовано завдяки «Відкритій програмі грантів» Проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я».

Про USAID в Україні

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) співпрацює з Україною з 1992 року. Нині 42 проєкти USAID сприяють вирішенню нагальних потреб і довгостроковому розвитку України як незалежного, суверенного, демократичного та заможного суспільства. Від 24 лютого 2022 року USAID надав 16,75 млрд доларів прямої бюджетної підтримки, 1,4 млрд доларів гуманітарної допомоги та понад 1 млрд доларів допомоги на розвиток.

Нагадаємо, на Дніпропетровщині облаштували лікарню під землею.

Також ми розповідали, що Німеччина та ЄС профінансували будівництво шести сучасних лікарень в Україні.

Фото: МОЗ України.

Читати далі

Суспільство

Військовий розшукав дівчинку, щоб віддячити за подарунок (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Військовий з Волині розшукав дівчинку, аби віддячити їй за подарунок, і завітав до неї прямо на урок.

Про неймовірну історію розповідає ШоТам.

Військовий розшукав дівчинку, щоб віддячити за подарунок, який вона надіслала йому на фронт. Капітан Сергій Орисюк — військовослужбовець 41-шої окремої механізованої бригади.

Влітку воїна, який перебував на передовій далеко від рідного дому, розчулила посилка учениці Анни.

Тоді її ліцей збирав допомогу на фронт на звернення сестри Сергія. В останню мить Анна встигла покласти свій подарунок: малюнок, шоколадку та 100 гривень.

Її щира посилка зігріла серце воїна на передовій і запала в душу на довгі місяці. І ось нещодавно Сергій повернувся в короткотривалу відпустку та відшукав дівчинку.

Чоловік вирішив зробити сюрприз та приїхав у ліцей з презентом — тортом та іграшкою.

Читайте також: «Лайк» з операційної та нове життя на Харківщині: як підприємиця стала бойовою медикинею

Нагадаємо, військовий написав книжку для своїх малих дітей в окопах, і вона має такий успіх, що українці розібрали вже два тиражі.

Також ми розповідали, як волонтерка із Запоріжжя безплатно влаштовує весілля для воїнів.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство24 години тому

Як поєднується «Кадилак» і кози? Ця фермерка з Київщини робить крафтовий сир, береже своїх «дівчат» і руйнує стереотипи

Фермерка Анастасія Кириленко розвозить замовлення на особливій моделі «Кадилака» — таких у світі всього 2000....

Суспільство1 день тому

Власноруч робить натуральну олію та хлібці. Історія матері чотирьох дітей з Полтавщини, що започаткувала екобізнес

«Чи є вас щось, заради чого хочеться вставати рано-вранці чи зовсім не лягати спати? Щось,...

Суспільство2 дні тому

«А хто мені скаже, що я не можу?». Історія волонтерки з «кришталевістю» кісток, яка йде проти законів фізики

Усі навколо казали, що вона порушує закони фізики та робить неможливе. Ольга Пометун народилася з...

Суспільство2 дні тому

З міста — в село, з російської — на українську. Історія дитбудинку сімейного типу з Донеччини та досвід адаптації на Заході

Перше слово найменшої доньки подружжя Распертових з Донеччини було не «мама», а «там бах». «Їй...

РЕКЛАМА: