

Суспільство
Маріупольська художниця перемогла на фестивалі у Франції
Маріупольчанка учениця відділення образотворчого мистецтва школи мистецтв Анна Кашкова перемогла у Міжнародному фестивалі “LesetoilesdeVersailles-2020”. Він проходив у французькому Версалі.
Про це повідомляє пресслужба Маріупольської міської ради.
“Анна дуже талановита та обдарована дівчина. Вона має своє бачення світу та відображає це у своїх роботах. Перемога у Франції підтвердила її творчі здібності”, – розповіла викладачка школи мистецтв Любов Макаренко.

Анна Кашкова навчається у 9-му класі. За її словами, малює вона з дитинства. Тому у 2017 році вирішила піти навчатися до Маріупольської школи мистецтв. Вона брала участь у Всеукраїнських та міжнародних конкурсах та фестивалях.
Дівчина додає, що приймала участь у ілюструванні книг.

“Мої улюблені теми у творчості – портрети людей та природа. Тому я намалювала три картини на таку тематику та подала їх на фестиваль”, – розповіла художниця.
Читайте також: Вікіпатруль: як група українських активістів бореться з пропагандою у Вікіпедії

За словами Анни, серед робіт, “Автопортрет”, де зобразила себе з улюбленими тваринами, “Сонячна галявина”, на якій намалювала квіти рідного краю.

Нагадаємо, українська школярка здобула нагороду на конкурсі дизайну в Іспанії.
Як ми повідомляли раніше, 11-річний український шахіст виграв «срібло» першості світу з рапіду.
Усі фото: mariupolrada.gov.ua.
Суспільство

У Галицькому національному природному парку зафіксували найбільшу на заході України колонію рідкісних птахів. Науковці нарахували десятки гнізд та сотні пташенят представників родин Ібісових і Чаплевих, які занесені до Червоної книги України.
Про це повідомили на сторінці Галицького національного природного парку.
На початку червня дослідники провели облік у полівидовій колонії птахів, щоб зрозуміти масштаби явища. У парку виявили близько 25 гнізд Косаря білого, у яких — 36 пташенят. Загальна кількість цих птахів у парку близька до 90. Зазвичай цей вид мешкає вздовж Чорноморського узбережжя, і востаннє у Галицькому нацпарку його гніздування фіксували 15 років тому.
Серед інших рідкісних птахів — Чепура мала (29 гнізд, 101 пташеня) та Квак звичайний (52 гнізда, 168 пташенят). Їхню чисельність у парку нині оцінюють в 160 та 270 особин.
Читайте також: Щоб зберегти рідкісні рослини, у лісах Хмельниччини створили три охоронні зони
А ще дослідники помітили Коровайку буру — одного з найрідкісніших птахів для Опілля. В Україні цей вид трапляється лише в кількох локаціях на півдні, тож, за словами орнітологів, його поява на Івано-Франківщині — надзвичайна рідкість.




Нагадуємо, що на Поліссі втілять найбільший в історії України проєкт по відновленню боліт у заповідниках.
Фото: фейсбук-сторінка Галицького національного природного парку
Суспільство

В Україну повернули тіла 1200 полеглих захисників. За даними російської сторони, це тіла військових, які мали українське громадянство. Репатріацію провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Надалі слідчі правоохоронних органів та експертні установи МВС проведуть ряд експертиз та ідентифікацію тіл.
Читайте також: З окупації та росії вдалося врятувати велику групу українських дітей
Полеглих вдалося повернути завдяки спільним зусиллям Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБУ, ЗСУ, МВС, Офісу омбудсмена, Секретаріату уповноваженого з питань зниклих безвісти, ДСНС та інших структур сектору безпеки й оборони.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

Новий епізод подкасту в межах проєкту «Відлуння незалежності» про єдину жінку-старшину в армії УНР. Христина Скачківська-Сушко відмовилась від медичної кар’єри у Швейцарії, щоб стати військовою лікаркою.
Про «кращу доньку держави», як називав її Симон Петлюра, та «пані-зірку» для побратимів, яка втекла з більшовицького полону, рятувала українських біженців, служила в армії США та лікувала африканців — дивіться або слухайте.