Звяжіться з нами

NewСхід

Маріуполь прикрасять новими муралами

13.09.2019

Цієї осені фасади багатоповерхівок в центрі Маріуполя стануть гігантськими полотнами для художника. Про це повідомляється у Telegram-каналі “Маріуполь – туристичне місто”.

До кінця листопада близько скверу «Лукомор’я» маріупольці зможуть милуватися нової монументальної картиною – одну з висоток прикрасить яскраве абстракція.

Читайте також: Яскравий Донбас: як художник із Сєвєродонецька прикрашає муралами регіон

Ще один мурал з’явиться ближче до історичного центру Маріуполя, між підземним переходом і Драматичним театром. Тут вже розташований знайомий городянам сонячний і позитивний мурал Олександра Писарчука із зображенням фантастичної тварини і маленьких дітей.

Нагадаємо, що новий мурал з’явиться й у прифронтовій Авдіївці на Донеччині.

NewСхід

У Маріуполі з’явився новий яскравий мурал (ФОТО)

У Марiуполi з’явився новий мурал, повідомляється на сайті “Маріуполь – туристичне місто”.

“На цьому тижнi група художників закінчила проєкт зі створення муралiв-туристичних магнітів в Маріуполі, який стартував ще в 2018 роцi в рамках програми “Громадський бюджет”, – ідеться у повідомленні.

Читайте також: Маріуполь прикрасять новими муралами

Як відомо, перша робота з’явилася на будівлі за адресою проспект Миру, 60 ще в середині вересня: виконаний в блідо-блакитних тонах мурал “Оптиміст” зображував людину, яка піднімалася сходами в небо і зникала у хмарах.

А минулого тижня завершилася робота над другим стріт-артом: супрематістскім проектом, який займає 40 квадратних метрів і розташувався в маріупольському парку Лукомор’я.

Читати далі

NewСхід

На Донеччині розробляють стерилізаційні пункти для безпритульних тварин

На Донеччині триває робота з розробки стерилізаційних пунктів для утримання та стерилізації безпритульних тварин. Про це повідомляє пресслужба Донецької ОДА.

“Раніше популяцію вуличних тварин зменшували жорстокими методами шляхом ловлі та відстрілу, але, як показав світовий досвід, масове знищення тварин є негуманним, неефективним та економічно невигідним – на місця вилучених тварин безперестанно мігрують інші. Наразі втілюються заходи, спрямовані на цивілізоване вирішення цих проблем. Альтернативою розправам над безневинними тваринами є стерилізація”, – ідеться у повідомленні.

Які заходи вживатимуть?

Зоозахисники з різних міст Донеччини неодноразово підіймали питання щодо впровадження сучасних гуманних методів регулювання чисельності безпритульних тварин. Тож за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища у 2019 році реалізується розробка проєктно-кошторисної документації будівництва і облаштування 2 типів стерилізаційних пунктів для утримання та стерилізації безпритульних тварин.

Читайте також: Українці запустили цілодобовий онлайн-сервіс допомоги тваринам

Передбачається цілорічна експлуатація стерилізаційних пунктів для постійної роботи з кліпсування, вакцинації та стерилізації безпритульних тварин гуманними методами. Термін експлуатації пунктів не менше 10 років.

Подальші плани

Результати цього заходу будуть використані для реалізації проєктів будівництва і облаштування стерилізаційних пунктів в населених пунктах Донецькій області з метою вирішення проблеми високої чисельності безпритульних тварин, їх неконтрольованого розмноження та загрози мешканцям регіону.

Читати далі

NewСхід

На Донеччині з’явилася нова об’єднана громада

На Донеччині створили нову ОТГ – Вугледарську об’єднану територіальну громаду. Про це повідомляється на порталі “Децентралізація”.

“Консультативну та методичну підтримку громаді під час об’єднання надавав Донецький Центр розвитку місцевого самоврядування Програми “U-LEAD з Європою”, – ідеться у повідомленні.

Зазначається, що до Вугледара добровільно приєдналися Павлівська і Степненська сільські ради Мар’їнського району. Таким чином, Вугледарська міська громада стала другою на Донеччині ОТГ, яка створилась шляхом приєднання сільської території до міста.

Згідно з інформацією на порталі “Децентралізація”, на території Донецької області уже було створено 18 ОТГ.

Читати далі

NewСхід

Коли завершать ремонт Сватівського мосту на Луганщині

Під час ремонту Сватівського мосту на Луганщині сьогодні, 15 жовтня, прокладуть останній, верхній шар асфальтобетону. Про це повідомляє пресслужба Служби автомобільних доріг у Луганській області.

Сватівський міст розташований на автомобільній дорозі Н-26 «Чугуїв – Мілове» (км 136+662). Без вихідних, тут працює підприємство «Газпромресурс», а також інші залучені підрядники.

“Буде покладено останній, верхній шар асфальтобетону (товщина 4 см). Це буде  – щебенево-мастичний асфальтобетон (ЩМА), буде покладено 90 тонн.

Три шари покриття на проїжджу частину мосту (нижній, середній, верхній шар) покладено для того, щоб подовжити строк служби дорожнього покриття”, – кажуть дорожники.

Коли відкриють рух?

Начальник відділу якості та технічного контролю і нових технологій Служби автомобільних доріг у Луганській області Віктор Циганський повідомив, що вже невдовзі, після укладання верхнього шару, буде частково відновлено рух по Сватівському мосту.

Рух транспорту буде відбуватися за сигналом встановленого тимчасово світлофору, по одній смузі. Це буде так тому, що роботи на Сватівському мосту із влаштування тротуарів будуть продовжені. Також попереду – встановлення перильного та бар’єрного огородження.

Планується, що рух буде забезпечено у денний час доби, а вже після встановлення всього огородження, рух буде відновлено у повному обсязі цілодобово для всіх типів автотранспорту. 

Буквально днями привезуть огородження, а поки що ведуться роботи з армування та підготовчі роботи для заливки бетоном. Після заливки бетоном, поверхню буде зачищена, а потім нанесене полімерне покриття для подовження строку його служби. 

За словами Віктора Циганського, за сприятливої погоди, яку очікуються у найближчі дні, планується  завершення всіх робіт на Сватівському мосту, а потім відбудеться його офіційне відкриття.

Служитиме довго

Використання у верхньому шарі покриття дорожнього одягу щебенево-мастичного асфальтобетону (ЩМА) збільшує термін служби покриття до 20 років. ЩМА використовується для влаштування верхнього шару покриття на автомобільних дорогах з великою інтенсивністю руху в багатьох країнах і не лише Європи.

Товщина шару щебенево-мастичного асфальтобетону буде 4 см, всього буде покладено 90 тонн ЩМА. Використання таких технологій дає можливість влаштовувати тонкошарові верхні шари дорожнього покриття, при цьому зберігаючи хороші експлуатаційні характеристики, стабільність і довговічність покриття.

На відміну від звичайного асфальтобетону каркасна структура щебенево-мастичного асфальтобетону має найвищу жорсткість. Ця структура виробляє передачу основної частини навантаження з поверхневого шару на нижчі шари за допомогою великих кам’яних частин матеріалу. Ця особливість щебенево-мастичного асфальтобетону веде до зменшення деформацій келійності матеріалу покриття.

Нагадаємо, міст, розташований на автомобільній дорозі Н-26 «Чугуїв – Мілове» (км 136+662), був збудований у 60-ті роки XX століття. За час експлуатації, споруда зазнала значних руйнувань. В останні роки рух по мосту зазнав обмежень, як по вантажу так і по швидкості транспортних засобів.

Служба автомобільних доріг у Луганській області рекомендує водіям заздалегідь планувати свій маршрут, враховуючи дану інформацію, та з розумінням поставитися до тимчасових незручностей під час проведення капітального ремонту Сватівського мосту.

Читати далі

NewСхід

Три виші-переселенці Донбасу отримають 62 млн гривень

Міністерство освіти разом з USAID працюватимуть над проєктом з розвитку інфраструктури у трьох вишах-переселенцях Донбасу. Вони отримають 62 млн гривень грантової підтримки, повідомляє інформагентство “Вчасно”.

На базі трьох переміщених вишів Донбасу втілюватимуть проєкт з економічної підтримки діяльності ERA (Economic Resilience Activity). Він передбачає оновлення інфраструктури у закладах, розвиток дуальної освіти та напрацювання плану, який допоможе їм підтримувати результати проєкту після його закінчення. Про це повідомляє Міністерство освіти і науки України.

Попередньо міжнародні партнери провели відбір серед переміщених вишів, оцінюючи їх наявну матеріально-технічну базу та потенціал для розвитку. У такий спосіб було відібрано три заклади — Луганський національний аграрний університет, Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля та Донецький національний технічний університет.

Загальний бюджет проєкту ERA становить 62 млн гривень. Їх планують спрямувати, зокрема, на грантову підтримку обраних вишів.

Що і де зроблять?

Луганський національний аграрний університет: у закладі планують оновити інфраструктуру — закупити нові меблі, комп’ютери та лабораторне обладнання, аби покращити навчальний процес. Крім того, сільськогосподарський університет США допоможе луганському вишу скласти стратегічний план розвитку. В ньому випишуть можливі напрями для співпраці з бізнес-партнерами, нових наукових досліджень, а також підтримки та розвитку вже напрацьованих результатів.

Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля: для того, щоб заохотити промислові та інженерні компанії взаємодіяти зі студентами технічних спеціальностей, в межах проєкту в закладі змінять підхід до цього напряму освіти. Там обладнають комп’ютерні лабораторії, встановлять якісне програмне забезпечення та навчать викладачів працювати з цими ресурсами.

Донецький національний технічний університет: у виші планують розвинути напрям інноваційного підприємництва. Для цього придбають нові меблі та обладнання, а також нададуть технічну підтримку і експертизу від стартапа Sikorsky Challenge.

Читати далі

NewСхід

Допомогу від Червоного Хреста за півроку отримали 80 тисяч жителів Донеччини

Допомогу від Товариства Червоного Хреста, на загальну суму понад 2 млн грн, за півроку отримали 80 тисяч жителів Донецької області.

Про це повідомив Департамент інформаційної та внутрішньої політики Донецької облдержадміністрації.

«80 тисяч жителів Донецької області отримали допомогу від Червоного Хреста на загальну суму понад 2 млн грн у першому півріччі нинішнього року», – йдеться у повідомленні.

Також представники Червоного Хреста зазначають, що мають ресурси й плани не лише продовжувати гуманітарні програми, розпочаті на Донеччині, а й впроваджувати нові. Йдеться про підтримку людей, які постраждали внаслідок конфлікту, розвиток медицини (як первинної ланки, так і вузькоспеціалізованої), навчання людей для надання першої домедичної допомоги тощо.

Читати далі
Суспільство7 хв. тому

Попкорн із “Планети кіно” почнуть продавати у супермаркетах

Суспільство37 хв. тому

В Одеській області курсуватиме модернізована електричка

Суспільство1 годину тому

У Києві протягом тижня завершать асфальтування Дарницької площі (ФОТО)

Суспільство2 години тому

Wi-Fi з’явиться у поїздах Укрзалізниці наступного року — Кравцов

Технології2 години тому

В Україні презентували шолом доповненої реальності із круговим оглядом у 360°

Технології3 години тому

Український додаток для систем відеоспостереження здобув гран-прі

Технології3 години тому

Робот-секретарка та юрист-бот. Як п’ять технологій допомагають бізнесу заощадити час і гроші

Технології3 години тому

В Україні зросла швидкість мобільного інтернету: хто з операторів лідирує?

NewСхід3 години тому

У Маріуполі з’явився новий яскравий мурал (ФОТО)

Суспільство4 години тому

Експрес до аеропорту Бориспіль курсуватиме не лише з вокзалу: подробиці

Суспільство5 години тому

Українці створили путівник Любачівським повітом у Польщі

Суспільство5 години тому

Зали для військових відкрили у Дніпрі та Харкові

Суспільство6 години тому

У регіонах України створюватимуть офіси євроінтеграції: для чого вони?

Суспільство6 години тому

У Києві презентували перші в Україні мистецькі альбоми для людей із порушеннями зору

Суспільство7 години тому

Спортивний бренд Puma запустив офіційний інтернет-магазин в Україні

Суспільство7 години тому

Під Тернополем хочуть збудувати унікальний музей (ФОТО)

Економіка7 години тому

В Україні вперше запустили регулярний морський трансшипмент

NewСхід8 години тому

На Донеччині розробляють стерилізаційні пункти для безпритульних тварин

Суспільство8 години тому

На Чернігівщині відкрили монумент українським захисникам

Економіка8 години тому

Хмельницький отримав 15 млн євро на будівництво сміттєпереробного заводу

Технології9 години тому

На Одещині почали застосовувати композиційні ґратки при будівництві доріг (ВІДЕО)

Суспільство21 годину тому

На Київщині відкрили пам’ятник Кузьмі Скрябіну (ФОТО)

Суспільство21 годину тому

Частина унікальної солеварні в Дрогобичі стала пам’ятником археології

Суспільство21 годину тому

У Тернополі відкрили оновлений фонтан майже за мільйон гривень (ФОТО)

Суспільство21 годину тому

Після 8 років перерви в Україну повертається скандинавська авіакомпанія

Суспільство21 годину тому

Шкільне підприємство: як його створити і чи законно це?

Суспільство22 години тому

Реабілітаційний центр для ветеранів війни відкрили у Луцьку

Суспільство22 години тому

Україна піднялась на 10 сходинок у рейтингу туристичної конкурентоспроможності

NewСхід22 години тому

На Донеччині з’явилася нова об’єднана громада

Суспільство23 години тому

Українки організували перший у світі шоурум екологічних та етичних брендів

Суспільство23 години тому

Лікарня у Львові отримала надсучасні інкубатори для виходжування немовлят

Суспільство23 години тому

Український університет випустив серію економічних мультиків

Суспільство24 години тому

На Тернопіллі збудують біокотельну на “алюмінієвих” деревах

Суспільство24 години тому

Стабілізувати фінансовий сектор: USAID запрошує долучитися до конкурсу грантів

Суспільство1 день тому

У київському парку “Відрадний” облаштують парк розваг для дітей

Суспільство1 день тому

Лоукостер Ryanair відкриє 18 нових маршрутів з України

Суспільство1 день тому

На окружній дорозі Харкова збудують надземний перехід з ліфтом

Суспільство1 день тому

На Херсонщині заснували перший в Україні банк сиру

NewСхід1 день тому

Коли завершать ремонт Сватівського мосту на Луганщині

Технології1 день тому

На Вінниччині будують дві сонячні станції потужністю 39 МВт

Технології1 день тому

Стало відомо, коли в Україні можуть покрити дороги інтернетом

Суспільство1 день тому

До сумського музею повернувся унікальний експонат XVII століття

Суспільство1 день тому

У Маріуполі заявки про комунальні аварії тепер приймає сіті-бот

Суспільство1 день тому

20 українських вишів у списку кращих університетів Східної Європи

Технології1 день тому

Українець друкує на 3D-принтері електромотоцикли

Суспільство1 день тому

Бізнес у 15: як на Донбасі учні відкривають власні підприємства

Суспільство1 день тому

У Чорнобилі з’явився гігантський мурал

Суспільство1 день тому

В українських McDonaldʼs з’явився легендарний Сичуаньский соус із “Ріка та Морті”

Технології1 день тому

В Україні будуватимуть космодром

Суспільство1 день тому

На Одещині для військових звели новітні казарми: які вони

Суспільство1 день тому

Українська компанія виборола 100 тис. грн за розробку біопакування

Суспільство1 день тому

Укрзалізниця показала всі секрети вагону у флешмобі Tetris Сhallenge

Суспільство1 день тому

Які сайти та додатки найпопулярніші серед українців у вересні: рейтинг

Суспільство1 день тому

З України відкриють авіарейси до Скандинавії

Економіка1 день тому

Україна на другому місці в Європі за запасами газу (ІНФОГРАФІКА)

Суспільство1 день тому

Коли будуватимуть метро на Троєщину – відповідь мерії

Суспільство1 день тому

У Харкові відкрили монумент захисникам України

Суспільство1 день тому

Археологи виявили унікальні підземні галереї на Хмельниччині

Суспільство1 день тому

Українська авіакомпанія збільшила свій флот

Суспільство2 дні тому

“У провінційному містечку для дітей немає розваг”. Як переселенка змінює це у Кремінній

Суспільство2 дні тому

На українському кордоні з Білоруссю встановили чотириметровий Тризуб

Суспільство2 дні тому

Перед львівським вокзалом облаштують підземний паркінг

Суспільство2 дні тому

У Миколаєві перший будинок отримав сертифікат енергоефективності

Суспільство2 дні тому

На Київщині відкрили рух для транспорту на двох шляхопроводах через залізницю

Суспільство2 дні тому

Українська компанія презентувала оновлену лінійку взуття для військових

Суспільство2 дні тому

Українська фотографиня отримала міжнародну премію

Суспільство2 дні тому

Американці допоможуть розвивати сільський туризм в Україні

NewСхід2 дні тому

Три виші-переселенці Донбасу отримають 62 млн гривень

Технології2 дні тому

Львів запустив нові електронні послуги

Суспільство2 дні тому

У Харкові з’явиться нова станція метро

Суспільство3 дні тому

Пенсіонер з черкаського села заробляє 180 000 грн на сонячній енергії

Суспільство3 дні тому

Учена з України здійснила унікальний математичний прорив

Суспільство3 дні тому

Розрахуватися за проїзд піснею: як працює перше караоке-таксі у Вінниці

Суспільство3 дні тому

Місія “зберегти замок”: хто піклується про українську спадщину?

Суспільство3 дні тому

Новатор з Маріуполя будує власну імперію заправок для електротранспорту

Суспільство3 тижні тому

100 000 грн на гектарі тютюну може заробити кожен

Суспільство3 тижні тому

Росіянин став на коліна перед матерями загиблих українських захисників

Суспільство3 тижні тому

Київський патрульний врятував життя чоловікові

Економіка4 тижні тому

Купують навіть у США: львів’янка створила успішний бізнес на тимчасових тату

Економіка4 тижні тому

Чому дерев’яна головоломка може стати візитівкою України

Суспільство4 тижні тому

Волонтерка перетворила пустир на візитівку Києва

Економіка4 тижні тому

Дівчина збудувала бізнес на якісних українських книжках

NewСхід4 тижні тому

На Донбасі чиновник сам возить дітей до школи власною автівкою

Суспільство4 тижні тому

Занедбану радянську спадщину перетворюють на арт-простір

NewСхід1 місяць тому

Як учителька з Донеччини створює етнічні українські прикраси

Суспільство1 місяць тому

Блогер влаштував полювання на привидів у старовинному українському замку (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

У пошуках Чугайстра: що приховують карпатські ліси? (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

Блогер роздає гроші за знання про Україну у Чатрулетці (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

Блогер дослідив найбільше підземне озеро в Україні (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

Сільський туризм в Україні: як вижити у 19 столітті? (ВІДЕО)

Економіка1 місяць тому

Диво-дерево: зароби свій перший мільйон на гектарі павловнії

NewСхід1 місяць тому

Як у Сєвєродонецьку змалку вчать переробляти пластик

Суспільство1 місяць тому

Українець став найкращим курсантом Королівської академії в Британії

Економіка1 місяць тому

Успішний кооператив: як на Черкащині АТОвець розвиває сільське господарство

NewСхід1 місяць тому

Яскравий Донбас: як художник із Сєвєродонецька прикрашає муралами регіон

Технології1 місяць тому

Українці розробили інноваційний вітрогенератор: він абсолютно безшумний

Суспільство1 місяць тому

Як працює перша в Україні хімікиня-рятувальниця

Суспільство1 місяць тому

Як на смітті заробити до 600 тисяч гривень на рік

NewСхід1 місяць тому

Донеччанка в Черкасах навчає жінок постояти за себе

NewСхід1 місяць тому

Як шеф-кухар з Донецька привчає Одесу до старовинної грузинської кухні

Суспільство1 місяць тому

Трансформатор медицини: як одна людина може зупинити корупцію

NewСхід1 місяць тому

Чебуреки переселенки стали символом Одеси

Суспільство2 місяці тому

Не Львовом єдиним: три “непопсові” райцентри західної України для відпочинку (ВІДЕО)

Економіка2 місяці тому

Як сім’я з Ужгородщини збирає щодня з власної плантації 250 кг лохини

Суспільство2 місяці тому

Де в Україні знаходиться унікальний лікувальний гейзер?

NewСхід2 місяці тому

84 види морозива: як переселенець відкрив унікальну джелатерію в Одесі

Суспільство2 місяці тому

Єдиний у світі лікувальний грязьовий вулкан знаходиться в Україні

NewСхід2 місяці тому

Як переселенка з Донецька розвиває кавову імперію в Борисполі

Суспільство2 місяці тому

Українська Сахара: найбільша пустеля Європи знаходиться на Херсонщині (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

“Сонячний історик”: як перший в Україні бакалавр історії із синдромом Дауна отримав роботу

Суспільство2 місяці тому

Донбас приморський: топ морських курортів на Донеччині (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Чому екстремалам варто відвідати Умань

NewСхід2 місяці тому

Як колишня вчителька відкрила кав’ярню на Донбасі

Технології2 місяці тому

Створили VR-модель української фортеці

Суспільство2 місяці тому

Зміни є! Як сильно Дніпро відрізняється від Дніпропетровська? (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Українська Ісландія: як містечко на Закарпатті заманює туристів на термальні води (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Розвінчуємо міфи: ТОП-7 стереотипних думок про Західну Україну (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Без бограча та кнедликів, або Чи реально бути веганом на Закарпатті? (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Чому Хортиця – найкраще місце для туристів в Україні (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Uber Shuttle: кінець ери некомфортного проїзду в громадському транспорті Києва? (ВІДЕО)

NewСхід2 місяці тому

На Донбасі існує унікальна крамничка, але… без продавця

Суспільство2 місяці тому

Що робить українська петриківка в американській пустелі?

Суспільство2 місяці тому

Як картопля по-уланівськи прославила Вінниччину на весь світ

Суспільство2 місяці тому

Запеклі матчі та мрії про ультрас: чим живе жіночий футбол на Черкащині?

Суспільство2 місяці тому

Італія в Одесі: як бізнеследі покинула роботу в банку та розпочала виготовляти натуральне італійське морозиво

Суспільство2 місяці тому

Справа у вині: як у містечку на Закарпатті уживається безліч культур (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Село на Рівненщині зберегло унікальну традицію – ткати серпанок

NewСхід2 місяці тому

Донеччанка відкрила веганське велокафе у центрі Києва

Економіка2 місяці тому

Українці створили зручний і поживний сніданок туриста: що в ньому особливого

Суспільство2 місяці тому

Як дівчинка з ДЦП підкорила Говерлу

Суспільство2 місяці тому

Чому ви багато втратите, якщо не поїдете на свято винограду і вина до Франківська

Суспільство2 місяці тому

Екстремальні тури: як у Кривому Розі вас перевірять на міцність духу (ВІДЕО)

Суспільство3 місяці тому

Загадковий ліс та Чорне озеро: що за містика відбувається на Кіровоградщині? (відео)

NewСхід3 місяці тому

“Слов’янськ. Легенди”: місто, яке ви не знали

NewСхід3 місяці тому

У містечку на Донеччині відкрили надсучасний дитячий садочок

Суспільство3 місяці тому

Швейцарська фермерка вирощує органічні прянощі на Тернопіллі

NewСхід3 місяці тому

Підприємниця відкрила перший стоматологічний кабінет в ОТГ Донецької області

NewСхід3 місяці тому

Тату-художницю з Луганська запрошують у студії по всьому світу

NewСхід3 місяці тому

Ветеран АТО зі Львова відновлює будинки на Донбасі

NewСхід3 місяці тому

Успішний кейс: як фермер відновив напівзруйновану ферму на Донеччині

Тренди

Підтримати
ШоТам

Ти можеш підтримати нас, якщо тобі подобається те, що ми робимо для тебе.