Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Макіяж без рук і марафон на протезі. П’ять історій українців, які надихають боротися та перемагати

Опубліковано

У суспільстві подекуди досі лишається стереотип, ніби люди з інвалідністю – це ті, хто в чомусь обмежений. Але українці доводять – це зовсім не так. З кожної ситуації можна знайти вихід і досягти успіху. Наприклад, жителька Тернопільщини навчилася робити макіяж за допомогою ніг і встановила національний рекорд, а Федір Романов з Чернігівщини пише свої картини, тримаючи пензлик зубами. Розповідаємо п’ять історій людей, які доводять, що немає нічого неможливого.

Макіяж можна робити без рук

Жителька Тернопільщини Віра Омельчук цьогоріч зробила класний макіяж без допомоги рук за 12 хвилин 48 секунд і стала володаркою нового рекорду України – «Мінімальний час нанесення макіяжу ногами». Усе це відбувалося в прямому етері українського телеканалу. Рекорд жінка присвятила своїм дітям – Евеліні та Арсенію. 

В Україні є чимало досягнень, пов’язаних з макіяжем та різними косметичними процедурами. Здебільшого це масові рекорди, або рекорди «на час». Але в техніці, якою володіє Віра, раніше ніхто не відзначався ані в Україні, ані в Європі.

Фото: «Терміново новини Тернополя»

39-річна Віра Омельчук народилася без рук. Але це не завадило їй знайти своє кохання, народити двох дітей та опанувати професію візажистки. З дитинства вона навчилася все робити ногами, навіть вишивати хрестиком. Мейк-ап полюбила 12 років тому – спочатку просто доглядала за собою, потім почала фарбувати подружок, а згодом опанувала мистецтво макіяжу. Каже, результат подобається її клієнткам. Після того, як від Віри пішов чоловік, жінці довелося навчитися самостійно заробляти гроші, щоб годувати сина і доньку. Тепер своїм прикладом вона навчає українців, що люди з інвалідністю здатні на, здавалося б, неможливе.

Переплив Дніпро без ніг і руки

Торік 16-річний Микола Нижниковський з Маріуполя, який не має ніг та однієї руки, самостійно переплив Дніпро. Зробив він це за рекордні 13 хвилин 45 секунд. Керівниця Національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова писала, що рекорд хлопця допоможе багатьом людям повернути віру в життя. 

Фото: Лана Вєтрова/Facebook

Микола почав займатися плаванням ще 3,5 роки тому. До запливу готувався тиждень. Підлітка тренує рекордсмен світу з плавання Олег Лісогор. Під час встановлення рекорду він плив поруч із хлопцем. Попри течію, Микола не змінював кут і плив по прямій. Підліток задоволений своїм результатом, але на досягнутому зупинятися не збирається. Вже найближчим часом він хоче взяти участь у паралімпійських іграх.

Читайте також: Хендлерка та скелелаз. Найцікавіші рекорди українських пенсіонерів за 2020 рік

Рекордсмен знає, що таке війна. У 2015 році він разом із братом підірвався на артилерійському снаряді під Маріуполем. Брат хлопчика загинув. Микола залишився без обох ніг і однієї руки, з численними осколками на обличчі. Після цього проходив курс лікування в Канаді. Там під час реабілітації почав займатися плаванням.

Підняв 250 кг однією рукою

Спортсмен з Бердянська Володимир Моісей торік підняв у становій тязі штангу вагою 250 кілограмів. При чому зробив це однією рукою, бо другої у нього немає. Чоловік важить 93 кілограми й з легкістю піднімає штангу, яка втричі важча за нього. Спортсмен переконаний, що його перемога допоможе багатьом людям, які розчарувалися в собі. Особливо – дітям, які хочуть бачити справжній приклад. 

Пауерліфтингом Володимир почав займатись у 28 років – п’ять років тому. Зараз він допомагає тренуватися підліткам та пише автобіографічну книгу, яка має стати мотивацією для інших.

Читайте також: Біг на руках та сальто між вантажівками. Рекорди українців 2020 року, що дійсно вражають

Володимир Моісей втратив руку в ДТП під Запоріжжям. Тоді потужний вихор закрутив машину, і чоловік ледве вибрався з-під залізних руїн, що залишилися від авто. Та попри розбиту автівку та людину, що потребувала допомоги, ніхто з водіїв не зупинявся. Зрештою допомогти Володимиру вирішила пара стоматологів.

Фото: сайт книги рекордів України

Внаслідок ДТП чоловік отримав численні травми, втратив багато крові. Коли потрапив до лікарні, врятувати руку вже було неможливо. Після ампутації Володимир не занепав духом, а продовжив спортивну кар’єру. Відмовившись від знеболювальних препаратів та перемагаючи біль, чоловік вже через два тижні почав тренуватися – просто в лікарні. А згодом зміг встановити світовий рекорд у становій тязі, який зафіксували у Книзі рекордів України.

Здолала марафон на протезі

Тетяна Воротіліна – дівчина-кіборг і єдина в Україні жінка, яка здолала марафон на протезі. У 2019 році вона підкорила київський Wizz Air Kyiv City Marathon. Жінка пробігла з протезом 42 кілометри за 5 годин, встановивши рекорд України. Сама спортсменка зізналася, що бігти довелося слизькими спусками та із сильним болем, але водночас – із неймовірною силою. Каже, на фініші отримала максимум задоволення.

Фото: Тетяна Воротиліна/Facebook

Життя тенісистки Тетяни Воротиліної повністю змінилася в серпні 2015 року, коли вона потрапила в ДТП у Таїланді. Дівчина отримала безліч травм, втратила багато крові та перенесла складну операцію. Лікарі вмовляли Тетяну відмовитися від спорту та зберегти ногу, сівши у візок. Однак тенісистка відмовилася. Вона знайшла медиків, які погодилися провести ампутацію частини ноги, придбала протез та почала повертатися до звичайного темпу життя. 

Тепер Тетяна активно займається спортом: захоплюється бігом і бере участь у численних змаганнях. Зранку дівчина пробігає щонайменше 10 кілометрів. Спортсменка переконана: організм людини набагато сильніший, аніж нам здається. Сьогодні Тетяна ­– майстерка спорту з тенісу, тренерка, реабілітологиня та коуч-мотиваторка. За її плечима вже 29 півмарафонів і два марафони.

Пише картини… зубами

«Мінімальний час написання картини пензлем, який утримується зубами». Саме такий рекорд цьогоріч встановив 31-річний художник Федір Романов. Рекордну роботу він створив за 34 хвилини під час телепрограми на одному з українських телеканалів. 

Фото: INVAK.INFO

Чоловік пише свої картини олією. Здебільшого малює натюрморти та пейзажі. Інвалідність не завадила художнику тримати пензлик зубами, а встановити рекорд України він вирішив на честь своєї 9-річної донечки.

Відразу після народження батьки залишили Федора у пологовому будинку. Від народження він має серйозну недугу – артрогипоз. У нього не працюють руки й ноги. У 14 років на долю хлопця випало нове випробування – лейкоз. Він здолав хворобу, здобув освіту і створив сім’ю. Наразі родина мешкає у селища Дослідні, що на Чернігівщині, куди переїхали з окупованого Луганська.

Суспільство

Грузія продовжила термін безвізового перебування українців до трьох років

Опубліковано

Грузинська влада збільшила термін безвізового перебування в країні українців до трьох років. Зазначається, що відповідні зміни були внесені у постанову «Про затвердження переліку країн, громадяни яких можуть в’їжджати в Грузію без візи».

Про це повідомляє Грузія Online.

Згідно із поправкою, громадянам України дозволений в’їзд в Грузію без візи та перебування в країні протягом повних трьох років.

Раніше цей термін був обмежений одним роком, однак у лютому минулого року був продовжений до двох років.

Читайте також: ЄС виділив €1,5 млрд Україні: це другий транш за програмою Ukraine Facility

За інформацією Управління Верховного комісара ООН у справах ВПО, станом на жовтень 2023 року в Грузії перебувало близько 27 тис. громадян України.

Нагадаємо, на українсько-молдавському кордоні запрацювала «єЧерга» для автобусів.

Фото: Міграційної служби

Читати далі

Суспільство

«Біжу за Азов»: у Києві відбудеться благодійний забіг присвячений 10-й річниці заснування батальйону

Опубліковано

П’ятого травня, о 14:00, у Києві відбудеться благодійний забіг присвячений до 10-ї річниці заснування батальйону «Азов». Забіг присвятять памʼяті полеглих азовців та підтримці захисників «Азовсталі», а всі зібрані кошти спрямують на підтримку бригади «Азов».

Про це повідомляє “ТиКиїв”.

Точну локацію проведення повідомлять у листі-підтвердженні після обов‘язкової реєстрації за посиланням.

Читайте також: Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про розмитнення авто в «Дії»: що він передбачає

Для участі необхідно зробити благодійний внесок — 600 грн до 30.04 і 1 000 грн — вже з 01.05 по 05.05. На учасників чекають чотири дистанції на вибір: 1 км, 3 км, 5 км та 10 км.

Нагадаємо, батьки випустили пісню загиблих від ракети музиканток із Запоріжжя.

Фото: ТиКиїв

Читати далі

Суспільство

На Подолі відреставрують будинок XVII століття: що відомо

Опубліковано

У Києві на вулиці Костянтинівській 6/8 планують відреставрувати кам’яницю київського війта — пам’ятку архітектури XVII–XVIII століть. Споруду ще називають “будинок Яна Биковського” або “будинок Петра I”.

Про це стало відомо з оголошення на сайті публічних закупівель Prozorro.

У Києві проведуть реставрацію кам’яниці київського війта — будинку Яна Биковського

Тендер на реставрацію оголосив київський науково-методичний центр з охорони, реставрації та використанню пам’яток історії, культури й заповідних територій. Очікувана вартість робіт — понад 3 мільйони гривень. 

Читайте також: Українські бібліотекарі почали співпрацю з “Вікіпедією”, та займуться написанням статей

Відкриті торги відбудуться 6 травня. Переможець має виконати реставраційні роботи до 10 грудня 2024 року.

Нагадаємо, Jamala буде речницею від України на Євробаченні 2024.

Фото: Наш Київ

Читати далі