Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Made in Ukraine: дев’ять українських виробників шапок і теплих панамок

Опубліковано

В дитинстві потрібно було ледь не насильно одягати шапку, щоб батьки відпустили на вулицю. Мабуть, через це в нас залишилися не найкращі асоціації з головним убором: колеться, псує зачіску, занадто теплий чи навпаки не гріє вуха. Зараз цей відгомін минулого мало походить на правду. Сучасні шапки намагаються зробити стильними, та зручними водночас. Зібрали українські бренди головних уборів, які зігріватимуть вас взимку та навесні.

Унісекс шапки в Morning star store

Шапки Morning Star
Джерело: facebook.com/morningstarua

Morning Star — бренд з ідеєю про те, що мода повинна бути простою, продуманою, практичною і доступною. Його заснували у 2015 році двоє друзів-студентів з міста Чернівці.

«У надії знайти підробіток на літо, народилася ідея робити футболки з принтами. Першим виробом бренду стала біла футболка XXL розміру, куплена на ринку за 79 грн і пізніше доданим принтом з вовком і черепами в стилі готичних татуювань. Такі дизайни знайшли свою аудиторію, не відразу звичайно, але через деякий час ми встигли зібрати невелику компанію любителів бренду», — розповідають засновники. 

Зараз у магазині на прохолодний сезон можна знайти куртки, тренчі та базові шапки біні для чоловіків та жінок в різних кольорах: бордовий, беж, графіт, білий, зелений. У центрі шкіряна бирка з лазерним гравіюванням назви бренду. Знайдете також класичні трикотажні шапки з помпоном. 

Ціна: від 240 грн

Однотонні шапочки в Snail.knits

Джерело: instagram.com/snail.knits

Команда бренду Snail.knits що з Дніпра, в’яже одяг та аксесуари з натуральної італійської пряжі. Майже всі моделі створюють на замовлення: шапочки, снуди, мітенки, светри пастельних та яскравих відтінків. Строк виготовлення шапки — шість-сім днів. Є зі 100% мериносової вовни, а є з таким складом: 30% кашемір 70% мериносова вовна.

Ціна: від 500 грн 

Шапки для різних температур Hat & Scarf 

Джерело: facebook.com/hatandscarf

Український бренд в’язаних виробів ручної роботи Hat & Scarf заснувала п’ять років тому сімейна пара Юля та Партен. Шапки, берети, пов’язки, шарфи, мітенки, рукавиці засновниця в’яже вручну. Серед жіночих шапок виділяють три моделі для різних температур: базова, шапка-коси та об’ємна. У складі 50% шерсть та 50% акрил. Також є головні убори з помпонами, які можна зняти або одягнути на будь-яку шапку. 

Читайте також: М’які й ідеально теплі. Шість брендів в’язаних речей, які зігріють вас цієї зими

«Зараз я: в’яжу, зшиваю, пришиваю бирки. А також фотографую, створюю контент, відписую клієнтам, реєструюся на маркети, відправляю посилки тощо. У в’язанні допомагає моя мама. Вона супер профі. Також у нас є окремий майстер по рукавицях і мітенках. В часи, коли у нас було шість майстрів, в’язали не покладаючи рук. Але карантин, а ще відсутність нормальних зим це змінили», — каже Юля. 

Ціна: від 550 грн

Шапки з характером в HARD

Джерело: gohard.com.ua

Київський стрітстайл бренд одягу HARD, або ще «Це якась жесть» заснували у 2014 році для людей, яким «важливо вміти розставляти пріоритети, обирати найвагоміше та відстоювати свою точку зору, навіть якщо весь світ проти цього. Це відрізняє незалежну людину від біомаси, що не може відірватися від телевізора». Так визначив філософію бренду його засновник Іван Ішутін.

Речі створюють за унікальними лекалами з використанням якісних матеріалів та фурнітури. Худі доповнюють аксесуари — шапки, шапки-балаклави, зимові панами з вушками та утеплювачем, кепки з написом HARD.

Ціна: від 250 грн

Укорочені біні в Prefix Apparel

Джерело: prefixapparel.com

Бренд утилітарного одягу Prefix Apparel випускає укорочені унісекс шапки-біні в різних кольорах. У складі 30% ангора, 30% бавовна, 35% шерсть, 5% еластан. Марка позиціює себе, як незалежний проєкт, головна ідеологія якого — це творче перероблення раніше наявних предметів чоловічого гардероба.

«Коротка вовняна трикотажна шапка історично була надзвичайно поширеною формою головних уборів для моряків, військових, рибалок, мисливців та інших представників чоловічих професій», — кажуть у Prefix Apparel.

Ціна: від 300 грн

Скандинавські шапки в Knitya_wear

Джерело: instagram.com/knitya_wear

Затишний онлайн-магазин в’язаного одягу та аксесуарів ручної роботи Knitya_wear  заснувала Катя Юдіна. Дівчина власноруч в’яже спицями скандинавські шапки з помпонами, шапки з шерсті альпаки та мериноса, пов’язки, рукавиці об’ємні кардигани. В неї є свій канал на YouTube, де вона розповідає про своє захоплення та показує сам процес.

«Мені дуже подобається в’язати, і я хочу, щоб мої вироби зігрівали людей по всьому світу. Так я заснувала бренд Knitya_wear. Я віддаю перевагу натуральним волокнам і дуже ретельно обираю пряжу. Моя місія —  створювати красиво зшитий одяг з максимальною повагою до людей і планети», — розповідає Катя.

Ціна: від 600 грн

Теплі панами в Teplota_ua

шапки
Джерело: instagram.com/teplota_ua

Бренд українських капелюхів teplota_ua на 100% відповідає назві. Адже тут знайдете жіночі шапки, панами на флісі, пов’язки, берети, кепі, ушанки, теплі бейсболки, косинки та тюрбани. Все це в будь-яких кольорах та відтінках. До теплого аксесуара можна підібрати рукавиці та сумки-пуховики. 

Читайте також: Одяг без статі: 7 українських унісекс-брендів

Не поступаються різноманіттю шапок і панами, які створюють з вельвету, екошкіри, екобаранця, бавовни. Є навіть утеплена панама унісекс з рефлективно плащової тканини. На сторінці бренду пишуть, що вона підійде тим, хто часто пересувається по вулиці в темний час доби й піклується про свою безпеку: «при світлі фар — вона сяє яскравіше всіх ліхтарів».

Ціна: від 365 грн

Яскраві шапки з вовни альпаки в Pure Wool

шапки від українських брендів
Джерело: facebook.com/UApurewool

В українській мануфактурі Pure Wool вручну створюють теплі та яскраві речі для всієї сім’ї. Це шапки з помпонами й без, шапки-вушанки, капори, берети, теплі в’язані пов’язки. У роботі команда в’язальників використовує екологічну сировину — вовну норвезької високогірної вівці та вовну Альпаки. Також є вироби з гіпоалергенного штучного матеріалу. Ручні аксесуари мають орнамент, традиційний для країн Скандинавії.

«Наша співпраця з клієнтами продовжується і після покупки наших чудових виробів. Якщо ви раптом втратите або пошкодите свої рукавички чи шапочку, ми із задоволенням і в короткий термін — до 5 днів — виготовимо вам таку саму, ще й зі знижкою», — кажуть в Pure Wool.

Ціна: від 370 грн

Бавовняні панами в Knitlab

Джерело: instagram.com/knitlab_ua

Український бренд Knitlab створює теплий одяг з італійської бавовни, меріноса, ангори.  В магазині можна знайти не тільки кофти і кардигани, але й теплі головні убори. До кожної моделі шапки є широка палітра кольорів доступних до замовлення, а також багато шапочок в наявності. Панами шиють з італійської напівшерсті, вони, як пишуть на сторінці бренду, теплі, зручні та не продуваються. На вибір є вельветові, джинсові, панами з вовни.

Ціна: від 790 грн

Суспільство

“Біжу заради маленьких сердець”: у День Києва відбудеться благодійний забіг

Опубліковано

26 травня, у Києві, відбудеться 31-й щорічний “Пробіг під каштанами”. Організатори повідомили про реєстрацію. Гасло проєкту незмінне — #біжу заради маленьких сердець. Цьогоріч учасники бігтимуть для порятунку маленьких пацієнтів Центру дитячої кардіології та кардіохірургії Міністерства охорони здоров’я України. Зібрані кошти спрямують на закупівлю необхідного медичного обладнання для Центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ.

Про це йдеться на сайті пробігу.

У зв’язку з воєнним станом в Україні, організатори “Пробігу під каштанами” вирішили провести захід в онлайн-форматі. Учасники з усього світу запрошуються вийти на пробіжку або прогулянку в безпечних місцях, щоб пройти традиційну 5-кілометрову дистанцію.

Читайте також: Знай більше: “НотаЄнота” запрошує освітян долучитися до проведення антифейкових ігор з протидії дезінформації

Для участі в заході необхідно зареєструватися на сайті probig.in.ua та сплатити благодійний внесок у розмірі 300 гривень.

Потім потрібно завантажити та роздрукувати онлайн-номерок. У День Києва, 26 травня 2024 року, учасники повинні надягнути номерок, вийти на пробіжку чи прогулянку, опублікувати фото або відео в соціальних мережах з хештегами #probig2024 та #біжузарадималенькихсердець.

Також з’явилася можливість обирати формат отримання стартового пакета: через відділення Нової пошти або в офісі, який працюватиме з 20 по 24 травня 2024 року за адресою: місто Київ, вулиця Вʼячеслава Чорновола, 28/1, Центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України. Учасники, які бігатимуть за межами України, можуть завантажити онлайн-номерок на сайті.

Нагадаємо, у лютому 2024 року Міністерство оборони оголосило про розробку застосунку “Армія+”, спрямованого на потреби військових. Перед складанням “дорожньої карти” розробок було проведено опитування кількох тисяч військовослужбовців.

Фото: 30-й “Пробіг під каштанами”

Читати далі

Суспільство

Як Андрій Палій познайомив Європу з українською молочною продукцією (ВІДЕО)

Опубліковано

Бився за Україну проти росіян і поляків, а після І Світової познайомив Європу з якісною українською молочною продукцією, яку англійці, німці, голландці й австрійці змітали з поличок магазинів!

Андрій Палій — молочний магнат Галичини, який відродив українське молочарство, а ставши успішним бізнесменом, займався розвитком освіти та культури на рідній землі.

Це продовження нашої рубрики “Нація підприємців: як українці бізнес будували”. Разом з командами проєкту “Локальна історія” та Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАНУ розбиваємо міф про “бідних і неграмотних селюків-українців”. Популяризуємо історію та повертаємо своє!

Біографія Андрія Палія

Народився Палій 1 грудня 1893 року в селі Кривотули на Прикарпатті в родині ремісників. У ті часи ці землі були в складі Австро-Угорщини, яка потім розпочала Першу світову. Тож, закінчивши гімназію, у 1914 році Андрій був мобілізований до австрійського війська.

Визвольні змагання

Брав активну участь в бойових діях. Після поразки та розпаду Автро-Угорщини став до лав Галицької армії. Воював проти поляків за Галичину в складі ЗУНР.

“Але, нажаль, після того, як у травні 1919 року розпочинається в східній Галичині наступ армії Галлера, гірська бригада втрачає ініціативу й змушена переходити на то бік карпатського”, – каже Павло Артимишин, історик.

Професійний шлях

Коли армія відступала, її прийняла Чехословаччина, а Андрій пішов здобувати освіту. У празькій політехніці закінчив агрономічні студії, а знання втілив, повернувшись на Галичину. Хлопець долучився до реорганізації молочної промисловості за прикладом чеських і данських кооперативів.

На той момент у Львові вже існував молочний кооператив, який пізніше назвали “Маслосоюзом”. Його Андрій Палій і очолив. Під його керівництвом молочарство не лише відродилося, а й стрімко розвинулося.

Читати також: Знай більше: “НотаЄнота” запрошує освітян долучитися до проведення антифейкових ігор з протидії дезінформації

Розвиток підприємства

З 1926 року галицьке масло почали експортувати до Англії, Німеччини, Австрії, Данії та навіть Китаю. У Станіславові, Львові й Перемишлі відкрили нові філії, при яких діяли фірмові крамниці. 1928 році відділи “Маслосоюзу” відкрилися також у Луцьку та Більську на Підляшші. Якість своєї продукції Андрій демонстрував на численних виставках. Вироби підприємства періодично рекламували в тогочасних виданнях. А з 1937 “Маслосоюз” почав відкривати невеликі крамниці-кавʼярні.

“Можна було купити кави, і при цій каві скуштувати канапки, змащені маслом від Маслосоюзу”, – зазначає Павло Артимишин.

Слава успішного підприємця допомогла Андрієві вкладатися й у громадську й освітню діяльність. Він став заступником президента друкарні, під дахом якої перебували всі міські католицькі видавництва. Вступив співредактором журналу “Кооперативне Молочарства” та долучився до розвитку спорту. Виступав співредактором журналу “Кооперативне Молочарства” та долучився до розвитку спорту.

Прихід радянської армії

Розквіт “Маслосоюзу”, як і більшості підприємств українців, завершився окупацією совєтів. Андрієві довелося втікати за кордон, а його справу націоналізували.

Європейський підхід до бізнесу замінили колгоспною системою після II Світової. Андрій продовжив працювати з молочарством, але вже в Канаді. Спробував створити і своє підприємство, але справи так, як на рідній Галичині, вже не пішли.

Андрій Палій піщов з життя 11 травня 1961 року в Едмонтоні, похований в Торонто. Його донька Лідія Палій стала відомою діаспорною діячкою у сфері літератури та малярства.

Нагадаємо, що стали відомі лауреати театральної премії “Київська пектораль-2023”.

Читати далі

Суспільство

Понад половину ФОПів у 2023 році створили жінки

Опубліковано

Більша частина ФОПів  (57%) у 2023 році зареєстрували жінки.

Про це йдеться у дослідженні YouControl Market.

Ця тенденція є стабільною протягом останніх п’яти років. У 2023 році кількість нових ФОПів, відкритих жінками, зросла і становить 45 000 більше, ніж тих, що були створені чоловіками.

Попри це, більше нових підприємств все ж відкривають чоловіки. Жінки становлять лише 24% від загальної кількості нових компаній. Ця тенденція триває протягом багатьох років в Україні.

Дослідження також розглянуло, які галузі вибирають жінки для створення бізнесу та чому великий бізнес залишається переважно чоловічим. Також досліджено кількість жінок-власниць у топ-1000 компаній.

За результатами дослідження, найбільше жінок ФОПів працюють в сферах аудиту, бухгалтерії, освіти та інших послуг.

Читайте також: 10 безкоштовних онлайн-курсів, що допоможуть пережити війну та її наслідки

Найпопулярнішою галуззю для жінок-підприємців у 2023 році стали салони краси, де вони створили понад 18 000 нових ФОПів. Це стало найбільшою кількістю серед усіх нових ФОПів, де частка жінок становить 94%.

У топ-1000 компаній у 2023 році лише 7% мають кінцевих бенефіціарів жінок, а ще 11% – жінки власниці разом з чоловіками. Більшість компаній в Україні керують чоловіки, але лише 14% жінок обіймають посаду керівника у цих компаніях.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що 27 березня у Міжнародний день театру о 16:00 в Київському муніципальному академічному театрі опери та балету для дітей і юнацтва відбулося урочисте нагородження лауреатів театральної премії “Київська пектораль-2023“.

Фото: YouControl Market.

Читати далі