Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Українські застосунки: 8 додатків від українських розробників

Опубліковано

Сьогодні українська IT-сфера демонструє неймовірні здобутки. Постійно з’являються все нові розробки та автоматизації різних процесів. Пропонуємо вам переглянути цікавими мобільні українські застосунки, які знадобляться вам у повсякденному житті.

Час зайнятись спортом з BetterMe

українські застосунки BetterMe

Якщо щодня відкладаєте заняття спортом “на понеділок”, то саме час завантажити BetterMe. Це цілий комплекс для занять спортом та підтримання здорового способу життя. Сюди входять, зокрема, BetterMe: Weight Loss Workouts (для схуднення), BetterMen: Workout Trainer (тренування і вправи), BetterMe: Calm, Sleep, Meditate (медитація, здоровий сон, контроль емоцій), BetterMe: Yoga (йога), BetterMe: Walking (спортивна ходьба для схуднення) та BetterMe: Weigth Loss Running (біг для схуднення).

Після реєстрації у додатку вам необхідно буде вказати свій зріст, наявну вагу, бажану вагу, переваги у їжі та фізичну форму. На основі всіх цих даних програма підбирає індивідуальні тренування.

BetterMe є безкоштовним, але після введення даних – запросить підписку. До того ж, додаток є англомовним.

Ліки Контроль – база препаратів

застосунок Ліки Контроль

Ця програма дуже корисна, адже є базою зареєстрованих ліків в Україні та інструкції до них. Додаток допомагає перевірити чи входять потрібні вам ліки до Нацпереліку, які препарати є у серії заборонених у продажу, а також містить офіційні інструкції до застосування.

Завдяки програмі ви зможете вберегтися від підробок, адже вона показує, як виглядає справжня упаковка, яке має бути маркування, а також який вигляд має фальсифікат. Завантажити Ліки Контроль можна, як для iOS, так і для Android-пристроїв.

Сортуй разом з “Сортуй”

українські застосунки Сортуй

Давно думаєте про те, як поводитись з відходами? У цьому вам допоможе і позбавить довгих роздумів біля контейнерів додаток Сортуй. Цей еко-додаток визначає тип сміття, розповідає, як підготувати відходи до переробки та знаходить найближчу станцію сортування на інтерактивній карті.

Тут є різні категорії сміття, і програма підказує, куди його можна віддати, чи переробляється він, чи відразу відправиться на звалище. Також Сортуй сповіщатиме вас про новини, щодо збору вторсировини. Зараз додатком можуть користуватись жителі Києва, Харкова, Львова, Миколаєва та ще кількох міст, а завантажити можна як в App Store, так  і Google Play.

RestYou – економить час у кафе

застосунок RestYou

Як часто нам не хочеться витрачати свій час на очікування їжі в закладі. На такий випадок українці створили незамінного помічника для всіх – RestYou.

Тут можна за одну хвилину забронювати столик і одразу зробити замовлення. Понад те, RestYou позбавляє вас необхідності чекати спочатку на готову страву, а потім – на рахунок. Завдяки додатку можна переглянути меню закладу, обрати страви до смаку та оплатити карткою.

RestYou вже співпрацює з понад  200 найпопулярнішими закладами Києва, Незабаром сервіс запрацює також у Львові, Дніпрі, Одесі, Запоріжжі, Рівному, Івано-Франківську, Вінниці та Харкові.

Costless купуйте дешеві продукти

застосунок Costless

Часто ми купуємо продукти в одному магазині, а потім сусідка каже, що у іншому це дешевше. Щоб допомогти користувачеві купувати товар за найбільш вигідною ціною українські розробники створили додаток Costless.

Це сервіс порівняння цін на продукти та інші товари в магазинах України. Також ви можете відсканувати штрих-код товару, дізнатись, скільки він коштуватиме, а також є карта найближчих магазинів та супермаркетів.

Додаток допоможе розібратись, чи вигідну знижку пропонує магазин. Крім того, Costless має свій блог, де можна дізнатись про новинки на ринку. 

АБУК – перша українська аудіокнигарня

застосунок АБУК

Якщо немає часу на читання книг, то на допомогу прийде перша українська аудіокнигарня АБУК. У додатку можна придбати більше 100 книг, начитаних не лише професійними акторами, а й самими авторами.

У каталозі є детективи, бойовики, дитяча література, еротика, зарубіжна література та багато інших жанрів. Аудіокниги переважно українські та українською мовою, проте є і зарубіжні письменники.  Ціна за книгу варіюється від 55 до 135 грн.

Додаток працює і для Android, і для iOS. АБУК має власний плеєр та повністю захищений контент від піратства. Слухати книги можна тільки через додаток, але як онлайн, так і оффлайн. До речі, детальніше про українську аудіокнигарню можна прочитати тут. 

З Playseek самотність позаду

Застосунок Playseek

Playseek – мобільний додаток, що допоможе в один “клік” зібрати друзів, аби побігати у футбол або знайти спаринг-партнера, наприклад, для гри в теніс.

Крім того, сервіс відображує міську спортивну інфраструктуру: стадіони, майданчики, розклад тренувань. Іноді бігати поодинці нудно. Натомість, удвох або компанією займатися спортом завжди веселіше.

У додатку є дві вкладки – події та місця. За вашою геолокацією Playseek знайде найближчі майданчики. Можна підібрати подію за рівнем гравців, вартості майданчика і датою проведення. У додатку, окрім запропонованих, можна створити й власну спортивну подію.

На сьогодні сервіс уже працює в Києві, і безкоштовно доступний на версіях мобільної операційної системи Android та iOS.

Tomato – помічник у новому місті

Застосунок Tomato

Часто ми приїжджаємо у нове місто і не знаємо, куди сходити поїсти. Та і у своєму місті хіба вивчиш всі заклади? Завдяки додатку Tomato ви зможете знайти ресторан чи кафе на будь-який смак. Вводите в пошуку своє місто –  і вуаля – список найближчих, найпопулярніших і найновіших місць перед вами.

Також ви можете вказати бажану кухню, тип закладу, послуги та привід відвідування. Всього каталог додатку нараховує майже 9 тисяч закладів у 56 містах.

До того ж, у додатку постійно з’являють новини про те, куди піти на ці вихідні в тому чи іншому місті. 

Суспільство

ЗСУ встановили прапор України в Козачих Лагерях на лівому березі Херсонщини

Опубліковано

На лівобережжі Херсонської області, у селі Козачі Лагері, військові ЗСУ встановили прапор України на місцевій водонапірній вежі.  Козачі Лагері на Херсонщині наразі мають статус тимчасово окупованого населеного пункту.

Про це розповів лейтенант Збройних Сил України з позивним “Алекс”.

“Хлопці з 35-ї бригади морської піхоти вручну встановили прапор на водонапірній башті в населеному пункті Козачі Лагері на Лівому березі Херсонщини”, — йдеться у повідомленні.

Читайте також: Мешканці Чернівецької області зможуть отримати одноразову грошову виплату: хто у списку

Він додав, що окупанти вже отримали терміновий наказ зняти синьо-жовтий прапор із вежі у будь-який спосіб.

Відео можна переглянути за посиланням.

Нагадаємо, аеромобільна бригада знищила безпілотник Supercam окупантів.

Фото: Слово і Діло

Читати далі

Суспільство

Рада ухвалила законопроєкт, який адаптує українську освіту до європейських стандартів: які зміни очікуються

Опубліковано

Верховна Рада у другому читанні ухвалила євроінтеграційний законопроєкт №10177 про індивідуальні освітні траєкторії та вдосконалення освітнього процесу у вищій освіті. Його підтримали 306 депутатів. 

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

«Адаптуємо українську освіту до європейських стандартів. У топових ЗВО Європи студенти навчаються саме за такою системою. Дякую народним депутатам за підтримку!» — наголосив міністр. 

Як зазначають у Мінцифри, студенти зможуть самі формувати освітню траєкторію, регулюватимуть темп і тривалість навчання, а також, за потреби, зможуть змінити спеціальність після року чи півтора навчання.

Федоров пояснив, що, коли студент не визначився з конкретною спеціальністю, то зможе вступити на міждисциплінарну програму, наприклад, «Соціальні науки». У її межах є кілька спеціальностей: соціологія, соціальна робота та політологія. Після року-півтора студент сам обиратиме вже конкретну спеціальність і продовжить вивчати саме її.

Читайте також: Велика Британія оголосила про найбільший в історії пакет військової допомоги Україні

Водночас міністр освіти і науки Оксен Лісовий зауважив, що закон посилює автономію університетів. Так, заклади зможуть самостійно визначати інструменти для досягнення компетентностей, встановлених стандартом з нерегульованих спеціальностей. 

«Стандарти вищої освіти оновлюватимуться впродовж наступних місяців, що вже давно на часі. А в цих стандартах з’явиться більше вибірковості, що зрештою збільшить конкуренцію в університетах — кращі викладачі з інноваційними курсами отримають більше можливостей, а студенти — вищу якість», — зауважив очільник МОН. 

Тим часом для регульованих, таких як право, медицина чи правоохоронна діяльність, детально визначать вимоги до компетентностей та результатів навчання. Для цих сфер передбачені державні кваліфікаційні іспити.

Нагадаємо, в Україні є Коаліція ветеранських просторів.

Фото: Оксен Лісовий

Читати далі

Суспільство

В Україні планують перейменувати понад 300 населених пунктів: що про це відомо

Опубліковано

Парламент має намір перейменувати понад 300 населених пунктів, назви яких містять символіку російської імперської політики або не відповідають стандартам державної мови.

Про це йдеться у проєкті постанови №11188.

“Місцеві органи влади мали півроку на пропозиції щодо перейменування населених пунктів, районів, назви яких містять символіку російської імперської політики або присвячені відповідним особам/подіям. Такий термін надавався і для населених пунктів, назви яких не відповідають стандартам мови”, – йдеться у пояснювальній записці.

Якщо рішення не було ухвалено, то за основу беруться рекомендації Українського інституту національної пам’яті та Національної комісії зі стандартів державної мови.

Комітет Верховної ради розглянув 340 пропозицій органів місцевого самоврядування, військових адміністрацій населених пунктів та рекомендацій Українського інституту національної пам’яті, Національної комісії зі стандартів державної мови щодо перейменування окремих населених пунктів та районів.

Серед пропозицій та рекомендацій пропонується перейменувати:

  • 7 районів,
  • 15 міст,
  • 54 селища,
  • 267 сіл.

Читайте також: Стрічка «Білий янгол – кінець Мар’їнки» отримала золоту нагороду та Гран-прі

Серед пропозицій перейменування багато назв, пов’язаних з радянськими святами або символікою. Наприклад, це Перше Травня, Першотравенка, Первомайське, Першотравневе, Першотравенськ, Маївка тощо.

Також перейменують назви, присвячені московським діячам: Пушкіно, Мічуріна, Максима Горького, Кутузівка, Суворове, Некрасове тощо.

Крім того, перейменують населені пункти, які не відповідають нормам мови – село Дорожне на Дорожнє, село Кибляри на Киблярі тощо.

Також планується перейменувати наступні міста:

  • місто Новомосковськ Дніпропетровської області на місто Самар;
  • місто Павлоград Дніпропетровської області на місто Матвіїв;
  • місто Синельникове Дніпропетровської області на місто Ріднопілля
  • місто Першотравенськ Дніпропетровської області на місто Шахтарське
  • місто Первомайськ Луганської області на місто Сокологірськ
  • місто Молодогвардійськ Луганської області на місто Отаманівка
  • місто Сєвєродонецьк Луганської області на місто Сіверськодонецьк
  • місто Червоноград Львівської області на місто Шептицький
  • місто Южноукраїнськ Миколаївської області на місто Гард
  • місто Первомайськ Миколаївської області на місто Ольвіополь
  • місто Южне Одеської області на місто Порт-Анненталь
  • місто Дружба Сумської області на місто Хутір-Михайлівський
  • місто Красноград Харківської області на місто Берестин
  • місто Первомайський Харківської області на місто Златопіль
  • місто Ватутіне Черкаської області на місто Багачеве.

Нагадаємо, Велика Британія оголосила про найбільший в історії пакет військової допомоги Україні.

Фото: ОП

Читати далі