Суспільство
Lotus Fund та Нова пошта проведуть благодійний забіг у темряві у 13 країнах Європи
Опубліковано
1 тиждень тому
Благодійні забіги проходитимуть з 24 вересня по 12 жовтня у Києві, Брюсселі, Лондоні, Берліні, Барселоні, Цюриху, Братиславі, Відні, Вільнюсі, Мілані, Тбілісі, Лунді та інших містах.
Про це повідомляє прес-служба організаторів.
Про забіг
Run for Light — благодійний забіг із ліхтариками на підтримку України, адже через ворожі обстріли країна втратила 50% енергетичної інфраструктури. Проте попри відключення світла, українці продовжують потужний опір ворогу.
850 учасників з тринадцяти європейських країн бігтимуть, щоб зібрати півмільйона гривень на закупівлю енергетичних приладів для українських військових з 26-ої артилерійської бригади та спецзагону ГУР PARAGON, а також медичного обладнання для Чернігівського військового госпіталю.
«Наша команда постійно шукає нові способи ефективніше підтримувати військових і залучати до цього іноземців та українців за кордоном. Так ми вирішили запустити нашу першу масштабну акцію в Європі, щоб нагадати про постійні обстріли, зібрати кошти на важливе обладнання для Сил оборони України, і головне — об’єднатись проти ворога», — зазначає Сергій Лисін, співзасновник Lotus Fund, найбільшого студентського фонду мілітарного спрямування.
Для старту забігу буде використано новий сигнал, розроблений Новою поштою, замість традиційного пістолета.
Мета — переосмислити звук пострілу, який може травмувати людей із ПТСР та ветеранів. Новий стартовий звук інтегрує українські мотиви, зберігаючи сучасність. Його протестували з ветеранами та бігунами під наглядом неврологів. У проєкті брали участь звукові дизайнери з Лос-Анджелеса, психологи з Гарварду та професори з Київського технічного університету.
Організацію забігу на місцях забезпечують локальні координатори проєкту. Це — українські діячі та організації в різних країнах Європи, які системно підтримують Україну та українців, що вимушено залишили свій дім через війну. До організації проведення забігу Run for Light долучились Українська молодіжна група Литви (UYGL), Рада Української Молоді у Словаччині, Ukrainians Family Community у Берліні, Асоціація UaMi у Мілані та Defenders Voice в Австрії.
Щоб взяти участь у марафоні, учасникам потрібно сплатити фіксований грошовий внесок розміром у 550 гривень (або 12 євро).
Зареєструватись на подію, дізнатись графіки забігів та деталі про ініціативу можна за посиланням.
Довідка
БФ Lotus Fund — найбільший студентський фонд мілітарного спрямування, що об’єднує активну українську молодь з усього світу навколо волонтерства. Спільнота включає стартаперів, благодійників, активістів та засновників соціальних проєктів. З початку 2023 року фонд організовує збори коштів і забезпечує військових та медиків дронами, тепловізорами, засобами живлення, тактичним спорядженням та іншими необхідними ресурсами для захисту свободи України.
Нова пошта — це українська компанія з експрес-доставки, заснована 2001 року. Її мета — забезпечувати легку доставку для кожного клієнта — до відділення, поштомату або за адресою. Компанія надає логістичні та дистрибуційні послуги, доставляючи як документи та найдрібніші посилки, так і великі вантажі. В Європі компанія працює під брендом Nova Post у 14-ти європейських країнах: Польщі, Литві, Чехії, Німеччині, Румунії, Молдові, Словаччині, Естонії, Латвії, Угорщині, Італії, Іспанії, Великій Британії, Франції та забезпечує швидку та надійну доставку як між країнами Європи, так і до та з України.
Фото: Nail Garejev.
Вам може сподобатися
-
Гурт «Друга ріка» зібрав один мільйон гривень для ГУР під час концертів у Європі
-
«Нова пошта» скасувала оплату за повернення посилок
-
«Нова пошта» показала «Поштомат Незламності», який працює без світла та заряджає телефони
-
«Нова пошта» запустила кур’єрську доставку в Австрії
-
«Нова пошта» відкрила п’ять нових відділень в Іспанії
-
У Києві пройшов благодійний забіг: збирали на інклюзивне спорядження ветеранам
Суспільство
Опубліковано
11 години тому05.10.2024
Джон Кребтрі народився в США і зростав на фермі. Десять років тому чоловік прилетів на Сумщину через кохання до українки. Відтоді його життя докорінно змінилося: Джон присвятив себе підтримці дитячих притулків, а після повномасштабної війни став волонтером і доєднався до боротьби пліч-о-пліч з українцями.
Повне відео про Джона Кребтрі дивіться на ютуб-каналі ШоТам.
Історія Джона Кребтрі
Джон Кребтрі виріс на американському ранчо, доглядав за тваринами та виконував обов’язки ковбоя. У дорослому віці у вільний час захоплювався реставрацією раритетних автівок.
Десять років тому на Сумщину його провело кохання: заради неї він поїхав зі Штатів. І хоча ті стосунки не склалися, саме в Україні Джон знайшов себе.
Читайте також: Учні початкових класів з жовтня будуть харчуватися безоплатно
Допомога українським дітям
Слідування Біблії спонукало його творити добро: чоловік почав підтримувати дитячі притулки. Діти були в захваті від зустрічі зі справжнім ковбоєм, а він ще й приїздив не з порожніми руками. Для притулків привозив гроші, продукти та речі найпершої потреби.
Коли почалася повномасштабна війна, Сумщина опинилася під постійними обстрілами. Але Джон так полюбив Україну та не покинув її.
Читайте також: У Києво-Печерській лаврі відкрили виставку про Івана Мазепу з унікальними експонатами
Україна як другий дім
«Я не можу вам розповісти про всіх людей, яким ми допомогли за останній 11 років. Та яка різниця? Я ж тут не для того, аби засвітитися», — говорить Джон.
Після 24 лютого 2024 року Джон Кребтрі почав возити гуманітарку у дитячі лікарні, купувати дрова, їжу та ліки для людей. Для розбитого росіянами притулку в Білопіллі придбав покрівлю, плитку для коридору та стін їдальні.
За три дні після звільнення Тростянця від росіян він допомагав очищувати місто від уламків та сміття.
Хоч він і має можливість у будь-який момент повернутися до США, Джон залишається на Сумщині. Україна стала його другою домівкою, і тут він продовжує виконувати свою місію.
Нагадаємо, що Швейцарія виділить 1,7 мільярда доларів на відновлення України
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
Опубліковано
12 години тому05.10.2024
Дружина загиблого військового Галина Дутчак зустрілася з Євгеном Клопотенком в одному з львівських закладів.
Про зустріч відомого кухаря попросила її донька Софія у соцмережі «Х» (Твіттер).
Сюрприз для мами
Дівчина написала в коментарях під дописом Клопотенка, що він дуже подобається її мамі, і та хоче з ним зустрітися.
«Безліч людей почали відмічати пана Клопотенка. Хтось пропонував Євгену банку помідорів з димком із самої Буковини. Хтось хотів подарувати статуетку Батьківщини. Хтось просто писав: Маестро, зготуйте пані найкращий сніданок», — розповідає Софія.
Клопотенко відповів: «Софіє, напишу вам в особисті, все зробим».
Читайте також: Учні початкових класів з жовтня будуть харчуватися безоплатно
Зустріч із Клопотенком
Про бажання зустрітися Софія написала 17 вересня, а 5 жовтня її мама та Євген Клопотенко разом снідали.
«Зустріііііілися. Снідають! Боже, як я радію. Вдалося!» — підписала дівчина свій пост із фотографією мами та шеф-кухаря.
У відповідь Євген Клопотенко написав: «Я дуже хочу, щоб українці були добрими одне до одного. Дуже світлий сніданок і дуже світла пані Галина».
Про Тараса Дутчака
Тарас Дутчак — доброволець, який став на захист України 15 березня 2022 року. Він був командиром відділення стрілецького взводу. Чоловік загинув у жовтні 2023 року під час бойового завдання в Ізюмському районі Харківської області.
Нагадаємо, що у Києві відкриють виставку фотографа, який 200 днів жив у деокупованому селі.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Євгена Клопотенка
Коментарі
Суспільство
Опубліковано
13 години тому05.10.2024
Представники кінологічних служб поліції Київської, Львівської, Херсонської та Сумської областей протягом п’яти днів переймали досвід американських колег.
Про це повідомили у пресслужбі Національної поліції.
Кінологи проходили навчання у Департаменті поліції міста Декейтер штату Іллінойс. Там їм розповіли про специфіку роботи слідчих, спецпризначенців та кінологів.
Також в Академії поліції українські поліціянти мали змогу ознайомитися з особливостями підготовки американських колег.
Читайте також: Застосунок «Київ цифровий» отримав відзнаку на Конгресі нової мобільності в Польщі
«Протягом п’ятиденного візиту українські правоохоронці вивчали американський досвід з пошуку вибухівки, зброї та наркотиків, затримання злочинців, припинення масових заворушень за допомогою службових собак. Учасники делегації мали змогу також покращити навички зі стрільби у віртуальному тирі», — написали у пресслужбі.
Читайте також: Понад 10,4 мільйона українців активували послугу Дія.Підпис — Федоров
Українські кінологи поділилися і власним досвідом роботи в умовах повномасштабної війни з російськими загарбниками. Насамперед розповіли про специфіку роботи службових собак під час пошуку людей під завалами на місцях російських обстрілів, в ході розмінування територій і пошуку зброї та вибухівки.
Нагадаємо, що Швейцарська компанія розміновуватиме деокуповані території Київщини.
Фото: вебсайт Нацполіції
Коментарі
Шопочитати
Почав вчити інших у 17 і вже заробив мільйон. Як працює одна з найбільших онлайн-шкіл для підлітків
У свої 17 років Ілля Літун з Чернівців відмовлявся від прогулянок з друзями, а весь...
Заробив понад 7 тисяч гривень за кілька днів. Як юні «підприємці» продають малюнки на ОLХ
За запитом «намалюю вашого улюбленця» на OLX від початку вересня зʼявилася вже майже сотня оголошень...
Зробили будинок енергоефективним: 5 рішень ОСББ, що допомогли зменшити витрати на опалення
Ще задовго до початку повномасштабної війни Україна взяла курс на європейську енергоефективність. Об’єднання співвласників багатоквартирних...
«Підйомні» для киян та пекельна БЗВП: досвід рекрутингу до війська головреда ШоТам Сергія Колеснікова
27 червня Сергій завершив робочі справи, зідзвонився через відеозв’язок з усіма друзями, зібрав речі та...
Коментарі