Суспільство
Любителів гастротурів запрошують на ягідний фестиваль Житомирщини
Ягідний кантрі-фестиваль “Брусвяна” у селі Костовці Житомирської обл. представляє кращі зразки ягідних культур регіону!
Тут відвідувачі можуть на власні очі переконатися в якості лохини, малини ожини та багатьох інших ягід, вирощених на Житомирщині.
Гості фестивалю можуть відвідати цікаві семінари для садівників-любителів, взяти участь в екскурсії ягідним розплідником, брати участь в різних конкурсах і вигравати корисні призи від організатора і партнерів фестивалю, а також придбати свіжі і соковиті ягоди, скуштувати справжній козацький куліш та багато чого ще.
Читайте також: Опера під відкритим небом: як український райцентр заманив купу туристів
Відвідувачі фестивалю не йдуть додому без моря подарунків, покупок на ярмарку, розпродажу, без ягідних дегустацій, участі в конкурсах, куштування крафтових напоїв… Цей список можна продовжувати ледь не безкінечно!
Цього року фестиваль відбувся 13 липня та прийняв гостей з усієї України. Тож збегігайте собі цю новину та наступного літа мерщій на “Брусвяну”!
Суспільство
Що пропонує зимовий скейт-парк
- шістьма сходинками;
- новою перилою;
- широким квотером;
- п’ятиметровою гранню;
- «книжкою» та оновленим менуал-радом.
Коментарі
Суспільство
Як почуваються пінгвінята?
Коментарі
Суспільство
Члени Комітету ЮНЕСКО із захисту культурних цінностей у разі збройного конфлікту ухвалили рішення про організацію спеціальної моніторингової місії у Харкові. Вона зосередиться на пам’ятці архітектури «Держпром», яка постраждала від численних обстрілів російської армії. Україна стане першою країною, де застосують цей механізм.
Про це йдеться у повідомленні Міністерства культури та стратегічних комунікацій.
Мета місії
Вона допоможе задокументувати пошкодження, скоординувати заходи з відновлення пам’ятки та забезпечити доказову базу для притягнення росії до відповідальності за воєнні злочини. Будівлю «Держпрому» занесли до Міжнародного списку культурних цінностей під посиленим захистом у вересні 2023 року.
Читати також: ЮНЕСКО внесло два українських об’єкти до переліку пам’яток, які перебувають під захистом
Що сталося з «Держпромом» під час війни
- 1 березня 2022 року вибухова хвиля від ракетного удару по будівлі обласної адміністрації вибила частину вікон у «Держпромі»;
- 2 січня 2024 року новий удар ракети пошкодив скління майже по всій північно-західній частині споруди;
- 28 жовтня та 8 листопада 2024 року будівля знову постраждала — авіабомба та влучання поруч спричинили нові руйнування.
У листопаді українські архітектори задокументували пошкодження й надіслали звіт до ЮНЕСКО.
Ця моніторингова місія стане важливим кроком у боротьбі за збереження української культурної спадщини, що перебуває під ударом російської агресії.
Нагадаємо, що українську кобзарсько-лірницьку традицію визнали всесвітньою спадщиною (ВІДЕО).
Фото: Anna Leonenko.
Коментарі