Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Спорт

«Ліга дужих»: в Україні запустили ініціативу, яка підтримує футболістів з ампутаціями (ФОТО)

Опубліковано

Українська асоціація футболу презентувала новий соціальний проєкт «Ліга Дужих». Його започаткували для того, аби залучити людей з ампутованими кінцівками чи порушенням функції однієї з кінцівок до футболу. 

Про це повідомили в Українській асоціації футболу.

Як вказують в організації, проєкт має на меті не лише інтегрувати нових гравців у футбол, але й побудувати активну ампфутбольну спільноту, сприяти розвитку та популяризації ампфутболу як окремого виду спорту.

Фото: Андрій Ющак

Читайте також: У Британії випустили автобіографію Олександра Зінченка: про що розповів український футболіст

«В Україні налічується понад 100 000 людей з ампутаціями кінцівок, і наше завдання — створити для них умови реабілітації та залучити до спорту. Адже футбол має унікальну силу допомагати у фізичному та емоційному відновленні. Упевнений, що «Ліга Дужих» досягне успіху у своїй місії розвитку ампфутболу в Україні», — зазначив президент УАФ Андрій Шевченко.

Фото: Андрій Ющак

Доступний футбол для всіх

За словами ініціаторів проєкту, «Ліга Дужих» має амбітну місію: зробити футбол доступним для кожного, незалежно від фізичних обмежень. За прикладом ампфутболу, в якому беруть участь гравці з ампутованими кінцівками або порушенням функції однієї з кінцівок, УАФ прагне відкрити нові можливості для всіх охочих.

Фото: Андрій Ющак

Майбутні заходи проєкту

У межах проєкту запланували наступні заходи:

  • семінар для тренерів, менеджерів та арбітрів (8—10 листопада);
  • тренувальні збори гравців, що об’єднають учасників проєкту й нададуть їм новий досвід у футбольній практиці (8—10 листопада).

Всю необхідну інформацію щодо заходів можна знайти на сайті «Ліги Дужих»:

Нагадаємо, що український спортсмен удруге за рік виграв міжнародний турнір з фігурного катання у Латвії.

Фото: Андрій Ющак

Коментарі

Спорт

Українська команда перемогла на міжнародній зимовій регаті в Італії

Опубліковано

Дніпряни Єгор Самарін та Єлизавета Василенко здобули перше місце на міжнародній регаті «Imperia Winter Regatta» в олімпійському класі яхт «470».

Про це повідомили у відділенні Національного олімпійського комітету України в Дніпропетровській області.

Регата проходила в Італії з 5 по 8 грудня. За перемогу в цій категорії змагалися 12 команд, які провели шість запливів.

Фото: сайт відділення НОК України в Дніпропетровській області

Спортсмени, які представляли Україну, тренувалися в Дніпропетровській обласній школі вищої спортивної майстерності та Дніпровському яхт-клубі «Січ».

Нагадаємо, що українські бійці дзю-дзюцу здобули 274 медалі на чемпіонаті світу.

Фото обкладинки ілюстративне: Pexels

Коментарі

Читати далі

Спорт

На Кубку світу з акробатичного рок-н-ролу українці здобули чотири призові місця

Опубліковано

Збірна України здобула дві «золоті» і дві «срібні» медалі з акробатичного рок-н-ролу у словенському місті Любляна.

Про це повідомили в Міністерстві молоді та спорту.

Фінал Кубка світу

У категорії «Рок-н-рол пари» (юніори):

  • Георгій Тагайбай і Єлизавета Каверіна здобули «золото»;
  • Олександр Ляшенко й Аделаїда Кушка — «срібло».
Фото: фейсбук-сторінка Міністерства молоді та спорту

У категорії «Рок-н-рол пари» (юнаки) Максим Шпеньков і Віра Литвиненко посіли друге місце.

Читайте також: «Я працюю з нашим майбутнім»: як у селищній раді на Миколаївщині вчать молодь любити спорт

Етап Кубка світу

У дисципліні «Міні-формейшн дівчата» (юніори) українські танцівниці здобули перше місце. У команді виступили Дар’я Андрухович, Валерія Банчукова, Олександра Клочай, Марія Прус, Тамара Угляренко, Катерина Фадєєва, Олександра Федячкіна.

Фото: фейсбук-сторінка Міністерства молоді та спорту

Нагадаємо, що збірна України з таеквон-до виборола 174 медалі на кубку Європи (ФОТО).

Фото обкладинки: Pixabay

Коментарі

Читати далі

Спорт

«Я працюю з нашим майбутнім»: як у селищній раді на Миколаївщині вчать молодь любити спорт

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

З дитинства Руслан Бондаренко з Врадіївської громади обожнював спорт:

«Я мріяв бути схожим на свого дядька, який займався мотоспортом і важкою атлетикою. Змалку завжди бачив удома штанги та гирі, а ще обожнював фільми про Джекі Чана чи Шварценеггера. Потім і сам захопився футболом та боксом».

Раніше у рідному селищі чоловіка не було багато гуртків, тому Руслан займався сам, без тренера. Тому тепер надолужує втрачене — відвідує тренування спортивних команд, їздить з дітьми на змагання та прищеплює рідній громаді любов до спорту.

Руслан Бондаренко

завідувач сектору молоді та спорту Врадіївської селищної ради

Замість юриспруденції обрав роботу з молоддю

Моя освіта зовсім не пов’язана з теперішньою роботою, адже я навчався на юриста. Після університету працював кадровиком в районній адміністрації, а згодом мене запросили очолити при ній першу Молодіжну раду. Тоді ця робота так мене захопила, що я вирішив продовжувати нею займатися.

Я хотів здійснювати мрії дітей, тому часто возив їх на концерти улюблених зірок, а коли вони мені щиро за це дякували, я по-справжньому відчув себе щасливим завдяки своїй роботі.

Щоразу відчуваю це, коли йду вулицею, а зі мною вітаються хлопці та дівчата, а також їхні батьки, які завжди тиснуть руку й дякують за те, що я роблю. 

Після концерту Тіни Кароль та щирих подяк від дітей Руслан відчув справжнє щастя від роботи. Фото надав Руслан Бондаренко

Виховуємо призерів Європи та чемпіонів України

У 2019 році я очолив Молодіжну раду вже в рідному селищі, а з 2021 року — окремий сектор. На цій посаді вирішив прищеплювати молоді любов до спорту.

У нас навіть є зала для кіокушинкай-карате, і вся наша громада вже пишається призеркою Європи та чемпіонами України з цього виду спорту. Ми за те, аби виховувати людей, які ведуть здоровий спосіб життя, і впевнені, що вони розвиватимуть нашу державу. 

Руслан Бондаренко відвідує всі спортивні ігри в громаді. Фото: ШоТам

У нашому ліцеї є футбольна команда «Сокіл», яка минулого року посіла друге місце на обласних змаганнях. Кожен з цих дітей мене надихає, вони — гордість нашої громади. Хоч і працюю в селищній раді, я є для них товаришем — разом з ними їжджу на змагання, фотографую ігри, тому діти відчувають мою підтримку.

Часто ми з юнаками та дівчатами організовуємо толоки, аби показати приклад іншим. Я щиро радію, що ці діти самі проявляють ініціативу та хочуть робити наше селище кращим. Працювати з молоддю важливо, бо це робота з нашим майбутнім. Найскладніше, мабуть, те, що нам на цю сферу не виділяють багато фінансів, і я не можу на це вплинути. 

​​

Врадіївська громада вже має чемпіонів України та призерів Європи зі спортивних змагань. Фото: ШоТам

Читайте також: Колись соромилися своїх ідей, а тепер пропонують їх місцевій владі: на Закарпатті створили молодіжну раду та хаб

Усі стажери в громаді отримали роботу

Ми співпрацюємо з Проєктом USAID «ГОВЕРЛА» понад рік. Завдяки йому наша громада отримала вже цілий автопарк: екскаватори, трактори, вантажівки, — адже раніше ми мали застарілу техніку.

І так само понад рік Проєкт підтримує наші ініціативи для молоді. Наприклад, цьогоріч у квітні ми зробили перший спільний захід — взяли на стажування в селищну раду четверо людей. 

Одна зі стажерок Наталія Бєланова долучилася до координаційної ради з розвитку молоді. Радію, що тепер працюватимемо з нею, бо це енергійна людина, яка завжди має багато ідей.

Руслан Бондаренко з головою селищної ради Миколою Москаленком та стажерами. Фото: фейсбук Врадіївської селищної ради

Ще одна стажерка Світлана Андрєєва працювала в моєму секторі, а тепер стала частиною Молодіжної ради та допомагає мені з заходами, які ми проводимо в громаді. Світлана їздила на тренінги з комунікації з молоддю від Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» і тепер намагається використовувати поради фахівців у своїй роботі.

Також у нас був стажер Іван Мельник, який на ненадовго влаштувався інспектором із земельних питань в Адамівському старостинському окрузі. Але він дуже вболіває за своє село: побудував там спортивний майданчик, привозить команди на змагання та допомагає з облаштуванням укриття. 

Тому я дуже вдячний за ці стажування, бо ця ініціатива допомогла нам поповнити органи самоврядування ініціативними людьми.

Читайте також: «Коли голова довіряє молоді, то й жителі більше довіряють владі». Студентка пройшла стажування в міськраді, аби посилити громаду

Мрію створити простір, що об’єднає всю громаду

Вважаю, що державні службовці мають дослухатися до жителів громади та допомагати втілювати їхні потреби. Ми з дітьми мріємо відкрити великий молодіжний простір, де можна буде проводити психологічні тренінги та створити нові спортивні секції.

Руслан Бондаренко разом з дітьми робить зарядку. Фото надав Руслан Бондаренко

Діти просять про гуртки шахів та армреслінгу. А ще я б хотів, аби там могли збиратися ветерани та літні люди, тобто цей простір має об’єднати громаду. 

Ми вже подавали грантові заявки — поки невдало. Проте хто стукає, тому відчиняють, тому ми працюватимемо в цьому напрямку. Я дуже хочу, щоб мене запам’ятали, як людину, яка змогла створити таке місце для нашої молоді.

Руслан з молоддю спілкується з ветераном Другої світової війни. Фото надав Руслан Бондаренко

А ще маю дуже багато професійних планів після нашої перемоги. Я створив власний проєкт «Генофонд» і записую інтерв’ю з цікавими людьми нашої громади. І нам дійсно є кого показати — чемпіонів України, призерів Європи зі спортивних змагань, культурних діячів. Тому ще одна моя мрія — розповісти Україні про неймовірну молодь нашої громади. 

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Суспільство15 години тому

Замість цукерок на свята — турбота. Досвід волонтерки, що у 24 роки стала наставницею дитини з інтернату

В окремій кімнаті у львівському інтернаті особлива атмосфера — у різнокольорових чашках заварений чай, а...

Економіка і бізнес19 години тому

Кожна страва — донат на розвиток міста: це 10 проєктів, які фінансував ресторан Urban Space 100 у Франківську 

10 років тому київський потяг прибував до Івано-Франківська о 6 ранку. В цей час у...

Суспільство1 тиждень тому

«Я створюю затишок для ВПО»: кримка робить безкоштовні ремонти в старих будинках

Переселенці змушені полишити все: рідні стіни, улюблену подушку, теплий плед, який так довго дарував відчуття...

Освіта2 тижні тому

Як бухгалтерка й інженерка стали креативницями: ці жінки встигають і дітей виховувати, і професію змінювати

Олена за спеціальністю бухгалтерка, а Тетяна 11 років пропрацювала інженеркою на будівництві. Кожна з них...