Суспільство
Легендарний торт «Херсон» переїхав, але не зник. Де можна скуштувати? (ВІДЕО)
Авторка легендарного торта «Херсон» Анна Воскобойник не сидить без діла. Вона з родиною тимчасово переїхала, але не припиняє виготовляти солодку візитівку міста.
Де тепер можна скуштувати славнозвісний торт – знає ШоТам!
5 років вони тяжко працювали в Італії, щоб здійснити свою мрію в Україні. Усі зароблені гроші подружжя з Херсона вклало в… кіоск із морозивом.
За 15 років бренд Perfetto виріс з однієї ятки до мережі кондитерських. Але вторгнення росіян зруйнувало здобутки і плани родини Воскобойників.
Рятуючись від окупантів, їхали подалі й опинились у Вінниці. Варіант виїхати за кордон родина навіть не розглядала.
«Італія просто божевільно красива, вона і смачна, і красива… Але твоя земля, твоя країна, де ти народився, для тебе назавжди залишиться найкращою. Я хочу жити в Україні, розвивати свою країну. І тут я себе почуваю найкраще», — каже співзасновниця бренду Perfetto Анна Воскобойник.
Читайте також: Змінили івенти на порятунок життів. Український бренд 02/24 створює бронежилети для бійців та цивільних
У Вінниці не змогли всидіти без діла і взялися до справи, яку вміють найкраще. Так на Соборній, 38 з’явилося кафе-джелатерія Perfetto. Тут можна поласувати навіть винним і сирним морозивом із пліснявою. Та головний у меню – фірмовий торт «Херсон».
Це офіційний торт міста і вигадала його саме Анна. Конкурс на солодку візитівку міста проводили 2019 року. Тож Анна розробила торт «Херсон»: з курагою, горіхами, крем-сиром і без борошна! Тепер «Херсон» підсолоджує життя вінниччанам та гостям міста.
«Сили дає мені віра, віра в Перемогу, в те, що все буде добре. Віра в свою країну. Віра в свої сили, в своє бажання жити і працювати в своїй країні і розвивати її», — Анна Воскобойник, співзасновниця бренду Perfetto.
Нагадаємо, на Запоріжжі виноробня влаштовує дегустацію вина Перемоги і підтримує місцевих крафтовиків.
Також ШоТам розповідав, як переселенці із Херсона підкорили Київ фіолетовими сирниками.
Суспільство

У суботу, 24 травня, київський Житній ринок відзначатиме своє 45-річчя. З цієї нагоди організатори підготували насичену програму з ярмарком, дегустаціями, лекціями, майстер-класами та музичними виступами.
Про це повідомляють на сторінці Shum.Rave у інстаграмі.
Відвідувачів запрошують з 12:00, вхід вільний. Протягом дня відбуватимуться лекції, присвячені архітектурі, історії та культурі Житнього ринку. Серед спікерів — дослідниця архітектури модернізму Ельміра Еттінгер, історик Леонід Марущак, археолог Іван Зоценко та інші фахівці.
Читайте також: У Києві до Дня міста влаштовують квест по улюблених маршрутах відомих киян
Для охочих створити щось власноруч організують майстер-класи з мозаїки, українського скоропису та слов’янської в’язі. Також на гостей чекає ярмарок із дегустаціями сирів, соків та морозива.
Музичний супровід забезпечить команда Shum.Rave, яка виступить з 13:00 до 21:00. Житній ринок розташований за адресою вул. Верхній Вал, 16.
Нагадуємо, що у Києві створюють перший в Україні терапевтичний простір для ветеранів.
Фото: Савелій Барашков
Суспільство

Колишній програміст з Миколаївщини Сергій Максименко тепер створює яскраві зображення на печиві й тортах, перетворюючи десерти на витвори мистецтва, завдяки державній програмі компенсації за облаштування робочого місця.
Виклики зі здоров’ям
49-річний Сергій Максименко усе своє життя присвятив компʼютерам — зокрема, чоловік займався програмним забезпеченням підприємств у селищі Криве Озеро на Миколаївщині. Але через 15 років хвороба суглобів хребта змусила його залишити роботу — через біль він більше не міг довго сидіти.
«Коли комп’ютери впроваджувалися всюди, клієнтів було багато. Я обслуговував цю техніку, навчав людей. З часом хвороба давала про себе знати. Я просто не зміг витримувати конкуренцію, і клієнтів ставало все менше і менше», — розповідає програміст.
Після цього він 18 років працював тільки дистанційно — репетитором з інформатики чи фахівцем техпідтримки. Але мріяв знову працювати в команді — і ця мрія здійснилася.
Компенсація за облаштування робочого місця
Односельчанка Сергія Марина Гавловська після 20 років випікання вдома відкрила в Кривому Озері власну пекарню. Окрім місцевих мешканців, її вироби замовляли майже в усі сусідні села. Жінці кортіло зробити свої торти яскравішими й придбати харчовий принтер, аби друкувати на смаколиках різні зображення. Її зупиняло те, що вона сама не впоралася б з технологією, тому вона шукала працівника, який міг би опанувати процес друку.
Коли її донька зламала ноутбук, Марина звернулася до Сергія по допомогу — і зрозуміла, що знайшла ідеального кандидата. Вона придбала обладнання й офіційно запросила Сергія до команди. А завдяки програмі від Центру зайнятості отримала компенсацію майже у 80 тисяч гривень на облаштування робочого місця для нового співробітника.
«Добре, що держава підтримує підприємців у працевлаштуванні людей з інвалідністю. Та й облаштувати робоче місце мені особисто теж було б дуже тяжко», — зазначає Марина.
Сьогодні завдяки Сергію пекарня може виконувати корпоративні замовлення та друкувати на тортах улюблених персонажів. Це значно прискорило процес. Сергій сам створює макети, виставляє продукцію та друкує. Власниця закладу ділиться:
«Людям дуже подобаються зображення на тортах їхніх рідних і близьких — вони замовляють такі торти на подарунок. Якщо раніше на один виріб ми витрачали часу до пів години, то тепер можемо зробити зображення на торті за одну хвилину».
Наразі програміст розробляє нові дизайни для декорування солодощів, а також вивчає дизайнерську справу. Більше про натхненну історію Сергія Максименка дивіться у відео за посиланням!
Інформаційна кампанія щодо державної програми компенсації за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю реалізується Програмою розвитку Організації Обʼєднаних Націй (ПРООН) в рамках проєкту «Протимінна діяльність в Україні» на запит Міністерства економіки України за участі Державної служби зайнятості та за фінансової підтримки Уряду Республіки Корея.
Суспільство

Французька компанія CNIM Systèmes Industriels разом з естонською Milrem Robotics передасть Україні шість нових роботизованих систем розмінування ROCUS для Державної служби з надзвичайних ситуацій.
Про це повідомили в Milrem Robotics.
Комплекси ROCUS створені на базі платформи THeMIS, яка вже зарекомендувала себе в різних бойових умовах. Вони дозволяють дистанційно виявляти, підтверджувати та знешкоджувати вибухонебезпечні предмети — від мін до нерозірваних снарядів.
Нагадуємо, що Україна та KNDS Belgium запускають спільне виробництво.
Головна мета таких систем — зменшити ризик для саперів і підвищити ефективність операцій з розмінування. ROCUS оснащені спеціальним обладнанням, яке адаптоване до українських реалій і здатне працювати в умовах підвищеної небезпеки.
Ці шість комплексів приєднаються до семи, які розгорнули ще у 2022 році. Загалом Україна вже отримала 15 систем від Milrem Robotics.
Читайте також: Нові човни для армії: українські розробки офіційно на службі ЗСУ
Фото: Milrem Robotics