

Суспільство
Киян просять стати донорами крові і допомогти ЗСУ
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У Києві, а саме в Шевченківському районі, організовують День донора, щоб зібрати кров воїнам ЗСУ.
Про захід повідомили на сайті Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації.
День донора відбудеться у середу, 31 травня, з 10:00 по 15:00, на 3-му поверсі ТРЦ «Україна» за адресою площа Галицька, 3.
Забір крові проводять фахівці Київського міського центру крові за участю Київської міської клінічної лікарні № 18.
Охочі стати донором повинні мати із собою паспорт та ідентифікаційний код.
Готуючись до здачі крові, потрібно дотримуватися таких правил:
- Напередодні повечеряти, при цьому не вживати жирну, молочну їжу та напої, які містять алкоголь.
- У день дачі крові бажано відпочити, легко поснідати та не планувати на цей день серйозних справ, інтенсивне фізичне навантаження, прийом алкоголю. Не бажано в цей день управляти транспортними засобами через емоційне збудження, яке буває, як правило, у всіх.
- За дві години до та дві години після дачі крові палити небезпечно і для вас, і для того, кому попаде ваша кров.
Що робити перед здачею крові?
- намагайтесь регулярно і збалансовано харчуватися, напередодні здачі дотримуйтесь спеціальної дієти;
- вживайте побільше рідини;
- відмовтесь від вживання алкоголю за 48 годин до процедури;
- утримайтеся від вживання аспірину, анальгіну і ліків, що містять аспірин і анальгетики, за 72 години до процедури;
- за можливості, не курити за годину до процедури;
- обов’язково виспіться, відпочиньте.
Як харчуватися перед здачею крові:
- напередодні відмовтесь від жирного, смаженого, гострого, копченого, молочних продуктів, яєць.
- рекомендується солодкий чай, узвар, хліб, сухарі, сушки, відварні крупи, макарони на воді без масла, соки, морси, компоти, мінеральна вода, овочі, фрукти (крім бананів).
Дотримання цих вимог особливо важливе, якщо ви здаєте тромбоцити або плазму. Не виконання цих порад може зашкодити якісно провести сепарацію вашої крові (відділення необхідних компонентів) і зробить неможливою здачу.
Нагадаємо, на Львівщині почав працювати перший в Україні мобільний центр крові.
Також у Києві створили перший в Україні Банк довгострокового зберігання еритроцитів.
Фото: shev.kyivcity.gov.ua.

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Вдалося зафіксувати на відео збиття російських ракет українськими засобами ППО у ніч на 21 вересня.
Про це повідомляє Командування Повітряних сил ЗСУ.
«Бойова робота підрозділів зенітних ракетних військ Повітряних сил», — йдеться у повідомленні.
Читайте також: Весілля для героя майже “під ключ”. Черкащанка започаткувала унікальний проєкт
Про Повітряні Сили
Повітряні сили ЗСУ — вид збройних сил, який має на озброєнні винищувальну, бомбардувальну і транспортну авіацію, а також зенітні ракетні війська і радіотехнічні війська. Повітряні сили у цьому вигляді були створені у 2004 році шляхом об’єднання двох видів: Військово-повітряних сил та Військ протиповітряної оборони України.
Нагадаємо, у ніч на 21 вересня сили ППО збили 36 ворожих крилатих ракет повітряного базування Х-101/Х-555/Х-55.
Фото: скриншот із відео.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Він покинув своє комфортне життя у Швеції заради України. На батьківщині у нього лишилася улюблена справа: хлібна пекарня й метал-гурт. Та він не зміг усидіти вдома, коли побачив, що ворог перетнув кордони європейської країни. Про захисника України розповідає ШоТам.
Арктичний рейнджер зі Швеції, який став на захист України! У Бахмуті він отримав поранення, але це лише загартувало: знову рветься в бій.
Це воїн Інтернаціонального легіону Олівер. За його спиною численні військові місії та бойові операції.
З 1995 року він служив у шведський армії арктичним рейнджером. Спеціалізувався на знищенні бронетехніки. Брав участь у місіях у Косові, Македонії, Афганістані та Ліберії.
Але останні 8 років випікав хліб у Швеції, грав у метал-гурті й насолоджувався життям. Усе змінило 24.02, яке для Олівера та його рідних з Естонії було особливим днем. Вони відзначали День незалежності Естонії, коли дізналися: росія повномасштабно напала на Україну. Олівер одразу зрозумів: його бойовий досвід та підготовка потрібна українцям.
«Ще до цього я сказав своїй сім’ї, що, якщо війна таки почнеться, я мушу поїхати туди. Тому вони знали, що цей процес уже був запущений», — Олівер, воїн Інтернаціонального легіону оборони України.
Він вирушив до України та вступив до Інтернаціонального легіону. На полі бою показав свій дух справжнього вікінга: завзято смажив російську бронетехніку. У складі штурмових груп зачищав посадку за посадкою, звільняючи українську землю.
«Сорокаміліметрові гранати, РПГ «АТ-4», гвинтівки 5.56. Кулемети 7.62. Ми добряче прочесали», — Олівер, воїн Інтернаціонального легіону оборони України.
Коли Олівер уперше побачив побут росіян, був неприємно вражений.
«Я розумію: окопне життя — це завжди невесело. Але, мабуть, їхні офіцери забули сказати їм, що в окопах взагалі-то треба прибирати», — Олівер, воїн Інтернаціонального легіону оборони України.
Олівер пройшов пекло в Бахмуті. Саме там він отримав поранення, евакуюючи побратима. Це був снаряд ворожого танка, який влучив поруч та поранив кількох легіонерів, зокрема й Олівера.
«Коли відбулося влучання і я усвідомив, що поранений, я закричав: «Я поранений!». Дозорний уже зайняв укриття і відгукнувся: «До мене, до мене!», — Олівер, воїн Інтернаціонального легіону оборони України.
Читайте також: «Ця планета створена не тільки для людей». Волонтерка з Одещини рятує тварин від війни та шукає їхнє «місце під сонцем»
Попри поранення, він доніс на собі побратима, якого вразило першим. Після лікування та відпустки Олівер хоче знову на фронт, бо не може покинути Україну в цій боротьбі.
«Ви, українці, показали світові приклад єднання. Це передається далі. Ти бачиш, як люди об’єднуються навколо єдиної мети, просто щоб допомогти чимось. І це вражає», — Олівер, воїн Інтернаціонального легіону оборони України.
Нагадаємо, американець покинув комфортне життя і захищає Україну від окупантів.
Також ШоТам розповідав, як бельгійський пілот закохався в Україну і волонтерить заради перемоги.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Українські прикордонники знищили місце укриття окупантів на Донеччині.
Про це повідомили у пресслужбі ДПСУ.
Оператори БПЛА прикордонного підрозділу знищили місце укриття окупантів на Донеччині. Сховок ворожа піхота облаштувала у напівзруйнованій будівлі.
«Вполювали групу загарбників у їх фортифікаційній споруді за допомогою FPV-дрона. Після удару дрона-камікадзе з укриття жива сила противника не виходила, втрати ворога дорозвідуються», – йдеться в повідомленні.
Читайте також: Чому Еритрея голосує «проти»? Ефіопське козацтво
Про ДПСУ
Державна прикордонна служба України – правоохоронний орган спеціального призначення, на який покладаються завдання щодо забезпечення недоторканності державного кордону України та охорони суверенних прав України в її винятковій (морській) економічній зоні.
Нагадаємо, бійці «Сталевого кордону» на Куп’янському напрямку за день знищили два ворожих комплекси відеоспостереження «Муром-М».
Також бійці бригади Гвардії наступу «Сталевий кордон» FPV-дроном влучили у ворожий бліндаж.
Фото: facebook.com/DPSUkraine.