Суспільство
Крафтова комбуча: українці зробили бізнес на модному напої
Уже три роки як серед крафтового напоїв України з’явилася комбуча. Це 100% натуральний, здоровий, легкий на смак напій з невисокою природною газацією.
Засновники бренду Kombucha Live Олена Обабкова і Андрій Вергазов кілька років займалися питаннями детоксу і здорового харчування.
“Ми хотіли придумати перш за все такий продукт, який був би привабливий для нас як споживачів. Надихалися каліфорнійським стилем життя і модою на здоров’я. Улітку 2015 року прийняли рішення стартувати з комбуча. Технологій виробництва комбучі по суті мало. Усі вони описані в інтернеті”, – ділиться Олена.
Одна пляшка напою містить денну норму вітаміну B12. Тому його радять включити в свій раціон вегетаріанцям і веганам. Напій суперкорисний, адже в його складі є пребіотики і ензими, що поліпшують здоров’я.
Напій народжується в процесі ферментації. Бактерії чайного гриба переробляють тростинний цукор і компоненти зеленого чаю, виділяючи при цьому органічні кислоти, вітаміни С, D і B1, пребіотики і ензими, які позитивно впливають на роботу шлунково-кишкового тракту, допомагають детоксикації організму, відновлюють мікрофлору. Перша ферментація дає базову чисту комбучу.
“Ми в Kombucha Live робимо подвійну ферментацію, під час якої додаємо корисні компоненти і доповнюємо смакові якості фінального продукту. Використовуємо різні види чаю: з жасмином, гібіскусом і синьою орхідеєю”, – каже співзасновниця бренду.
Читайте також: Майстриня з Донбасу робить бізнес на гігантських квітах
Зараз Kombucha Live продається в пластикових пляшках 0,5 л. Найближчим часом напій буде продаватися в скляних пляшках.
За словами Олени Обабкової, більшість тих, хто п’є комбучу, – в захваті, у них вже навіть склалося коло постійних покупців і поціновувачів напою.
Суспільство
Основні моменти
- Підтримка нового закону:
Опитування, проведене 15 жовтня 2024 року, показало, що 80% респондентів підтримують новий закон, який забороняє діяльність релігійних груп, пов’язаних із Росією. Лише 16% висловилися проти, а 4% не змогли визначитися. - Звинувачення щодо УПЦ Московського патріархату:
Українська православна церква (УПЦ) Московського патріархату, яка досі має близько 6% прихильників серед опитаних, неодноразово ставала об’єктом критики за можливу співпрацю з російськими спецслужбами. Незважаючи на заяви УПЦ про розрив зв’язків із РПЦ в травні 2022 року, багато українців вважають її загрозою для національної безпеки. - Процес заборони:
Закон, ухвалений у серпні 2023 року, створює спеціальну комісію для формування списку релігійних організацій, діяльність яких буде заборонена. Зокрема, це стосується УПЦ, яку можуть позбавити статусу юридичної особи. У разі заборони кожній релігійній громаді надається дев’ять місяців для ухвалення рішення. - Перехід парафій до ПЦУ:
З початку війни значна частина парафій УПЦ Московського патріархату перейшла до Православної церкви України (ПЦУ). Це рішення часто викликає напруження в місцевих громадах, зокрема в сільських районах. - Підтримка в різних регіонах України:
Незважаючи на мовні та культурні відмінності, підтримка нового закону є високою в усіх регіонах країни, включаючи східні області, де російська мова є популярнішою. Навіть там понад 70% респондентів висловили підтримку заборони. - Звинувачення у співпраці з Росією:
Впродовж війни десятки священників УПЦ були заарештовані за підозрою в співпраці з російськими спецслужбами та державній зраді. Водночас, УПЦ стверджує, що її духовенство стало жертвою політичних переслідувань. - Міжнародна підтримка та занепокоєння:
Цей закон викликав занепокоєння не тільки в Україні, але й в інших країнах. У 2023 році депутати Естонії та Чехії висловили своє занепокоєння впливом Москви через Російську православну церкву у своїх країнах.
Коментарі