Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Коротрометражка українських студентів потрапила до відбору на «Оскар»

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Короткометражний анімаційний фільм «Садок вишневий» на вірші Тараса Шевченка візьме участь у відбірковому на «Оскар» 47-му Міжнародному кінофестивалі в Клівленді.

Про це повідомили у Міністерстві культури та інформаційної політики.

«Подія відбудеться як змішаний фестиваль з 22 березня по 1 квітня 2023 року на Playhouse Square у центрі Клівленда, штат Огайо, США, та онлайн як CIFF47 з 2 по 9 квітня 2023 року», – йдеться у повідомленні.

З лютого по червень 2022 року над фільмом працювали 20 студентів 2 курсу анімаційної режисури Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого. 

Про фестиваль

Клівлендський міжнародний кінофестиваль є одним із 34 кінофестивалів у світі, де на «Оскар» претендують фільми у трьох категоріях короткометражних фільмів.

Фільми, які отримали нагороди журі за найкращий анімаційний короткометражний фільм, найкращий короткометражний документальний фільм і найкращий короткометражний фільм у прямому етері, отримають право подаватись на «Оскар» для вручення премії «Оскар» 2024. 

Нагадаємо, короткометражний фільм «Це побачення» української режисерки Надії Парфан отримав спеціальну відзнаку міжнародного журі на Берлінському кінофестивалі.

Крім того, українська анімаційна стрічка «Непотрібні речі» Дмитра Лісенбарта здобула нагороду Best Animated Film на фестивалі незалежного кіно у Празі Prague Film Awards.

Фото: mkip.gov.ua

Суспільство

У вагонах «Укрзалізниці» відтепер є сейф та більше місця для багажу (ФОТО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Компанія «Укрзалізниця» отримала 100 нових вагонів, у яких зокрема є сейф та більше місця для багажу.

Про це повідомляє видання БЖ.

Заступник директора «Укрзалізниці» з комунікацій Олександр Шевченко розповів, що у нових вагонах виділили багато місця для багажу. 

«Там зникли рундуки (закритий простір під нижньою полицею), прибрали різні обмеження, і тепер там вміщуються повноцінний туристичний рюкзак і авіаційний чемодан, є спеціальна бар’єрна стрічка, щоб туди не затікала вода та сніг.  Ці нові вагони більш зручні, вміщують значно більше багажу, а ще у провідника є сейф, де можна залишати якісь особисті речі», – повідомив Шевченко.

Фото: bzh.life

Окрім цього, за словами заступника директора, 6 дизельних поїздів вже курсують як регіональні експреси. Також в «Укрзалізниці» здійснюють капітально-відновлювальні ремонти пасажирських вагонів і модернізацію старих електропоїздів.

Фото: bzh.life

«Сьогодні специфіка пасажирських перевезень полягає у тому, що зі зрозумілих причин багато людей подорожують із великим багажем, а капсульний концепт не передбачає багато місця для валіз, там більшість простору відведено суто для сну. Крім того, у нас у країні змінилися відстані – таких довгих маршрутів, як Луганськ-Ужгород на даний момент немає. Це тимчасово, звісно, бо ЗСУ повертають наші території, але все ж», – додав Шевченко.

Нагадаємо, перевізник «Укрзалізниця» тепер повертатиме повну вартість квитка навіть після відправлення потяга, а не 10%, як було раніше.

Крім того, «Укрзалізниця» збільшила кількість рейсів до Великодня та травневих свят.

Фото: bzh.life

Читати далі

Суспільство

Ветеран АТО повертає моду на український суперфуд (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Бізнес-ідея Володимира Скосогоренка почалася з того, що він… обожнює кулінарити із часником, але терпіти не може мити часникодавку. Як ветеран АТО за підтримки УВФ дивує українців часниковими лайфгаками та суперфудами, розповідає ШоТам.

Перетворює часник на суперфуд

Ветеран перетворює звичайний часник на суперфуд. Виготовляє пасту в стіках та дивує гурманів чорним часником.

Бренд «Часничок» заснував Володимир Скосогоренко із побратимами. Володимир з 2014 року захищав Україну на луганському напрямку.

Після служби почав вивчати психологію, щоб допомагати побратимам у реабілітації. Проводив консультації для поранених ветеранів та тренінги для членів їх родин.

Аби мати кошти на такі проєкти, у 2021 році розпочав власну справу. Вирішив по-новому відкрити для українців часник.

«Проблема всіх домогосподарок та людей, які люблять готувати — закидати, а потім ще вичавити і ось це вимивати – це просто жах. А можна зробити простіше: взяти і вичавити із стіка чи дойпака ось тако!», — Володимир Скосогоренко, ветеран АТО, співзасновник бренду «Часничок».

Особливість — чорний часник

Ще одна фішка бренду – чорний часник.

«Коли першу партію зробили – це божественний смак… Я дійсно нічого подібного не їв! Якщо ви шукаєте нові смаки – це якраз чорний часник. Тому що він не схожий ні на що. Це окремий самодостатній продукт. За рахунок температури, вологості, часу він доходить, і корисні властивості часнику виростають в рази, і зникає часничний запах та смак – це зовсім новий унікальний продукт», — Володимир Скосогоренко, ветеран АТО, співзасновник бренду «Часничок».

«Часничок» готувався підкорити український ринок, але почалося вторгнення. Нині частина команди знову на передовій – захищає нашу незалежність. А Володимир тримає спільний бізнес та готує корисні передачі побратимам.

Читайте такожХто такий Ігор Сікорський, або Як РФ вкрала українця, який подарував світу гелікоптери (ТЕСТ)

«Вони на різних напрямках воюють, і ми один одного підтримуємо. І від них бувають замовлення деякі. Крайній раз це була передача Starlink їм. Періодично хлопцям передаємо часник – і чорний, і пасту, тому що це зручно, швидко і їм самим приємно, що вони захищають нас, а ми прикриваємо тил і далі працюємо. Це їх теж трохи мотивує», — Володимир Скосогоренко, ветеран АТО, співзасновник бренду «Часничок».

Втримати бізнес допомагає УВФ

Втримати бізнес допомагає Український ветеранський фонд. Завдяки фінансуванню в рамках програми ВАРТО «Часничок» отримав нове обладнання. Машину для пакування часникової пасти у стіки та ферментатор.

«Це наш великий ферментатор уже на 50 кг, який дозволить збільшити обсяги виробництва, і це закуплено за кошти ВАРТО. Володимир Скосогоренко, ветеран АТО, співзасновник бренду «Часничок», — Володимир Скосогоренко, ветеран АТО, співзасновник бренду «Часничок».

Володимир вірить, що скоро український суперфуд смакуватимуть у всьому світі!

Нагадаємо, дружина військового шиє спорядження для захисників.

Також ми розповідали, як ветеран виграв грант і запустив першу в Україні приватну школу професійних саперів.

Читати далі

Суспільство

Як отримати електронний рецепт на ліки? Покрокова інструкція від МОЗ

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Із 1 квітня рецептурні ліки можна буде придбати не лише за паперовими, а й за електронними рецептами. У МОЗ переконані, що це зробить процес призначення більш простим та ефективним – як для пацієнтів, так і для лікарів.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

Зазначається, що формат рецептів зможуть обирати самі пацієнти. Е-рецепт пошириться на всі зареєстровані в Україні лікарські засоби, що підлягають відпуску за рецептом лікаря та які пацієнт купує за власні кошти.

Хто може виписати рецепт?

Виписати рецепт можуть лікарі усіх спеціальностей державних, комунальних чи приватних клінік, або ж лікар-ФОП. Під час огляду лікар сформує електронне призначення, вказавши діючу речовину, дозування, тривалість курсу та інструкції з прийому ліків.

Якщо ви маєте гостре чи хронічне захворювання, потребуєте продовжити лікування чи профілактику, електронний рецепт можна буде отримати дистанційно, звернувшись до сімейного лікаря. Для цього в системі обовʼязково має бути зафіксований діагноз та призначення від лікаря.

Водночас якщо ви чи ваші близькі не маєте мобільного телефону, лікар зможе зробити вам призначення на паперовому рецептурному бланку. Так ви зможете отримати рецепт на ліки у будь-якого лікаря та погасити його у будь-якій аптеці в зручний для вас спосіб.

Як отримати електронний рецепт?

  1. Необхідно обовʼязково звернутися до лікаря на прийом.
  2. На прийомі ви можете обрати, за яким рецептом бажаєте придбати ліки в аптеці – електронним чи паперовим.
  3. Якщо ви обрали електронний рецепт, під час огляду лікар за потреби зареєструє вас в електронній системі охорони здоровʼя (ЕСОЗ) та сформує е-рецепт, вказавши діючу речовину, дозування, тривалість курсу та інструкції з прийому ліків. 
  4. Після цього ви отримаєте СМС-повідомлення з номером електронного рецепта та унікальним кодом його погашення. 
  5. Знайти аптеку, яка відпускає ліки за електронним рецептом можна, скориставшись спеціальним дашбордом, який підкаже адресу найближчої для вас аптеки. Для цього достатньо ввести чи обрати з переліку в пошуковому рядку назву вашого населеного пункту.
  6. Ви можете придбати ліки за електронним рецептом в аптеці протягом 10 днів (якщо це наркотичні (психотропні ліки) або протягом 30 днів (для решти рецептурних препаратів)..
  7. Для того, щоб придбати ліки, достатньо повідомити фармацевту потрібні реквізити з СМС – номер рецепта та код погашення.
  8. Фармацевт запропонує вам наявні в аптеці лікарські засоби, які містять діючу речовину, що призначив вам лікар – так ви зможете обрати ліки відповідно до вашого бюджету. 

Нагадаємо, раніше ми розповідали, як лікарі з громадської організації INgenius тримають медичний фронт.

Фото: istockphoto.com.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

Майбутнє пам’яток – у приватних руках. Хто рятує культурну спадщину України? Історія ініціативи «Спадщина.UA»

Що робити з культурними пам’ятками, які опинилися за крок до руйнування? Як зберегти історичну спадщину,...

Суспільство4 дні тому

«Зруйнуйте комунізм». Як уникнути помилок радянського минулого під час відбудови? Пояснює архітектор

Після перемоги на Україну чекає масштабна відбудова: окремих будинків, мікрорайонів, міст і навіть областей. Однак...

Суспільство7 днів тому

Жінкам від жінок. Хто шукає берці 35-го розміру для наших захисниць? Проєкт «Землячки» та його засновниця Ксенія Драганюк

Хто допомагає українським жінкам на передовій? Українські жінки в тилу! Громадська організація «Землячки» забезпечує наших...

Суспільство1 тиждень тому

Як створити рекламу, яку любитимуть? Кейс агенції Bickerstaff.369, яка перейменувала «Галичину» на «Донбас» і «Крим»

Минулого літа український бренд «Галичина» запустив креативну кампанію, перейменувавши свою продукцію на честь історичних регіонів...