Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Команда українців створила концепт вітчизняного суперкара KRAЇNA

Опубліковано

Команда українців презентувала концепт українського суперкара — KRAЇNA.

Про це пише dev.ua.

Автор ідеї та дизайнер проєкту – Максим Шкіндер. Він працює в якості Senior Designer в Mclaren Automotive у Великій Британії.  Проєкт KRAЇNA Макс веде вже пів року ночами та вечорами після основної роботи. 

Як розповідає Макс, ідея народилася досить спонтанно. 

«Українців у світовому автопромі не так вже й багато, ми всі знайомі очно або заочно і, відповідно, стежимо за успіхами один одного. Ми всі — патріоти, і на тлі того, як інші країни активно розвивають свій автопром, створюючи цікаві проєкти, нам захотілося продемонструвати, що колективно ми здатні згуртуватися і без інвестицій, на власному ентузіазмі створити щось якісне і конкурентноздатне», — розповідає Максим.

Крім Макса, в команді також є Володимир Панченко, Senior Surface Modeler в Bugatti Rimac (живе в Хорватії), дизайнер Антон Ніколаєв з Києва, Сергій Воронов (із Запоріжжя, живе у Великій Британії, працює в Meta — Facebook), а також Віталій Енес (візуалізація проєкту, живе в Німеччині).

Джерелом натхнення розробників концепту став АН-225, названий його творцями «Мрія», що означає «створений уявою, фантазією». 

«Він є об’єктом захоплення для дітей і дорослих у всьому світі в останні кілька десятиліть. Нашим прагненням стало творіння чогось близького до його значущості та унікальності, насамперед за своїм візуальним ефектом», — підкреслюють творці. 

Читайте такожЛижі-водоходи та кепка для незрячих. Шість найцікавіших винаходів українців цього року

Максим розповідає, що дизайн виступає фактором успішного продажу. За його словами, за статистикою близько 85% рішень про покупку приймаються на основі дизайну. 

На цій стадії Максим називає проєкт завершеним. Створення макета обійшлося б в 100-150 тисяч євро, але команда не збирається його робити, оскільки просто макет — це історія без продовження. 

Читайте такожЗа партою в 50+. Як Університет третього віку вчить пенсіонерів цифровій грамотності

«Ми не ставимо завдання виробляти проєкт, Це наша відповідь державі: на що здатний колективний розум фахівців, якими рухає ідея. У нас у всіх є основна робота і контрактні зобов’язання, тому проєкт зараз виключно не комерційний, але це не означає, що в майбутньому статус проєкту не може помінятися», — розповідає Максим.

На продаж проєкт, за словами Максима, не виставляється,  тому що робили для себе, як шоукейс своїх здібностей спільними силами.

Читайте такожТаємничі підземелля та цілющі джерела. Шість місць на Волині, які ви точно запам’ятаєте

Втім, він додає, що ймовірність продажу концепту існує, якщо хтось запропонує купити. «Але ми в цьому зараз не зацікавлені», — підкреслює Максим.

Робочий прототип, за його словами, потягне на 2-3 млн євро, якщо створювати автомобіль з нуля. Якщо ж брати за основу готовий кузов з начинкою — тоді набагато дешевше.

Нагадаємо, харківська компанія «ФЕД» підписала договори з європейськими компаніями на реалізацію проєкту «повітряного таксі».

Фото: dev.ua.

Технології

Вносьте зміни про ФОП за кілька кліків з Дією

Опубліковано

Змінити можна: дані щодо видів економічної діяльності (КВЕДи), контактної інформації, П.І.Б. та місцезнаходження ФОПа. Опрацювання заяви триває 3 секунди замість доби та відбувається автоматично.

Про це повідомляє Дія.

Вартість послуг

  • безоплатно — зміна контактної інформації чи КВЕДів.
  • платно (адмінзбір – 230 грн) — зміна ПІБ чи адреси місця реєстрації.

Як скористуватися послугою

  1. Вам потрібен Реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП). Якщо ви не оформлювали РНОКПП за релігійними переконаннями, знадобиться паспорт з відміткою про право використовувати номер і серію паспорта замість номера платника податків або додатку до ID-картки, у якому є така відмітка.
  2. Подайте заяву до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) або до виконкому міської ради без прив’язки до задекларованого місця проживання або адреси реєстрації ФОП.
  3. Якщо ви вносите зміни у номер платника податків, вам потрібна копія довідки про зміну номера платника податків.
  4. Якщо ви змінюєте паспортні дані, треба додати ксерокопії першої сторінки та, у разі якщо ви не оформлювали номер платника податків за релігійними переконаннями, також ксерокопію сторінки з відміткою про можливість проводити сплати за серією та номером паспорта або додатку до ID картки в якому є така відмітка.
  5. Якщо у вас немає можливості відвідати ЦНАП чи виконком особисто, ви можете надіслати заяву поштою. У цьому випадку перед відправкою вам треба буде засвідчити ваш підпис нотаріально.
  6. Завантажити заяву щодо державної реєстрації фізичної особи-підприємця можна тут (Форма 1).

Читати також: В Україні є Коаліція ветеранських просторів. Що варто про неї знати?

Сповіщення про результат надійде на пошту та в кабінет громадянина в розділ Зверніть увагу. Виписку про внесення змін про ФОП можна отримати в кабінеті громадянина в розділі Отримані документи.

Онлайн-виписка має таку ж юридичну силу, як видана в ЦНАПі. Її можна роздрукувати та користуватися за потреби.

Нагадаємо, що в Києві не будуть закриватися станції метро “Тараса Шевченко” та “Почайна”.

Також ми повідомляємо, що вже скоро в Дії зʼявиться функція онлайн-шлюбу.

Фото: Дія

Читати далі

Технології

На Львівщині збудують спортивно-рекреаційний центр для військових

Опубліковано

На території пляжу Щирецького водосховища (озеро Наварія) у Пустомитівській громаді, що на Львівщині, планується створення спортивно-рекреаційної зони для реабілітації військових.

Про це повідомляють в Львіській міській раді.

Про проєкт

Заступник міського голови Львова, Любомир Зубач, пояснює, що цей проєкт передбачає благоустрій території, а не будівництво нових об’єктів. Фінансування для цього проєкту буде здійснюватися за рахунок позабюджетних коштів.

Любомир Зубач, заступник міського голови Львова, пояснює, що дана ініціатива передбачає поліпшення інфраструктури на території, а не будівництво нових споруд. Фінансування для цього проєкту буде забезпечуватися за рахунок додаткових коштів, поза звичайним бюджетом.

“Буде безперешкодний доступ до водойми, ніхто не збирається нічого обгороджувати. За територією будуть наглядати та утримувати її в належному стані”, – наголошує заступник.

Читати також: В Україні вийде воєнна кінострічка, яка була знята до початку повномасштабної війни

Концепцію розробило архітектурне бюро Sulyk Architects. Вона, зокрема, передбачає створення тут спортивних майданчиків, пішохідних доріжок, місць для кемпінгу, а також реорганізацію паркувальної зони.

За словами Любомира Зубача, уже розробили перший етап цього проєкту для створення доріжок, помостів й тимчасових споруд.

Водночас купатися в озері не рекомендують, але якість води дозволяє займатися там веслярством, пояснює заступник директора Департаменту природних ресурсів міськради Роман Кізима.

Нагадаємо, що на Київщині планують відкрити завод з виготовлення будматеріалів.

Також ми повідомляли, що в ПриватБанку оновили послугу для донатів: що змінилося.

Фото: Львівська міська рада

Читати далі

Технології

Вже скоро в Дії зʼявиться функція онлайн-шлюбу

Опубліковано

У “Дії” незабаром з’явиться можливість укладати шлюби через відеозв’язок.

Про це повідомляє Михайло Федоров.

“Шлюб по відеозвʼязку в Дії – скоро”, – віздначив міністр.

Про сервіс

Під час воєнного стану особливі правила реєстрації шлюбу передбачені для військовослужбовців, працівників поліції, нацгвардійців, представників інших військових формувань, які утворені відповідно до закону України, та працівників закладів охорони здоров’я.

Зокрема, це дає можливість зареєструвати шлюб за добу або без присутності одного з партнерів.  Також може бути передбачена можливість укладання шлюбу на підставі акту, який укладає безпосередній керівник або командир цих осіб.

Читати також: В Україні вийде воєнна кінострічка, яка була знята до початку повномасштабної війни

Про Дію

Дія – це новий рівень взаємодії держави та громадян: зручний та людяний. Усе завжди під рукою у смартфоні.У застосунку Дія можна отримати онлайн-доступ до 14 своїх цифрових документів та 25 послуг. Також через Дію українці можуть допомогти ЗСУ, купити військові облігації, подати заявку про пошкоджене майно, сплатити штрафи за порушення правил дорожнього руху й багато іншого.

Нагадаємо, що Дія нагадує харківʼянам про доступні послуги радіо та телебачення у додатку.

Також ми повідомляли, що в Дії зʼявилися нові іменні військові облігації.

Фото: Дія

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: