Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Коли завершать ремонт площі перед залізничним вокзалом у Львові (ФОТО)

Опубліковано

До кінця листопада гості і мешканці Львова вже зможуть під’їхати трамваєм фактично до входу у вокзал. Про це повідомляє пресслужба міськради.

У місті триває реконструкція пл. Двірцевої перед вокзалом — всі роботи виконують згідно з графіком. Ремонтні роботи проводять на території, де пролягає трамвайна колія. Вже замінили водогони, каналізацію, й забрали всі «повітряні» дроти. Зараз укладають плити під трамвайну колію та облаштовують платформи для висадки і посадки пасажирів трамваїв. До кінця року заплановано відновити рух трамваїв до Головного вокзалу.

Читайте також: На трасі у Львівській області будують розв’язку “турбо-карусель”

Проєктом реконструкції площі передбачено збільшення інфраструктури громадського транспорту, збільшення кількості зупинок, облаштування громадського простору, облаштування сучасного фонтану, підземного паркінгу тощо. Триватиме реконструкція 2 роки (роботи розпочалися весною 2019 року). Згідно з договором, укладеним з підрядною організацією «Онур», вартість робіт становитиме 165,5 млн. грн.

Що вже зробили?

За інформацією ЛКП «Львівавтодор», станом на 6 серпня на пл. Двірцевій:

  • демонтовано бруківку — 5655,8 м2 (об’єм демонтованої бруківки — 811,6 м3);
  • замощено вздовж будівлі залізничного вокзалу гранітною плиткою ділянку на площі 2420 м2;
  • змонтовано 136 плит трамвайних колій марки ПКП, загальною довжиною 336 м;
  • завершується демонтаж старої трамвайної колії та вже прокладено нову трамвайну колію на ділянці 137 м з кріпленням до плит ПКП;
  • замощено трамвайну колію бруківкою на площі 110 м2;
  • завершено роботи із влаштування каналізаційного колектора;
  • прокладено нову телефонну каналізацію зв’язку та тривають роботи із перекладання кабелів зв’язку;
  • прокладено новий водопровід, діаметром 280 мм, на ділянці 558 м, і діаметром 110 мм на відстань 119 м.

Всі зупинки поруч

Також завершується влаштування третьої з чотирьох платформ для висадки і посадки пасажирів трамваїв. Змонтовано фундамент та каркас диспетчерського пункту, змонтовано 2 павільйони для пасажирів на платформі № 1, та виконують роботи з влаштування монолітної залізо-бетонної камери керування фонтаном; завершують роботи із прокладення футлярів та фундаментів під опори освітлення площі.

«Роботи з реконструкції пл. Двірцевої тривають, графіки витримуються. Площа починає набувати майбутніх рис. Після реконструкції площі, кінцеві зупинки міських автобусів будуть розташовані ліворуч, біля трамвайних зупинок, які будуть наближені до головного входу у залізничний вокзал. Трамваї везтимуть пасажирів практично до входу на вокзал. Рух транспорту та пішоходів плануємо розділити на 4 смуги. На площі з’явиться більше пішохідного простору», — повідомили у ЛКП «Львівавтодор».

Нагадаємо, замовником робіт з реконструкції пл. Двірцевої є ЛКП «Львівавтодор», а виконавцем робіт, відповідно до тендеру, — ТзОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл». Проєктом реконструкції площі Двірцевої передбачено, що трамвайні колії прокладатимуть на підколійні залізобетонні плити. Вздовж трамвайного маршруту буде замінено контактну мережу. Поблизу кінцевої зупинки буде облаштовано приміщення диспетчерської та електронне інформаційне табло. На хідниках буде замощено тротуарну плитку з природного каменю різного типу із тактильними елементами. На посадкових платформах трамвая та автобусів збудують пандуси, а на території площі облаштують острівки таксі, переїзду та острівки платформ АС. На проїжджій частині з’явиться асфальто-бетонне покриття, а місця для відстою автобусів замостять бруківкою. Вздовж проїжджої та пішохідної зони замінять освітлення, встановлять антипаркувальні стовбці зі світлом та сітілайти.

Фонтан і дерева

Фонтан навпроти входу до будівлі залізничного вокзалу замінять на «динамічний фонтан» із 9 форсунками та кольоровою підсвіткою.

Заплановано облаштування всієї площі зеленими насадженнями. Тут з’являться платан кленолистий, яблуні, сакури, берези, дуби, робінії псевдоакаційні, бобівники анагіролисті та чимало кущів, зокрема бірючина звичайна, кампасис вкорінюючий, дрік красильний, деревій таволговий, молінія голуба, золотарник, ехінацея, котяча м’ята Фассена та ірис бородатий.

На час ремонтних робіт на цій частині площі кінцеву зупинку трамвайних маршрутів № 1, 4, 6 та 9 із «Залізничного вокзалу» перенесено до «ТРЦ Скриня».

Суспільство

“Чорнобиль 22”: український документальний фільм зʼявився на Takflix

Опубліковано

Документальний фільм “Чорнобиль 22” режисера Олексія Радинського вийшов на онлайн-платформі Takflix.

Про це повідомляється на Takflix.

Про фільм

У стрічці показали свідчення працівників Чорнобильської АЕС про тимчасову окупацію станції російськими військами. У стрічці також є фрагменти зйомки анонімного інформатора ЗСУ, який фіксував пересування російської техніки.

Читати також: “Ми були рекрутами”: в Україні вийде фільм про 3ОШБ

Команда АЕС розповідає про те, як росіяни робили окопи в Рудому лісі й мародерили, коли відходили до Білорусі 31 березня 2022-го. Працівники АЕС продовжували виконувати свої обов’язки під час окупації, намагаючись допомогти українським військовим.

“Ці люди дуже різні: від працівників атомної станції до самоселів й екологів. Їхні свідчення обʼєднує одне спостереження: росіяни опинились у Чорнобильській зоні, не маючи жодної гадки про те, куди вони насправді потрапили”, – розповідає режисер стрічки про героїв фільму.

Переглянути фільм можна тут.

Нагадаємо, що в Україні почалась підготовка фахівців з реставрації культурної спадщини.

Фото: Чорнобиль22

Читати далі

Суспільство

У Софії Київській відкриють Великодню виставку з квітів

Опубліковано

20 квітня у Національному заповіднику відбудеться офіційне відкриття соціального проєкту “Великодні вихідні” за участі генеральної директорки Національного заповідника “Софія Київська” Нелі Куковальської.  

Про це повідомляє МКІП.

Про виставка

Учасники події матимуть нагоду насолодитись відкриттям Великодньої інсталяції, створеної запрошеними флористами на майстер-класі під керівництвом Олени Дрючан.

Унікальну лекцію прочитає протоієрей Георгій Коваленко.

Майстри працюватимуть над створенням конструкції 18-19 квітня, а 20 квітня відвідувачі зможуть спостерігати цей витвір справжнього мистецтва.

Читати також: Данія купуватиме зброю для ЗСУ в українських виробників

Про Софію Київську

Собор святої Софії — Премудрості Божої, Софія Київська або Софійський собор — християнський собор в центрі Києва, пам’ятка української архітектури та монументального живопису другого десятиріччя 11 ст. (1011-1018), одна з небагатьох уцілілих споруд часів Київської Русі. Одна з найголовніших християнських святинь Східної Європи, історичний центр Київської митрополії.

Нагадаємо, що Євген Клопотенко випустив книгу зі шкільними рецептам.

Також ми повідомляли, що стартує відбір до української збірної на Ігри Нескорених 2025.

Фото: Софія Київська

Читати далі

Суспільство

Група українських захисників безкоштовно отримає інноваційні протези в Берліні

Опубліковано

18 квітня перших 13 українських захисників із ампутаційними пораненнями вирушили до військового шпиталю Берліна на встановлення сучасних інноваційних протезів.

Про це повідомив мер Києва.

фото: Віталій Клічко

Разом з військовими поїхали 6 київських спеціалістів-протезистів, які будуть навчатися в Німеччині сучасним методам протезування. Після повернення вони працюватимуть у новому Центрі протезування військових, який створюється на базі міської лікарні №12 разом з німецькими експертами.

Читати також: Данія купуватиме зброю для ЗСУ в українських виробників

Відзначимо, що в березні, під час візиту до Києва, німецькі фахівці підтвердили готовність забезпечити протезуванням у Берліні 60 українських військових.

Нагадаємо, що в окупованому Криму ліквідували воєнний обʼєкт: що саме знищили.

Також ми повідомляли, що в Україні вийде фільм про 3ОШБ.

Фото: Віталій Клічко

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство2 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: