

Суспільство
Херсонські пасічники організували безкоштовну доставку меду пенсіонерам
Херсонські пасічники започаткували акцію безкоштовної доставки меду пенсіонерам. Повідомляється на сторінці Українського проєкту бізнес-розвитку плодоовочівництва, передає kurkul.com.
Як йдеться у повідомленні, група бджолярів Херсонської області сумісно з громадською організацією «Земля Таврії» дослідили, що їх мед найчастіше купують саме пенсіонери. А у карантин, коли є обмеження на пересування, людей на медовому ярмарку не чекай, тим більше літніх.
Читайте також: Таврійський університет заведе пасіку для студентів
Ось бджолярі й не стали чекати, а оголосили акцію — мед з доставкою до порогу від 3 літрів.
«Дехто несміливо питав, чи можна замовити не 3 л меду, а лише один. Бджолярі прийняли рішення обов’язково задовільнити кожне замовлення літніх людей», — розповіла спеціалістка «Земля Таврії» Катерина Фоміна.
За перший тиждень квітня пасічники продали 120 л меду, з них 50 л — 34 пенсіонерам.
«Ми радіємо, що завдяки такій акції бджолярі отримали новий канал збуту, а пенсіонери — турботу та мед», — зазначила міжпроектна менеджерка Українського проєкту бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP Олександра Гармаш.


Суспільство

У центрі Львова готують до експозиції дорогу XVI ст. і оборонний мур, повідомила на своїй сторінці у фейсбук керівниця управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Лілія Онищенко-Швець.
Читайте також: Вони змусять вас реготати: сім популярних українських стендап-коміків

“Цю бруківку з XVI століття миють маленькою щіточкою, кожен камінчик окремо. Не знаю який буде будинок на площі Міцкевича і чи взагалі буде, але дорогу і оборонний мур готують до експозиції. Дорога вишургана возами, по ній ходили львів’яни протягом трьох століть, аж поки тут не побудували будинок, який поруйнував і дорогу, і високий оборонний мур. На щастя, не зовсім, і наразі це знахідка археологів і рай для реставраторів”, – написала Лілія Онищенко-Швець.

Відзначимо, що у грyдні 2020 рoкy нa плoщi Miцкeвичa, 9 y Львoвi рoзпoчaлись рoбoти з впорядкування aрхeoлoгiчнoгo прoстoрy, дe мoжнa бyдe пoбaчити фрaгмeнти Висoкoгo мyрy i брyкoвaнoї дoрoги XVI ст.
Читайте також: “Так” українському кіно! Як працює онлайн-кінотеатр Takflix
Нагадаємо, у полі під Києвом знайшли артефакт, якому кілька тисяч років.
Як ми повідомляли раніше, на Закарпатті стартувала реставрація старовинного замку.
Усі фото: facebook.com/Лілія Онищенко.
Суспільство

В Одесі електромонтери оперативно-виїзних бригад тренуватимуться працювати з обладнанням електричних підстанцій у віртуальній реальності.
Про це повідомили у пресслужбі ДТЕК Одеські електромережі.
Зазначається, що VR-тренажер, що використовуватимуть під час підготовки фахівців, дозволить прискорити процес навчання і зробить його максимально безпечним.
Читайте також: Вони змусять вас реготати: сім популярних українських стендап-коміків
Компанія вже провела перше навчання з використанням VR-тренажеру. Електромонтери тренувалися виводити в ремонт та потім вводити у роботу трансформатор Т2 на двотрансформаторній підстанції Ялта 110/35/10.

За допомогою віртуальної реальності свою кваліфікацію підвищили 36 фахівців.
Наголошується, що головне завдання, яке мають виконати електромонтери на тренажері, – безпечно та швидко перемкнути обладнання. У реальному житті від таких дій залежить здоров’я та життя працівників. Такі тренування допоможуть спеціалістам відшліфовувати та доводити до автоматизму навички безпечної роботи на об’єктах підвищеної небезпеки.
Про тренажер
VR-тренажер — це окуляри віртуальної реальності Oculus Quest. Достатньо їх надіти, щоб зануритися в змодельоване виробниче середовище, максимально схоже з реальністю, зокрема і в масштабі. Відчуття повної присутності у віртуальному світі дає відеозображення на 360 градусів. Програма фіксує дотримання вимог охорони праці та виробничої безпеки, правильне застосування засобів індивідуального захисту, використання розпорядчих та вказівних знаків.
Окуляри віртуальної реальності, що використовують в центрі підготовки та навчання персоналу ДТЕК Одеські електромережі, відтворюють модель підстанції «Ялта 110/35/10». Фахівець вивчає теорію та віртуально виконує понад 50 перемикань під час ремонту та введення підстанції в роботу. Все, як в житті — взаємодія з устаткуванням, виконання необхідних операцій. Віртуальний учитель на прикладі показує, як потрібно виконати завдання.
Хто навчатиметься?
Навчання на віртуальному тренажері-симуляторі вже включене в програму первинної професійної підготовки та підвищення кваліфікації для спеціальностей «Електромонтер оперативно-виїзної бригади», «Електромонтер з експлуатації розподільних мереж», «Електромонтер з обслуговування підстанцій». Також навчання проходитимуть диспетчера, майстри розподільних мереж та майстри підстанцій 35 кВ і вище. Для них розробили окремий курс навчання.
Читайте також: “Так” українському кіно! Як працює онлайн-кінотеатр Takflix
Відомо, що програму навчання на VR-тренажері для спеціалістів Одеських електромереж розробила компанія «Kampov Technology» за участі фахівців департаментів з охорони праці та управління персоналом ДТЕК Одеські електромережі.
Нагадаємо, в Україні стартує інформаційна кампанія про євроінтеграцію.
Як ми повідомляли раніше, у невеликому шахтарському місті Донеччини запрацював перший центр робототехніки та програмування.
Усі фото: ktc.ua.
Суспільство

Для Державної прикордонної служби України готується для відправки чергова партія вертольотів Airbus Н125.
Про це пише Український Мілітарний Портал.
Світлина з вертольотом AirbusН125 для ДПСУ була опублікована на інформаційному ресурсі MilitaryAviationInUa.
Читайте також: Вони змусять вас реготати: сім популярних українських стендап-коміків
Цього року українське прикордонне відомство очікує отримати 10 вертольотів цього типу.
Планується, що ці машини уже прибудуть з необхідним оптико-електронним обладнанням для моніторингу державного кордону та виключної (морської) економічної зони України.

Довідка
У рамках виконання міжурядової угоди з Французькою Республікою та реалізації інвестиційного проєкту МВС щодо створення єдиної системи авіаційної безпеки та цивільного захисту Держприкордонслужба України загалом очікує отримати 24 нові гелікоптери Airbus Helicopter Н125.

У січні 2020 року, в Київ прилетіли два вертольоти Н125 від французької компанії Airbus Helicopter для Державної прикордонної служби України. Протягом року у Держприкордонслужбі нові вертольоти підтвердили свою ефективність та економічність. Вони налітали майже 460 годин. У 2020-му їх переважно застосовували для навчання льотного та технічного складу.
Читайте також: “Так” українському кіно! Як працює онлайн-кінотеатр Takflix
У 2020 році для Н125 облаштували два ангари у Харківській області, по одному ангару в Сумській області та Києві. Тривають підготовчі роботи зі спорудження ангара у Чернігівській області.
Нагадаємо, у Рівному морські авіатори отримали літак Ан-2.
Як ми повідомляли раніше, українські миротворці в Конго провели тренування авіанавідників.
Усі фото: mil.in.ua.