

Економіка
Харківський авіазавод та угорська компанія налагодять виробництво нових літаків
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У Харкові місцевий авіазавод та угорська компанія Magnus Aircraft планують модернізувати та налагодити виробництво нових літаків ХАЗ-30.
Про це пише Depo.Харків з посиланням на генерального директора Харківського державного авіаційного виробничого підприємства Олександра Кривоконя.
За його словами, Харківський авіазавод проведе перемовини з представниками угорської компанії Magnus Aircraft, що спеціалізується на виготовленні літаків малої авіації.
Відомо, що угорська компанія Magnus Aircraft випускає літак “Фьюджет”. Планують спільно зробити модернізацію на основі українського одномоторного літака ХАЗ-30: вдосконалити його інтер’єр, екстер’єр, змінити авіоніку.
Читайте також: Бренд одягу Shkoura. Про верстат 18 століття, вивалювання у гірській річці та відмову від електрики
Зазначається, що спільний українсько-угорський продукт буде легше сертифікувати в Європейському Союзі.
“Угорці мають досвід сертифікації в EASA (Агентства Євросоюзу з безпеки польотів, – ред.), наш ХАЗ-30 треба сертифікувати. Я хочу, щоб вони це зробили, це буде спільний продукт. Коли ми сертифікуємо його в Європі, тоді ми зможемо продавати його, де захочемо”, – підкреслив керівник Олександра Кривоконя.
Кривоконь сказав, що приблизно ринок малої авіації потребує до трьох тисяч машин.
“Сьогодні угорці продають свої машини за 150 тисяч доларів. І в них вона продається. У них є центри у Південній Америці, в Африці, Азії, Європі. Я хочу, щоб в тих центрах, де вони займаються ремонтом і продажем, теж стояли наші літаки: один екстра-класу за 150 тисяч, а другий – за 100-120 тисяч ХАЗ-30”, – підсумував він.
Нагадаємо, у Харкові побудують ангари для техобслуговування «Боїнгів».
Головне фото: depo.ua.

Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Київ і Варшава домовилися пришвидшити перевірку на українсько-польському кордоні та спростити експорт української агропродукції до ЄС та третіх країн.
Про це повідомили в пресслужбі Міністерства сільського господарства Польщі, пише Економічна правда.
16 травня міністр агрополітики України Микола Сольський та віцепрем’єр-міністр сільського господарства Польщі Генрік Ковальчик підписали спільну заяву, яка зафіксувала домовленості щодо транзиту українських зернових через Польщу та визнання Україною регіоналізацію території Польщі щодо африканської чуми свиней.

Домовленості сторін також передбачають збільшення кількості ветеринарних інспекторів на прикордонних інспекційних постах та організацію їх роботи в режимі 24/7 в найбільш завантажених пунктах.
Читайте також: Інжир на підвіконні та плантації на дачі. Як проєкт «Сади Перемоги» мобілізує городні війська України
Також польська сторона розгляне можливість здійснення транзиту зерна у всіх пунктах пропуску на державному кордоні Польщі та України, зокрема, на прикордонних інспекційних постах Верхрата – Рава Руська, Медика – Шегіні, Кросьценко – Смільниця.
Це дозволить пришвидшити та спростити експорт українського зерна в умовах заблокованих морських портів.
Нагадаємо, на Сумщині аграріям вдалося засіяти 92% посівних площ. Це вдвічі більше, аніж очікувалося після деокупації регіону.
Також ми повідомляли, що на Тернопільщині почали будувати новий комбікормовий завод.
Фото: gov.pl
Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Фермерське господарство на Миколаївщині «Устриці Скіфії» відновило роботу і запрошує всіх охочих скуштувати устриць.
Про це повідомили у пресслужбі компанії на фейсбук-сторінці.
Відомо, що через війну ферма призупинила приймати відвідувачів на початку березня. Тепер вона відчинена щодня і запрошує охочих поласувати устрицями.
«Ми знаємо, що в змозі покращити настрій навіть у такій непростій ситуації. Не соромтеся насолоджуватися життям – це нормально», – йдеться у зверненні компанії до клієнтів.
Ферма працює щодня з 10:00-20:00. Розміщена у с. Українка на Миколаївщині.
До війни за обсягами споживання устриць Україна входила до п’ятірки європейських країн-лідерів.
Дивіться відео: Як устрична ферма з Миколаївщини влаштувала бум морських делікатесів в Україні

Про устричну ферму на Миколаївщині
Заснував ферму юрист за фахом Андрій Пігулевський. Киянин, він залишив столицю заради улюбленої справи. Досвіду Андрій Пігулевський набирався у Франції, ця країна підкорила його своїм підходом до роботи. Особливими перевагами своїх устриць Андрій Пігулевський називає свіжість, адже їх доставляють дуже швидко, на відміну від закордонних.
Читайте також: «Нас вважають героями, а ми просто готуємо». Як харківська піцерія Daddy’s Pizza під час війни годує містян, військових та медиків
Свіжі устриці мають цікавий післясмак — мікс огірка з кавуном. Цей смак вдається зберігати завдяки чистій лиманській воді.

Нагадаємо, оголосили гранти для швидкої бізнес підтримки молодіжних підприємств.
Фото: facebook.com/SkifianOysters.
Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У селі Заривинці Тернопільської області товариство «Бучачагрохлібпром» заклало фундамент під будівництво нового комбікормового заводу.
Про це повідомили у пресслужбі Тернопільської обласної держадміністрації.
Завод виготовлятиме 10 тонн комбікорму в годину. Це забезпечуватиме потребу товариства у кормах. Втім, інвестори не виключають, що згодом потужностей вистачатиме і для виробництва продукції під реалізацію.
Усе обладнання для комбікормового заводу постачає компанія Buschhoff (Німеччина). Встановлюють дві лінії — заготівлі та відвантаження на ферми. Зазначається, що це лише початок інвестицій у регіоні.
«Більшість процесів є автоматизованими. Та кожен з них вимагає контролю і це дозволить нам залучити до роботи кілька десятків людей», — зазначає розповідає головний інженер ТОВ «Бучачагрохлібпром» Ігор Каковчик.
Читайте також: 35 тис. хлібин для Бучі та Гостомеля. Як топ-кондитерка Києва перетворила бізнес на волонтерський проєкт
Інвестори планують збудувати ще один тваринницький комплекс на 4400 дійних голів з глибокою переробкою гною для зеленої енергетики. Вироблятимуть близько 15-20 МВт світла. А також у платах — звести тепличний комплекс на площі 12 гектарів, що дозволить додатково створити 200-250 робочих місць.
Про компанію
Компанія ТзОВ «Бучачагрохлібпром» була заснована у 2004 р. За цей період посіла на ринку провідне місце серед виробників насіння. Мета роботи ТзОВ «Бучачагрохлібпром» – вести таку діяльність, яка забезпечує поєднання новітніх агропромислових технологій, сучасного менеджменту з віковим досвідом та мудрістю хліборобів.
Компанія орендує близько 25 тисяч гектарів землі, що розміщені одним масивом у трьох районах Тернопільської області, на яких займається вирощуванням зернових, олійних і технічних культур, сорти яких занесені до Державного реєстру сортів сільськогосподарських культур.
Нагадаємо, у Вінниці відновили будівництво заводу з виготовлення спортивного обладнання.
Як ми повідомляли раніше, 16 громад Закарпаття разом будують сміттєсортувальний завод за 12 млн євро.
Фото: riola.com.ua.