



Суспільство
Канадський режисер хоче зняти у Дніпрі фільм
У Дніпра з’явилися шанси потрапити на великий екран: канадський режисер і сценарист Джордж Менделюк, на рахунку якого десятки фільмів і телесеріалів, хоче зняти новий фільм в Україні. Про це повідомляє “Сьогодні”.
Привабити Голлівуд
Експерти зазначають, що на території Дніпра розташовано безліч цікавих локацій для зйомок, переважна частина з яких – заводи. При цьому вхід на них закритий. Займатися пошуком місць, а також врегулюванням складних питань, доручили спеціальній міській кінокомісії.
Місто виявилося привабливим для західних режисерів, один з яких дав старт створенню кінокомісії, завдання якої – сформувати базу даних, до якої увійдуть всі цікаві для кіновиробництва локації, і створити кіноспівтовариство.
Читайте також: На Рівненщині розпочалися зйомки українського фентезійного фільму
Наразі члени комісії займаються вивченням досвіду роботи Києва, Одеси і Львова, в яких десятиліттями успішно знімають фільми і рекламні ролики. Тим часом, за словами експертів, Дніпро може похвалитися великою кількістю цікавих майданчиків, які зможуть в майбутньому засвітитися на екрані.
Найпривабливіші для зйомок місця
Серед найпривабливіших місць називають промислові підприємства, які зможуть стати фоном для зйомок фантастичних голлівудських фільмів.
“У Дніпрі цікаві міський Палац дітей та юнацтва (колишній Будинок піонера. – Авт.), річковий порт, поки його ще не відремонтували, палац Ілліча, а також напівзруйновані лікарні. Насправді виділити можна близько 20-30 локацій. Але наші діаманти – це заводи”, – розповів продюсер Михайло Кукса.


Він також підкреслив, що в якості картинки вельми затребувані недобудовані будівлі, труби і металоконструкції, адже часто кіношникам доводиться споруджувати декорації, що імітують ці об’єкти.
“Той же “Божевільний Макс” (друга частина фантастичного фільму режисера Джорджа Міллера, яка вийшла на екрани в 2015 році – Авт.). Уявіть, як складно побудувати такі декорації. А у нас все це є, і це не декорації, а гектари локацій. При тому, що вони всі різні. Тут би весь Голлівуд знімав”, – вважає Кукса.
У мерії Дніпра зазначають: працювати Dnipro Film Commission почне вже наступного року. До співпраці запрошують усіх компетентних фахівців.
Суспільство


Голограмні марки “Комахи України”, які випустила “Укрпошта”, перемогли на Міжнародному конкурсі WIPA.
Про це повідомляється на сайті “Укрпошти”.
Зазначається, за перемогу боролися марки 50 країн.
Перше філателістичне олімпійське золото
“Голограмні марки «Комахи України», що випустила Укрпошта, здобули філателістичне олімпійське золото – гран-прі Міжнародного конкурсу на найкращу марку 2018 р. WIPA (м. Відень, Австрія)”, – йдеться у повідомленні.
Відомо, що ця перемога стала першою за всю історію сучасного української філателії.
Крім того, для марок була вперше використали сучасну технологію – тиснення голографічною плівкою.
Про конкурс
Гран-прі WIPA відбувається у Відні з 1981 року та щорічно присуджується найкрасивішій поштовій марці світу.
Хроніка перемог українських поштових марок у конкурсі WIPA:
- 2003 – 3-те місце за поштову марку «З Різдвом Христовим!»
- 2004 – 3-те місце за поштовий блок «Гетьманські клейноди та особисті речі Богдана Хмельницького»
- 2008 – 7-ме місце за поштовий блок «Козацька Україна»
- 2009 – 7-ме місце за поштовий блок «Доля. Т.Г. Шевченко»
- 2012 – 6-те місце за поштовий блок «Маяки України» (2010 р.)
- 2013 – 6-те місце за Поштовий блок «Щедра Україна. Літо».
Де придбати
Марковий аркуш випущений тиражем 30 тисяч примірників, номінал кожної марки – 7,5 грн, вартість маркового аркуша – 52,50 грн.
Придбати марковий аркуш «Комахи України», а також іншу філателістичну продукції можна у спеціалізованих точках продажу, а також в інтернет-магазині Укрпошти «Поштовий міні-маркет».
Нагадаю, Укрпошта почала тестові доставки міжнародних відправлень із Польщі.
Суспільство


У мережі представили тізер документального фільму про український гурт DakhaBrakha.
Про це повідомляє видання “Новое время”.
Зазначається, що цілий 2019 рік гурт DakhaBrakha провів на гастролях.
Вони проїхали з концертами Україною, Францією, Південною та Північною Америкою.
Читайте також: Відома креативна агенція розроблятиме позитивний бренд “Чорнобиля”
Відео присвячене запису нового альбому. Глядач зануриться у магічну атмосферу, що панувала у студії звукозапису у далекій Бразилії.
Зйомка повнометражної документальної стрічки “ДахаБраха.Шлях”, яка відбувається за підтримки Українського Культурного Фонду, триває з осені 2018 року.
Це документальна історія про життя учасників гурту: їхній метод створення музики, спогади з дитинства, закулісні перипетії, концертні виступи у різних куточках світу, а також непрості, але дуже цікаві будні артистів.
Прем’єра фільму запланована на 2021 рік.
Нагадаємо, український фільм здобув головну нагороду кінофестивалю в Японії.
Суспільство


У вівторок, 10 грудня, суспільні телеканали “UA: Перший” та “UA: Культура” транслюватимуть церемонію нагородження нобелівських лауреатів уперше в історії українського телебачення.
Про це повідомляє сайт Суспільного.
Відзначається, що Суспільне покаже прямі ефіри із церемонії вручення премії миру з Осло (Норвегія) та вручення премій із фізики, хімії, медицини, літератури й економіки зі Стокгольма (Швеція).
Відомо, що трансляція відбуватиметься впродовж п’яти годин.
Читайте також: Українсько-британський стартап готується до польотів на Місяць
Окрім того, впродовж трансляції церемонії глядачі Суспільного також побачать програму, у якій докладно дізнаються історію Нобелівської премії та цікавинки про церемонію нагородження та банкет після урочистої частини.
У програмі про Нобелівську премію глядачі Суспільного дізнаються від українських науковців, за які досягнення у всіх цьогорічних номінаціях лауреати отримають премії.
Коли дивитися
Трансляція спецпроєкту «Церемонія нагородження Нобелівських лауреатів 2019» відбуватиметься двома блоками — перший розпочнеться у вівторок, 10 грудня, о 13:45 і триватиме до 15:40, а другий буде в ефірі з 16:40 до 19:30.
Нагадаємо, нобелівську премію з літератури отримала письменниця з українським корінням.
Також, як ми писали раніше, українська письменниця Гаська Шиян стала першою українкою, яка отримала Літературну премію ЄС.
Суспільство


У Покровську Донецькій області завершили роботи з реконструкції парку «Ювілейний», загальна вартість робіт становить 41 млн грн.
Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook голова Донецької військово-цивільної обласної адміністрації.
Зазначається, що це один із найбільших парків області, він розташований на площі 26,8 га.
Що зробили
У парку провели повну реконструкцію, озеленення, замінили освітлення, облаштували систему поливу, встановили дитячі майданчики та скульптури.
Кириленко нагадав, що цікавинка цього парку – скульптурна композиція, яка розповідатиме відвідувачам про композитора Миколу Леонтовича, автора всесвітньо відомого «Щедрика».
Читайте також: Молоді люди Донбасу можуть отримати 500 доларів на подорожі
Зазначимо, що Леонтович у Покровська кілька років жив і вчителював у музичній школі станції Гришине (нині станція Покровська).
Пам’ятник встановили коштом місцевої влади, його автор – переселенець з окупованої Горлівки, Заслужений художник України Петро Антип»
Нагадаємо, для переселенців Луганщини створять “Школу фермерства”.
Суспільство


Міністерство цифрової трансформації планує відкрити онлайн ІТ-курси для покращення цифрових навичок українців.
Про це заявили в Уряді на брифінгу у п’ятницю, 6 листопада, повідомляє Укрінформ.
Відомо, що запуск платформи має відбутися в січні.
Мета цього проєкту – навчити велику кількість людей володіти базовими цифровими навичками для того, щоб вони розуміли як шукати роботу, як заробляти віддалено, як резюме створити, як комп’ютером користуватись.
Читайте також: Трудові книжки скасують уже до кінця 2019 року: чим їх замінять
Таким чином можна буде підготувати якомога більшу кількість людей до майбутньої діджиталізації.
Нагадаємо, вже наступного тижня стартує бета-тестування додатку, яке переводитиме водійські права в електронний формат.
Як ми писали раніше, Уряд планує відмовитися від паперових квитанцій.
Суспільство


На замовлення компанії Boeing «Авіалінії Антонова» виконали перевезення чотирьох гелікоптерів «Apache AH-64E Attack» з аеропорту Phoenix Mesa Gateway (AZA), штат Арізона, США, до авіабази Hindan (VIDX), Індія.
Про це повідомили у пресслужбі компанії «Авіалінії Антонова»
Зазначається, що літак Ан-124-100 «Авіаліній Антонова», який може вмістити до п’яти гвинтокрилів «Apache», перевіз гелікоптери загальною вагою 39 тонн, включаючи демонтовані лопаті роторів.


Відомо, що команда «Авіалінії Антонова» виконала роботу з дотриманням термінів, оперативно подаючи заявки для отримання дозволу на переліт, що необхідно в разі перевезення вантажів військового призначення.
«Ми розпланували, як найкраще розмістити вантаж, щоб доставити його неушкодженим», — сказав Амнон Ерліх, комерційний директор офісу «Авіаліній Антонова» в США.


Він додав, що під час планування перевезення враховували високі літні температури в Арізоні. Завантаження розпочиналося рано вранці, поки було прохолодно. Літак вилетів уночі. Замовлення було виконано через 24 години.
Маючи позитивний досвід взаємодії, «Boeing» уклав контракти з «Авіалініями Антонова» на подальші перевезення гелікоптерів «Apache».
Нагадаємо, укроборонпром модернізуватиме літаки “Антонов” для Перу.
-
Суспільство19 години тому
У Харкові збудують третю лінію метрополітену
-
Суспільство20 години тому
Українську стрічку покажуть на кінофестивалі в США
-
Суспільство16 години тому
Вийшла друком офіційна версія нового «Українського правопису»
-
Технології15 години тому
У Києві облаштували світлодіодний пішохідний перехід, що працює на сонячній батареї (ВІДЕО)
-
Суспільство18 години тому
Стартувало виробництво фільму за книгою Скрябіна
-
Суспільство12 години тому
На Закарпатті фермер зробив місцевий бренд із часнику