Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Із Харкова запустять бюджетні авіарейси до Кракова і Парижа

Опубліковано

Українська авіакомпанія SkyUp з 11 червня 2019 року запускає рейс з Харкова до Парижа (Франція), а ірландська лоукост-авіакомпанія Ryanair з 17 червня – з Харкова до Кракова (Польща). Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Рейс до Парижа

Згідно з даними в системі бронювання SkyUp, рейс до Парижа буде здійснюватися двічі на тиждень – по вівторках і п’ятницях.

З Харкова літак відправлятиметься о 3:50, назад – по вівторках о 7:55, по п’ятницях – в 8:25. Тривалість польоту – 3 години 45 хвилин.

Вартість квитка без багажу стартує від 2,3 тис. грн.

Читайте також: У травні з Харкова відкриються авіарейси в Баку

Рейс до Кракова

Рейс до Кракова, згідно з даними в системі бронювання Ryanair, буде здійснюватися по понеділках і п’ятницях.

З Кракова до Харкова літак буде вилітати о 9:45, назад виліт заплановано на 13:25. Тривалість польоту – 2 години 5 хвилин.

Вартість квитка в одну сторону без багажу – від 60 євро.

Нагадаємо, аеропорт “Харків” планує відкриття нових бюджетних авіарейсів. Пріоритетними є рейси з Харкова до Німеччини, Польщі, країн Прибалтики, а також Середземномор’я.

Суспільство

Стали відомі лауреати театральної премії “Київська пектораль-2023”

Опубліковано

27 березня у Міжнародний день театру о 16:00 в Київському муніципальному академічному театрі опери та балету для дітей і юнацтва відбулося урочисте нагородження лауреатів театральної премії “Київська пектораль-2023“.

Про це повідомляє журнал “Музика”.

Лауреати

За підсумками голосування журі, до складу якого традиційно входили кваліфіковані експерти – театрознавці, музикознавці, журналісти, переможцями у 14-ти номінаціях стали:

  • Найкраща драматична вистава – “Візит”, Національний театр імені Івана Франка;
  • Найкраща музична вистава – мюзикл “Тигролови”, Київська національна оперета;
  • Найкраща дитяча вистава – “Піноккія”, Київська опера на Подолі;
  • Найкраща камерна вистава (вистава малої сцени)” – “Намалюй мені літак”, Театр драми і комедії на лівому березі Дніпра;
  • Найкраща режисерська робота – Давид Петросян за виставу “Візит”, Національний театр імені Івана Франка;
  • Найкраще виконання чоловічої ролі – Олексій Богданович за роль Альфреда у виставі “Візит”, Національний театр імені Івана Франка;
  • Найкраще виконання жіночої ролі – Ольга Гришина за роль Анелі у виставі “Для домашнього вогнища”, Національний театр імені Лесі Українки;
  • Найкраще виконання чоловічої ролі другого плану” (премію розділили два актори) – Остап Ступка за роль Бургомістра у виставі “Візит”, Національний театр імені Івана Франка; Олександр Бондар за ролі Екскурсовода, фанатичного студента й диригента Артуро Тосканіні у виставі “Соломія”, Театр драми на Печерську;
  • Найкраще виконання жіночої ролі другого плану – Лариса Трояновська за ролі Кошатниці та Надії Танашевич у виставі “Зелені коридори”, Театр на Подолі;
  • Найкраща сценографія – Даниїла Колот, вистава “Візит”, Національний театр імені Івана Франка;
  • Найкраща музична концепція вистави – Борис Севастьянов, мюзикл “Піноккія”, Київська опера на Подолі;
  • Найкраще пластичне вирішення вистави – Раду Поклітару, балет “ДискриміНАЦІЯ”, Київ модерн-балет;
  • Найкращий акторський дебют – Ганна Михайличенко, моновистава “Мовою троянд”, Київська академічна майстерня театрального мистецтва “Сузір’я”;
  • Найкращий режисерський дебют – Володимир Абазопуло, Ярослав Гуревич, вистава “Круасани з мигдалем”, Київська академічна майстерня театрального мистецтва “Сузір’я”.

Про премію

Театральну премію “Київська пектораль” засновано за ініціативою Київського місцевого відділення Національної спілки театральних діячів України у 1992 році та за підтримки Головного управління культури Київської міської державної адміністрації. “Київська пектораль” стала першою в Україні професійною театральною премією. Це – визнання і вшанування кращих акторів, режисерів, представників інших творчих професій, пов’язаних із театральним мистецтвом.

Премія є престижною у театральній галузі, підкреслює значимість творчої праці майстрів сценічного мистецтва, адже український театр був і залишається джерелом духовності, оберегом і популяризатором культурного надбання.

Читати далі

Суспільство

Поїзд “Прага – Чоп” здійснив свій перший рейс

Опубліковано

28 березня розпочав курсування новий міжнародний рейс між Прагою та Чопом, який поєднує зручним нічним сполученням столицю Чехії, словацький Кошице та український Чоп.

Про це Укрзалізниця повідомляє на своєму Telegram-каналі.

Вартість квитків

Вона залежить від дня поїздки й у середньому становить близько 1060 грн за сидяче місце або 1700 грн за спальне місце. Придбати квиток можна на сайті перевізника RegioJet. У поїзді доступні жіночі купе, асортимент страв та напоїв з бортового меню, зокрема сніданки.

Читати також: Студія Triomatica Games презентувала нову детективну гру, дія якої розгортається у Києві

Деталі маршруту

Час поїздки між Прагою і Чопом складатиме близько 13 годин, відправлення з Праги щодня о 21:52, прибуття до Чопа о 10:35. У зворотному напрямку відправлення з Чопа щодня о 17:35, прибуття до Праги о 05:57.

Спеціально під запуск нового міжнародного сполучення Укрзалізниця призначила новий внутрішній денний поїзд “Чернівці – Чоп – Ужгород”, розклад руху якого підлаштований для комфортної пересадки буковинських та закарпатських пасажирів.

Нагадаємо, що компанія з Британії вдосконалить дрони для ЗСУ.

Також ми повідомляли, що Мінцифра анонсувала безоплатний освітній тренінг з відкритих даних.

Фото: Укрзалізниця

Читати далі

Суспільство

10 безкоштовних онлайн-курсів, що допоможуть пережити війну та її наслідки

Опубліковано

ШоТам підготував підбірку з 10 безкоштовних онлайн-курсів для українців. Лекції на платформі Prometheus доступні постійно. Щоб їх пройти, потрібно лише зареєструватися. Навички, отримані на деяких з цих курсів, без перебільшень можуть врятувати життя.

1. Перша домедична допомога в умовах війни

В умовах війни критично важливо знати, як надавати домедичну допомогу. Адже лише за 2-3 хвилини постраждалий може втратити критичний об’єм крові та не дочекатися прибуття «швидкої». Курс допоможе отримати базові теоретичні знання щодо того, як зупинити кровотечу, як діяти при опіках тіла, переохолодженні, зупинці серця тощо. 

Ви дізнаєтеся:

  • про алгоритм MARCHE і загальну хронологію надання допомоги;
  • ознаки кровотечі, використання тапмпонади та джгутів;
  • основи зовнішнього масажу серця;
  • як звільняти дихальні шляхи постраждалого;
  • про зігрівання при переохолодженні;
  • як розрізняти ступені опіків і що робити, аби не нашкодити.

Автори курсу: підприємець, засновник компанії «Перша допомога та Спецпідготовка. FAST» Федір Сердюк, інструктори компанії Артем Прокопьєв і Володимир Мухін.

Реєстрація за посиланням

2. Навчання з попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів

У деокупованих містах і селах найбільша кількість мін та вибухонебезпечних предметів. Росіяни залишали їх скрізь: у полях, лісах і навіть на подвір’ях українців. Курс допоможе керівникам громад, підприємств та установ попередити людей про ризики вибухонебезпечних предметів (ВПН) та сформувати в них навички безпечної поведінки.

Ви дізнаєтеся: 

  • як правильно дітям і дорослим у громадах поводитися з ВНП;
  • які є різновиди мін та ВПН;
  • про безпечну поведінку в разі виявлення небезпечних предметів тощо.

Автори курсу: курс розробив голова ГО «Асоціація саперів України» Тимур Пістрюга разом з автором навчально-методичного посібника «Навчання населення з попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів» Сергієм Чутким.

Реєстрація за посиланням

3. База: сучасна військова підготовка

Курс дає базові знання з військової справи. Він не замінює практичне навчання в центрах підготовки, а лише доповнює його. І хоч здебільшого ці знання необхідні військовим без практичного досвіду чи вперше мобілізованим, вони також будуть корисні для цивільних, які можуть опинитися в епіцентрі бойових дій. 

Ви дізнаєтеся: 

  • про загальну підготовку (екіпірування та спорядження: що взяти з собою, фізична та вогнева підготовка);
  • умови побуту в польових умовах;
  • основи тактичної підготовки;
  • про безпеку звʼязку на полі бою;
  • як орієнтуватися на місцевості;
  • про види озброєння, аеророзвідку та саперну справу;
  • якою має бути психологічна підготовка тощо.

Експерти курсу. Курс містить перевірені на практиці знання та рекомендації від експертів, які мають бойовий досвід з 2014 року й дотепер. Серед них: військовий Денис «Квебек», розвідник-снайпер Євгеній «Юдж» Юдін, керівник аналітичного відділу фонду «Повернись живим» Антон Муравейник. Курс створений і партнерстві з Центром спеціальної підготовки ASKOLD. 

Реєстрація за посиланням

4. Інженерний курс «Народний FPV» 

Це лекції для людей, які готові вчитися того, як з паяльником і викруткою в руках підсилити Збройні сили України такими потрібними їм БПЛА.

Ви дізнаєтеся, як зібрати 7-дюймовий FPV-дрон, який допоможе знищувати техніку окупантів, зупинити наступ і зберегти життя українських захисників.

Автори курсу: аеророзвідниця та ветеранка Марія Берлінська, засновник виробничо-розробницької компанії Vyriy Drone Олексій Бабенко й інші інженери та пілоти. Розробники — фахівці волонтерського проєкту Victory Drones та вітчизняного виробника дронів Vyriy Drone.

Реєстрація за посиланням

5. Як пережити війну разом: курс для родин військовослужбовців, ветеранок і ветеранів

Цей безкоштовний курс має на меті допомогти родинам захисників і захисниць долати щоденні виклики та будувати стосунки в умовах війни. У ньому зібраний досвід терапевтів і клієнтів, які знають, що таке чекати й хвилюватися. Ті, хто вже проходив цей шлях, вчать розбиратися в механізмах психіки в стресових умовах, говорять про корисні стратегії поведінки та дають багато підтримки. 

Ви дізнаєтеся:

  • як знизити рівень стресу в дорослих і дітей;
  • як впоратися з постійною тривогою, страхом втрати;
  • про побудову стосунків на відстані;
  • як підготуватися до повернення партнера тощо.

Авторки курсу: фахівчиня з психічного здоров’я Veteran Hub і засновниця ГО «Вільний Вибір» Тетяна Руденко, психотерапевтка ГО «ППР “Вільний Вибір”» Олена Сігута. Розробники — Veteran Hub.

Реєстрація за посиланням

6. Сам собі терапевт. Інструменти психологічної самодопомоги для ветеранів і ветеранок


Курс для ветеранів та ветеранок, які наразі не беруть участі в бойових діях і перебувають у відносній безпеці. Тут вчать, як впоратися з тривогою та гнівом, приборкати жахливі спогади й подолати апатію. Навчання також буде корисним для членів ветеранських родин або інших людей, які постраждали від війни.

Ви дізнаєтеся:

  • про управління внутрішньою напругою та спостереження за власними думками;
  • про техніки дистанціювання та стабілізації;
  • про когнітивні фільтри та те, як їх позбутися;
  • як працювати з гнівом;
  • про техніки запобігання конфлікту тощо.

Авторка курсу — психотерапевтка ГО «ППР “Вільний Вибір”» Олена Сігута. Розробники — Veteran Hub.

Реєстрація за посиланням

7. Як адаптуватися на новому місці? Курс психологічної реінтеграції ВПО

Під час навчання можна знайти відповіді на найпоширеніші питання вимушених переселенців про всі труднощі, пов’язані з переїздом у новий регіон.

Ви дізнаєтеся:

  • як допомогти собі й близьким та адаптуватися в нових умовах;
  • що потрібно, аби знизити внутрішню тривогу; 
  • як знайти роботу;
  • про підтримку зв’язку з рідними;
  • про те, як долучатися до ініціатив у громаді або створювати власні тощо. 

Автори курсу: кризова психологиня, тренерка, експертка з психологічної реінтеграції ВПО та екскомбатантів Юлія Павлова, дитяча психологиня, менеджерка освітніх проєктів Марина Акритова, голова громадської організації «Заходи» Юрій Давиденко, директорка ГО «Юридична сотня» Юлія Морій.

Реєстрація за посиланням

8. Як знайти роботу під час війни

Цей курс детальніше, ніж попередній, розглядає тему працевлаштування вимушених переселенців: як змінився ринок праці під час війни, стратегії пошуку роботи, що має бути в резюме, як вдало пройти співбесіду.

Ви дізнаєтеся:

  • як проаналізувати свої знання та навички;
  • як за потреби перекваліфікуватися;
  • про канали пошуку роботи під час війни;
  • техніка складання резюме;
  • як підготуватися до співбесіди;
  • про професійні стосунки під час війни тощо.

Автори курсу: психологиня Юлія Павлова, HRD в ІТ-компанії Cadabra Studio Катерина Маргітіч-Філіппова, директорка ГО «Центр зайнятості Вільних людей», засновниця проєктів «Воїну — гідна праця» та RIZNA Оксана Філоненко. Розробники курсу — громадська організація «Центр зайнятості Вільних людей». Діяльність ГО спрямована на професійну та підприємницьку самореалізацію людей, які пережили травматичні події внаслідок війни в Україні.

Реєстрація за посиланням

9. Як почати власну справу в часи невизначеності: покроковий гайд від ТОП-підприємців України

У цьому курсі українські підприємці розповідають, як створити та розвинути власну справу під час війни. Вони надихнуть робити своє в Україні та саме зараз. 

Ви дізнаєтеся: 

  • як робити шлях до власного бізнесу у форматі зрозумілої roadmap;
  • про створення бізнес-моделі для швидкого старту та спосіб її тестування;
  • як знайти фінансування та клієнтів;
  • що таке «точка беззбитковості» та як її розраховувати;
  • про базову ієрархію бізнес-процесів;
  • як навчитися визначати ризики та враховувати виклики невизначеності тощо.

Автори та спікери курсу: консультантка та бізнес-тренерка з понад 10-річним досвідом Олена Добророднєва, співвласник компанії «Нова пошта» Вячеслав Климов, співзасновник та CTO освітньої платформи «Preply» Дмитро Волошин й інші.

Реєстрація за посиланням

10. Медіаграмотність: як не піддаватися маніпуляціям

Ворог постійно шукає слабкі місця та вдосконалює свої методи дезінформації в інформаційному просторі. Безкоштовний курс створили, аби українці могли прокачати навички з медіаграмотності. 

Ви дізнаєтеся:

  • як медіаграмотність допомагає в ухваленні рішень;
  • що робити для розвитку критичного мислення;
  • як перевіряти якість контенту в українських і закордонних медіа: авторів, джерела інформації, зокрема, телеграм-канали;
  • про основні наративи й тактики російської пропаганди;
  • що таке маніпулятивний медіаконтент, як розрізняти дезінформацію, шкідливі пропагандистські наративи;
  • як самостійно створювати якісний контент та уникати блокувань у соцмережах тощо.

Автори курсу: керівниця Національного проєкту з медіаграмотності «Фільтр» Валерія Ковтун, фактчекерка проєкту StopFake.org. Олена Чуранова, засновниця проєкту «НотаЄнота» та фактчекерка Альона Романюк й інші. Розробниками курсу є Національний проєкт з медіаграмотності «Фільтр» і Міністерство культури та інформаційної політики.

Реєстрація за посиланням

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 день тому

“Глядачі полюбили нас за українську виставу”: як харківський лялькар лікує депресію у військових

Там, де болю не видно зовні, всередині він може бути гострішим. Українські воїни, які щодня...

Суспільство6 днів тому

«На такій печериці можна хоч піцу робити!». Переселенець з Донеччини за грант відродив бізнес із вирощування грибів-гігантів

Юрій Душенко з Донеччини розпочав справу наприкінці 2015 року. Двічі втрачав бізнес, вимушено змінив три...

Суспільство7 днів тому

Зробив теплиці на бабусиному городі. Як підприємець з Вінниччини отримав грант на полуничний бізнес

Дмитро Гринь з Ладижина з радістю та гордістю оглядає свої володіння — довгі рівненькі рядки...

Суспільство1 тиждень тому

Думав, що гранти виграють лише «свої». Як кондитер з Київщини почав створювати українські макарони

Його соцмережі — це поєднання естетичного задоволення та вибуху смакових рецепторів. А різнокольорові макарони, які...

РЕКЛАМА: