Суспільство
Історія дружби 7-річного Артемка та захисника (ВІДЕО)
7-річний Артемко чекав звістки з фронту від друга Мартина, який припинив виходити на зв’язок після поранення.
Протягом двох місяців Артемко з думкою про Мартина виглядав захисників та співав їм українських пісень.
Історію дружби хлопчика і захисника розповідає ШоТам.
Щодня 7-річний Артем виходить на дорогу й чекає. Одного дня його друг Мартин перестав виходити на зв’язок із фронту.
Артем вірив: Мартин живий. І став щодня виглядати його з-поміж колон захисників. Бійці помітили хлопця й подарували йому військову форму і нашивки.
Та навіть знайшли справжні берці 36-го розміру. Так Артем став справжнім талісманом для ЗСУ – зустріч із ним вважають добрим знаком.
Читайте також: Кризовий центр став бойовим. Як ветеранська ГО «Бандерівський Схрон» перейшла на військові рейки
«Наші діти це бачать і розуміють, уже в такому малому віці вони розуміють усю суть ситуації. Не розкисай! У нього аж сльози на очах!», — каже Вадос, військовослужбовець.
Але Артем не забував про Мартина – чекав на звістку і почав збирати донати на ЗСУ. Разом із бабусею вже купив павербанки та допоміг волонтерам придбати джип.
І одного дня військові показали Артему це відео.
«Артемко, це Мартин. Передаю тобі привіт. У мене все добре, дядьки в Києві хороші, в стрій повернуть швидко. Тому тільки-но я приїду до міста, я одразу тебе знайду», — сказав Мартин.
Нагадаємо, школяр-переселенець допоміг батькам відкрити власний заклад у Франківську.
Також ШоТам розповідав, як на Вінниччині коні лікують дітей від стресу через війну.
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Документальний театр як інструмент роботи з історіями
«Мистецтво пропонує безліч форматів говоріння про складний досвід. Документальний театр — один з таких, що швидко реагує на зміни в суспільстві та здатен їх зафіксувати в моменті. До того ж, у театрі комунікація з глядачем відбувається напряму: ми бачимо на сцені людей, які самі про себе говорять, що створює для музею нові можливості репрезентації дитячого досвіду», — говорить куратор вистави Андрій Борутя.
Досліджувати пам’ять через мистецтво
«Для багатьох українців сьогодні важливо в той чи інший спосіб вшановувати загиблих, фіксувати події та свій досвід у публічному просторі. Ми переконані, що будувати національний меморіал можна лише після закінчення війни, але починати працювати з пам’яттю про трагічні події, особливо локальною, потрібно вже зараз», — пояснюють організатори проєкту.
Унікальний підхід громад до створення меморіалів
«Ця алея, яка в майбутньому розростеться, назавжди залишиться в пам’яті як символ подій у 2022 році. Особлива подяка тим, хто згодився записати свої спогади та зробити їх публічними. Це дуже важливо, бо невблаганний час стирає спогади, змінює їх», — поділилася асистентка керівниці проєкту в ГО «Асоціація демократичного розвитку» Наталія Апанасько.
Коментарі