

Технології
Huawei розвиватиме “розумні” енергомережі в Україні
Китайська корпорація Huawei співпрацюватиме з Україною у розвитку відновлюваної енергетики та “розумних” енергомереж. Про це повідомляє Укрінформ.
“Для створення умов для співпраці компанія Huawei Ukraine та Державна інноваційна фінансово-кредитна установа (ДІФКУ) уклали меморандум щодо взаєморозуміння. Основна мета партнерства — розвиток ринку відновлюваної енергетики в Україні за рахунок інвестпроєктів і обмін досвідом та інформацією щодо інвестиційних ініціатив”, – зазначили в представництві.
Що передбачає співпраця
Очікується, що до кінця 2019 року на ринку відновлюваної енергетики України з’являться такі рішення Huawei, як інвертор 185KTL для великих сонячних електростанцій, інвертор 100KTL-M1 для комерційних і промислових сонячних електростанцій, інвертор 50KTL-M0 для побутових або комерційних сонячних електростанцій, а також трифазний побутовий інвертор 3-20KTL-M0.
Читайте також: У “зелену” енергетику України інвестували понад 2 мільярди євро
“Метою діяльності ДІФКУ є залучення іноземних та вітчизняних інвестицій у реальний сектор економіки України. Саме через участь ДІФКУ у проекті інвестор отримує надійного партнера — державу. … Huawei є провідним світовим постачальником інформаційно-комунікаційного обладнання та рішень для зеленої енергетики. Ми впевнені, що дане партнерство сприятиме розвитку цього сегмента в Україні”, — зазначив голова правління Державної інноваційної фінансово-кредитної установи Володимир Ставнюк.
Що варто знати про Huawei
Huawei заснована в 1987 році, є приватною компанією, що повністю належить її співробітникам.
Наразі компанія Huawei продовжує інвестувати у наукові дослідження та розвиток інновацій й цифрових технологій у сферах ШІ, 5G, хмарних сервісів, IoT та відновлюваної енергетики, щоб забезпечити новий досвід та конкурентні рішення для клієнтів в Україні та в усьому світі.
В Україні Huawei представлена трьома бізнес-підрозділами: Carrier, Consumer і Enterprise Business Group.

Технології

Українська компанія «Жидкие фрукты» вивела на ринок новий продукт – амарантові вершки, пише newfood.media.
Під час виготовлення продукту використовують запатентований метод гідроудару.
Зазначається, що завдяки цій технології засвоюються практично всі 100% властивостей натуральної сировини, стають доступними організму вміст кісточок (ядерець) і шкірки фруктів, овочів, ягід, насіння, горіхів та бобів.
Про технологію
«Насіння б’ється одне об одне з невеликою кількістю води. Відбувається тертя за певного тиску, в замкнутому контурі, без кисню та без нагріву. Жодного руйнування, ніяких міксерів та металу. Ми не додаємо до маси ні цукру, ні підсилювачів смаку. Завдяки унікальній технології, переводимо насіння в рідку, питну форму», — розповіла засновниця компанії Тетяна Осипенко.
Читайте також: Флейти для медитації: як майстер з України підкорив своїми виробами Європу та Тибет
За її словами, після цього збільшується кількість поживних речовин, адже в кінцевому продукті міститься все, що не перетравлюється в первісному вигляді. Це вміст кісточки і шкірки з безліччю корисних поліфенолів, жирних ненасичених кислот, вітамінів та мінералів тощо.

Чому саме амарант
Насіння рослини має високоякісний рослинний білок і сквален. Останній володіє антиоксидантними та адаптогенними властивостями, регенерує клітини.
Сквален був доступний винятково для дуже заможної частини населення. Нещодавно цю речовину знайшли в насінні амаранту.
Компанія займається мережевим маркетингом. Їхніми клієнтами є близько 200-300 сімей з різних куточків України.
Нагадаємо, в Умані почали вирощувати фіолетові томати.
Як ми повідомляли раніше, українську спаржу почали відправляти замовникам.
Усі фото: newfood.media.
Суспільство

Новий низькопідлоговий трамвай заводу Татра-Юг, що виготовляється на ПівденМаші, випробовують у Дніпрі.
Про це повідомили у пресслужбі Департамент транспорту та інфраструктури міста.

За інформацією, перший виїзд на експлуатаційні випробування відбувся ввечері 20 квітня.
Читайте також: Хліб не на смітник, а тваринам у притулки: як платформа No bread waste рятує харчові відходи
Згідно з вимогами міжнародної сертифікації, перед використанням на маршруті нової моделі необхідно провести післязаводську обкатку вагону пробігом не менш як 1000 кілометрів.

Відомо, що нова низькопідлогова модель отримала позитивні відгуки на транспортників, хоча й були виявлені незначні недоліки, які необхідно буде усунути.
Читайте також: Мікрозелень у руках «сонячних діток»: історія соціального проєкту у Харкові
Нині місто проводить переговори з Європейським банком реконструкції та розвитку щодо реконструкції трамвайного маршруту #19 та закупівлі нових трамвайних вагонів.

Нагадаємо, у Києві випробовують новий трамвай заводу «Еталон».
Як ми повідомляли раніше, показали, яким буде перший транспортний хаб у Львові.
Усі фото: facebook.com/dmrtransporty.
Технології

Український стартап Delfast запускає виробництво електровелосипедів на базі Київського підприємства АТ «ЕЛМІЗ» (відомий як Київський радіозавод до 1996 року).
Про це пише itc.ua.
Відповідну угоду сторони підписали 7 квітня 2021 року та домовились про спільне виробництво та збірку електровелосипедів Delfast.
«ЕЛМІЗ» також допомагатиме Delfast з освоєнням серійного виробництва та збіркою електровелосипедів Delfast.
Читайте також: Сонячний кооператив: як звичайні українці у Славутичі заробляють на електроенергії
Протягом травня 2021 року Delfast планує виготовити перші 5 електровелосипедів на базі АТ«ЕЛМІЗ» і поступово збільшувати обсяги виробництва до 50 одиниць на місяць до кінця 2021 року.
Наразі розробляється дорожна карта організації виробництва та відбувається підготовка до початку проєктних робіт.
Довідка
АТ «ЕЛМІЗ» спеціалізується на виробництві високотехнологічної та наукомісткої продукції для космічної, військової, гірничо-шахтної галузей, сільського господарства та електромобільності.
Підприємство виготовляє складну електронну техніку для різних галузей вітчизняної економіки. Технологічні можливості підприємства передбачають механічну обробку, монтажні, складальні роботи, налагодження та випробування апаратури.
Читайте також: Укртелеком встановив 45 зарядних станцій для електромобілів у Києві та передмісті
«АТ «ЕЛМІЗ» має всі необхідні ресурси, експертизу та висококваліфікованих інженерів і персонал для виробництва продукції Delfast в Україні. Адже компанія має величезний досвід виробництва складної електроніки, космічних систем та зарядних станцій для електротранспорту, а тому зможе створити комфортні умови для виробництва електровелосипедів у відповідності до наших вимог», — прокоментував засновник Delfast Данило Тонкопій.
Ця угода стала першим кроком до запуску анонсованного раніше власного виробництва електробайків Delfast в Україні.
Нагадаємо, перший український електромобіль виїхав на випробування.
Як ми повідомляли раніше, Delfast зібрав $500 тис. краудфандінгом на центр розробки електробайків в Україні.
Головне фото: itc.ua.